Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Більше половини вчителів та інженерів в Україні працюють не за фахом

  • Переглядів: 351
  • Дата: 06 Березня 2014
Більше половини вчителів та інженерів в Україні працюють не за фахом

Тільки 36% працюючих українців працюють за обраною спеціальністю, 44% були змушені змінити професію. 20% визнають, що їх робота пов'язана з отриманою спеціалізацією хоча б частково.

Вибираючи майбутню професію, абітурієнт, а часто і його батьки, щиро сподіваються, що після закінчення ВНЗ він з легкістю влаштується на високооплачувану роботу. Але, як свідчать результати опитування, далеко не завжди вдається знайти роботу за фахом, тим більше, з гідним фінансовою винагородою.

Хоча нова професія передбачає придбання нових необхідних умінь і навичок, а також знань, яких не дала профільна освіта, більшість опитаних не шкодують про зміну професії. Більш того, 44% офісних працівників упевнені, що вони зробили правильний вибір, а 11% хоч і не задоволені нинішньою роботою, але все ж раді, що не працюють за фахом.

Ще 16%, навпаки, задоволені своєю роботою, хоча й трохи шкодують, що відмовилися від набутої професії. А ось тих, що розчарувалися в новій сфері діяльності, небагато: лише 7% вважають роботу не за професією помилкою, а кожен п'ятий ще не дійшов певного висновку щодо цього.

Чому ж працівники відмовляються від роботи за спеціальністю, хоча витратили чимало сил і часу на отримання профільної освіти? Найчастіше "білих комірців" до зміни професії спонукають проблеми з пошуком роботи (43%), низька зарплата (38%), а також відсутність кар'єрних перспектив (27%).

Дещо рідше (у 23% випадків) основною причиною зміни сфери діяльності може стати втрата інтересу і розчарування в обраній професії.

Бувають випадки, коли працівники відмовляються від обраної професії, бажаючи якогось струсу (8%), або ж стикнувшись з професійним вигорянням, апатією і стресами (8%).

Але, як показує практика, непрестижність отриманої професієї теж може зіграти далеко не останню роль. У такому випадку, до "зони ризику" потрапляють водії, таксисти, робітники, працівники сфери послуг, вчителі, а також військовослужбовці, оскільки саме їхні професії українці вважають найменш престижними.

Найчастіше працюють за фахом маркетологи (53%), менеджери (42%) та юристи (44%). І це не дивно, адже практично кожній компанії потрібні фахівці подібного профіля. Проте, більш численним економістам пощастило трохи менше: тільки 37% з них працюють за фахом, ще 22% - частково, а 40%, навпаки, кардинально змінили сферу діяльності.

А от серед працівників як з інженерно-технічною освітою, так і гуманітарною, кожен другий працює не за фахом, і лише один з трьох залишився вірний своїй професії. Тим, хто спеціалізується на природних науках, дещо складніше знайти роботу чітко за спеціальністю, але в той же час багато хто з випускників знаходять себе, працюючи на стику наук, професійних сфер.

Найважче доводиться фахівцям з педагогічною освітою. Тільки 9% педагогів зуміли знайти роботу за фахом, в той час як 83% були вимушені змінити професію. А найчастіше до такого рішучого кроку підштовхують проблеми з пошуком роботи, низька зарплата, а також відсутність кар'єрних перспектив.

Читайте також

Кому в кризу платять найбільше
За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, у травні ринок праці України демонстрував стабільність. Роботодавці розмістили на 4% більше вакансій, ніж минулого місяця, а шукачі - на 5% більше нових резюме.
24 Червня 2015 | Переглядів: 240

У третині компаній в Україні очікуються скорочення співробітників
Кожен третій роботодавець в Україні має намір скорочувати персонал у 2015 році. Більшість з них звільнить до 30% співробітників. Про це свідчать результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
12 Травня 2015 | Переглядів: 119

Заборгованість з виплати заробітної плати в Україні збільшилася до 1,6 млрд гривень
За місяць заборгованість із заробітної плати в Україні зросла майже на 7,5% - до 1,6 млрд гривень. Про це розповіли в Державній службі статистики.
17 Квітня 2015 | Переглядів: 223

Жінок-керівників в Україні вчетверо менше, ніж чоловіків
На керівні посади в Україні чоловіки претендують частіше, ніж жінки. Співвідношення резюме в професійній сфері "вищий менеджмент" - чотири до одного на користь чоловіків.
12 Червня 2015 | Переглядів: 315

Начальників, які працюють неповний тиждень, стає все більше
Управлінців, які свідомо обрали часткову зайнятість, мало. Але їхня чисельність постійно зростає. З 5,6 млн таких працівників у Великобританії керівників тільки 994 тис. Але в минулому році їх було на 12% менше.
22 Квітня 2015 | Переглядів: 203

В Україні на одне робоче місце понад 6 кандидатів
За даними міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, у лютому показник конкуренції на ринку праці (hh.Індекс) збільшився.
08 Квітня 2015 | Переглядів: 142

Всі новини