Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Чинники успішного працевлаштування студентів обговорили за "круглим столом"

  • Переглядів: 342
  • Дата: 05 Березня 2014
Чинники успішного працевлаштування студентів обговорили за

28 лютого факультет бізнесу Луцького національного технічного університету організував засідання круглого столу «Чинники успішного працевлаштування». До обговорення актуальної для молоді теми запросили представників роботодавців, громадських організацій, державних структур, зокрема, обласної служби зайнятості.

Д.е.н., професор, декан факультету бізнесу Тарас Божидарнік основною метою заходу назвав обговорення наукових та практичних проблем стажування і працевлаштування студентів. Лише в єдності якісної теоретичної підготовки та набуття практичних навиків безпосередньо у роботодавця криється формування справжнього професіонала.

Директор Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організації Тетяна Литвиненко закликала студентів постійно прагнути до поєднання трьох «П»: професіоналізму, порядності і патріотизму.

Теоретичні засади управління якістю підготовки фахівців як фактору забезпечення їх конкурентоспроможності на ринку праці виклала к.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту та маркетингу Луцького НТУ Валентина Морохова.

Головуючий на засіданні Тарас Божидарнік висловив переконання, що успіх на ринку праці можуть мати лише ініціативні та креативні молоді люди, але й навчальному закладу важливо налагодити ефективний взаємозв’язок із потенційними для студентів роботодавцями. Директор Луцького міського центру зайнятості Едуард Неймарк зазначив, що подібним «містком» може стати Центр кар’єри, що незабаром буде функціонувати у навчальному корпусі факультету. Едуард Леонідович презентував учасникам заходу напрацювання подібних центрів, що діють у десяти вищих навчальних закладах області, у тому числі головному корпусі Луцького національного технічного університету. У співпраці зі службою зайнятості у них проводяться ярмарки кар’єри, майстер-класи, тренінги, консультування, профдіагностика, презентації, економічні екскурсії тощо. Впродовж 2013 року у подібних заходах взяли участь 340 роботодавців та понад 7,6 тис. студентів. Тарас Божидарнік подякував Луцькому міському центру зайнятості за співпрацю, адже за його словами, спільно організовано минулоріч понад 20 екскурсій на підприємства області для студентів факультету. Молодь у центрах кар’єри вчиться самопрезентації, а те, що це необхідно підтвердили не лише присутні роботодавці, а й самі студенти.

Голова Волинської обласної громадської організації «Фонд місцевого розвитку» Петро Верзун намагався розвіяти перед молодими людьми стереотипи у виборі професії, спонукав студентів до активності, ініціативності, рекомендував збільшувати коло потенційних сфер для працевлаштування, відвідувати клуби за інтересами, «круглі столи», тренінги. За його переконаннями, студенти III-IV курсів уже повинні «підпрацьовувати», аби вчитися поводженню у трудовому колективі, який кардинально відрізняється від студентського.

- Працевлаштування – це справа індивідуальна, особиста, - зазначив на завершення виступу Петро Верзун. – На ринку праці ти сам на сам з роботодавцем. Шукайте свої переваги, чим ви кращі за інших. Менше песимізму і більше енергії!

Керівник відділу «Трудові ресурси» ВГРУ «Приватбанк» Інна Осіїк, директор департаменту управління персоналом групи компаній «VolWest Group» Наталія Приставська, менеджер з персоналу будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К» Жанна Балута, фахівець з персоналу АТ «СКФ Україна» (публічне) Людмила Маринкевич надали практичні рекомендації молоді для успішного пошуку роботи, розповіли про кадрові перспективи кожного підприємства та запросили на вільні робочі місця і вакантні посади. Усі присутні представники роботодавців стверджували, що молодь не завжди реально оцінює власні можливості і має дещо завищені вимоги до заробітної плати. Кожен запевняв, що готовий брати на роботу студентів, але головна вимога – бажання працювати.

Запросив до співпраці ініціативну молодь і директор Волинського обласного молодіжного центру праці Петро Лавринюк, щоб «студенти зайнялися інвестування свого життя».

Засідання «круглого столу» переконало у зацікавленості роботодавців у молодій робочій силі. Адже молодь більш мобільна, гнучка, креативна. Водночас, навіть на засіданні студенти не виявили особливої активності, аби «добігти» до запропонованих вакансій. Фахівці служби зайнятості переконалися: їх потрібно навчати спілкуванню з роботодавцем, самопрезентації, знайомити із станом ринку праці, чому може допомогти створення Центру кар’єри у навчальному корпусі факультету бізнесу.

Читайте також

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Працевлаштування українців без дозволу на роботу в Польщі спростили
Польща розширила можливості для іноземців з працевлаштування без дозволу на роботу. Відповідні зміни набрали чинності в рамках нової редакції розпорядження міністра праці та соціальної політики республіки від 21 квітня 2015 року.
15 Червня 2015 | Переглядів: 259

Питання працевлаштування переселенців - пріоритет влади
Відбулася науково-практична конференція на тему «Проблеми внутрішньо переміщених осіб у сфері зайнятості та роль соціальних партнерів і державної служби зайнятості в їх розв’язанні».
11 лютого 2015 | Переглядів: 278

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Президент підписав закон щодо сприяння працевлаштування переселенців
Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб».
20 Квітня 2015 | Переглядів: 224

Історії працевлаштування безробітних Волині. Улюблена справа - успішний бізнес
Перукарська справа – це бізнес, у якому діє правило: «Від того, яким клієнт вийде від майстра, залежить успіх та імідж справи». Створення красивої сучасної зачіски - справа непроста, і роль перукаря у створенні загальної гармонії ліній з урахуванням індивідуальності клієнта є інколи вирішальною. Саме тому професію перукаря повинні обирати люди з творчою натурою і достатньо розвинутим естетичним смаком.
09 лютого 2015 | Переглядів: 268

Всі новини