Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Чи варто боятися масових звільнень в 2014 році

  • Переглядів: 160
  • Дата: 12 Березня 2014
Чи варто боятися масових звільнень в 2014 році

Песимістичні прогнози, які передрікали скорочення працівників у 2013 році, на жаль, збулися. До того ж, останні події в країні не дають приводів до оптимізму.

Не секрет, що економічний спад спричинить звільнення співробітників у різних сферах. Про те, чи варто чекати глобальних звільнень цього року, дізнавався UBR.ua.

За даними кадрового порталу HeadHunter, в першому півріччі звільнення хоч і були, але не несли масовий характер, але до кінця року ситуація змінилася. 22% офісних працівників великих міст вказали на масштабні звільнення в компаніях.

Як і попереднього року, ситуація на українському ринку праці залишиться на колишньому рівні. Компанії як не виявляли високої активності в контексті працевлаштування, так і не будуть цього робити. Що стосується скорочення персоналу, то глобальних звільнень не очікується.
"Те, що відбувається в країні не передбачає і активних інвестицій з-за кордону, отже, сповільниться і зростання міжнародних компаній, що означає відсутність в них нових робочих місць. Загалом, очікуються тільки деякі сезонні зміни на ринку праці, які можна розглядати як щорічні", - говорить керівник з підбору Luxoft Personnel, Україна Геннадій Писанко.

За даними HeadHunter, від масового скорочення кадрів найбільше постраждали працівники у сферах агробізнесу, виробництва, будівництва та нерухомості.

Щодо кадрової політики на 2014 рік, то близько половини офісних співробітників не чули про можливі скорочення. Тим не менше, кожен четвертий-п'ятий опитаний заявляє, що в компанії, в якій він працює, вже подейкують про прийдешні звільнення. Ще 28% працівників заявили, що їм складно судити про кадрову політику компанії, оскільки вони просто не володіють подібною інформацією.

За оцінками самих працівників, в поточному році скорочення очікуються переважно в сфері виробництва, агробізнесу, готельного та ресторанного бізнесу. А ось турбуватися явно не варто працівникам консалтингових агентств, маркетологам, рекламістам і програмістам.
За даними дослідження холдингу АНКОР, в 2014 році темпи зростання зайнятості, як і в попередні кілька років, продовжують знижуватися. У свою чергу це призведе до зменшення загальної кількості вакансій компаній на 7-10%.

Хоча в деяких сферах все ж очікується розширення кадрів. У першу чергу мова йде про ІT-ринок, де при незначному зростанні зарплат найм співробітників збільшився на 15-20%. За попередніми даними, така сама динаміка збережеться цього року.

Також активними роботодавцями в 2013 році в фінансовій сфері стали банки, що розвивають роботу з фізособами. Тому попит на банківських працівників може зберегтися.

Згідно зі звітом кадрового агентства Hudson, якщо в 2013 році 51% роботодавців не переглядали чисельність персоналу, а про збільшення штату говорили 43% респондентів, то в 2014 році ситуація може кардинально змінитися. 32% опитаних заявляють про оптимізацію чисельності співробітників, адже 2014 рік не обіцяє помітного пожвавлення економіки.

Як зазначають експерти, українцям цього року не варто чекати збільшення кількості робочих місць. Головним завданням сьогодні є уникнення масових звільнень. Для цього практикуватимуть введення неповного робочого дня або неповного тижня, щоб скоротити витрати.

Errormessage: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OR name LIKE '%варто%' OR name LIKE '%боятися%' OR name LIKE '%ма' at line 11