Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Експерти визначили, яким фахівцям буде легше втриматися на плаву в кризовий період

  • Переглядів: 216
  • Дата: 28 Березня 2014
Експерти визначили, яким фахівцям буде легше втриматися на плаву в кризовий період

Сформована ситуація в країні позначилася на ринку праці. Багато компаній стали поступово скорочувати персонал.

Відбувається це як у рамках злиття-поглинання і зміни власників, так і через панічні дії компанії. Про те, яким фахівцям буде легше втриматися на плаву, дізнавався UBR.ua.

На нинішньому етапі ринок праці перебуває в стані очікування, але багато компаній вже звільняють працівників.

"Скорочення йдуть як в рамках злиття-поглинання і зміни власників, в процесі оптимізації діяльності, так і в результаті непродуманих панічних дій керівництва, на жаль. Найчастіше проводять реорганізації роздрібних регіональних мереж - якщо банки "чистять" ряди, скорочуючи неприбуткові підрозділи, то роздрібні мережі "переміщають" магазини і навіть розширюють свою присутність в рамках стратегії регіонального розвитку. Якщо скорочуються регіональні підрозділи, відповідно звільняються співробітники головного офісу, які їх обслуговують - кадрова арифметика проста ", - розповідає контент-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Проте, генеральний директор рекрутингової компанії EDELWEISS Management Consulting GmbH Лілія Терещенко підкреслила, що в даний час спостерігається ситуація поки ще локальної політико-економічної кризи і немає причин скорочувати персонал або закривати офіси.
"Насправді, оптимізм превалює над негативними очікуваннями. І це підтверджується індексами світових фондових ринків, а також бажанням ЄС і США в рамках програм допомоги стабілізувати та трансформувати українську економіку в сучасну європейську модель розвитку", - зазначає вона.

У ціні універсальні фахівці та молодь
Що ж стосується фахівців, то в кризові періоди простіше утриматися на плаву молодим працівникам. Вони швидко адаптуються до нових умов, їм простіше змінити сферу діяльності та посаду.

"Останні кілька років найбільш популярні вакансії, та й резюме - продавець-консультант, торговий представник, ІТ-фахівець тощо. Тому якщо молодий фахівець не "гидує" роботою, наприклад, в продажах - він буде більш затребуваний, ніж молодий юрист або маркетолог", - розповідає Тетяна Пашкіна.

Високооплачуваним фахівцям можна втриматися, якщо вони - "золотий запас" своєї компанії, вважає експерт.

"Краще, знову-таки більш універсальним фахівцям. Наприклад, кваліфікованим продавцям або управлінцям у сфері продажів. Для інших питання утримання перетворюється на лотерею - чи будуть вони затребувані. Наприклад, у кризу автодилерам довелося з болем у серці скорочувати висококваліфікованих логістів та інших фахівців , бо роботи для них просто не було", - пояснює контент-експерт.

Також вона додала, що зараз актуальною стає ситуація з підробітками - від "таксування" на власному авто до фотовідділу, виробництва всяких штучок в стилі "хенд-мейд" тощо.

За даними дослідження кадрового порталу rabota.ua, 26% учасників опитування мають підробіток. І ще 58% ним активно цікавляться. Для переважаючої чисельності респондентів (67%) джерелом додаткового доходу є підробіток у вільний час. Так що якщо буде можливість знайти роботу в іншій сфері діяльності - "запасний аеродром" - не потрібно нею нехтувати.

З літа почне стабілізуватися економічна ситуація
Проте, Лілія Терещенко вважає, що період очікування закінчується в найближчі місяці, з літа почне стабілізуватися економічна ситуація таі з'явиться стратегія економічного розвитку країни. Зараз непростий час для всього бізнесу, проте підстав скорочувати персонал немає і не буде.

"Потрібно пережити ці кілька місяців і продовжувати активно працювати над своїми проектами. Єдині, хто може або вже потрапили "під роздачу" - великі фінансово-промислові групи, що належать олігархам. Вони понабирали топів з хорошою репутацією на ринку, перекупивши їх за великі гроші і тепер залишивши їх без роботи", - підкреслила вона.

Також, додала експерт, слід потурбуватися співробітникам російських компаній в Україні, насамперед - банків, топ-менеджмент яких активно підтримує пропутінську позицію і може прийняти спонтанне рішення про закриття українського офісу.

Читайте також

Кому буде важче знайти роботу восени
Традиційно на початку осені в Україні спостерігалося відновлення ділової активності. Однак у новому бізнес-сезоні рекрутери прогнозують його обвал - залежно від професійної сфери кількість відкритих вакансій скоротиться від 20 до 200%.
23 Вересня 2014 | Переглядів: 228

Кожен восьмий роботодавець буде виходити з кризи, скорочуючи персонал
Більшість українських компаній поки не мають ніякого антикризового плану дій. Тільки кожен п'ятий роботодавець не тільки розробив антикризовий план, а й активно його впроваджує.
04 Вересня 2014 | Переглядів: 172

Дослідники з'ясували, яким повинен бути претендент, щоб отримати роботу
Згідно з новим дослідженням Monster.co.uk, фахівці з підбору персоналу приймають рішення щодо кожного кандидата на вакансію протягом перших 385 секунд інтерв'ю.
22 Липня 2014 | Переглядів: 291

9 дивних професій, яким навчають в університеті
Здається, бум серед вступників до ВНЗ на економістів і юристів вже давно пройшов. Зараз при виборі майбутньої професії багато молодих людей стали керуватися найновішими трендами.
12 Вересня 2014 | Переглядів: 128

Отримати дозвіл на роботу в ЄС буде простіше
Після того як Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, наших громадян все більше цікавить можливість роботи в Європі.
04 Серпня 2014 | Переглядів: 250

Літо–2014. Відпустки не буде
Відпустку цього літа планує рекордно низька кількість «білих комірців» — менше половини. Кожен третій не може визначитися з планами, адже ситуація дуже непроста. Найпопулярніші види відпустки — закордонний морський відпочинок і відпочинок в Україні біля моря або в горах. Кількість бажаючих відпочити в Криму скоротилася в 5 разів.
18 Липня 2014 | Переглядів: 206

Всі новини