Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Працюємо на результат - офіційну зайнятість

  • Переглядів: 232
  • Дата: 05 Березня 2014
Працюємо на результат - офіційну зайнятість

Виплата заробітної плати в конвертах, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів з недопущення використання найманої праці без оформлення трудових відносин є на сьогоднішній день одними з найактуальніших проблем, які потребують негайного втручання і вирішення. Обговорити питання легалізації тіньових доходів і визначити шляхи подальшої співпраці на поточний рік 18 лютого у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості зустрілися соціальні партнери за «круглим столом».

В заході взяли участь директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак та учасники робочих груп з легалізації тіньових доходів, що діють в м. Ковелі та Ковельському районі. А саме: заступник голови - начальник відділу з питань праці, соціально-уразливих відносин та контролю за призначенням пенсій Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Ковельської міської ради Ліліана Герасимчук, старший державний податковий ревізор-інспектор Ковельської ОДПІ Ігор Шевчук, головний спеціаліст Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – секретар робочої групи Олена Чаюк.

Розпочинаючи засідання, директор центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак зазначила, що служба зайнятості всіляко сприяє правовій обізнаності мешканців краю щодо переваг легальної зайнятості під час проведення семінарів, на особистих прийомах, виїзних акціях. Фахівці пояснюють, що нелегальне працевлаштування позбавляє людину не тільки страхового стажу, а й соціального захисту у разі втрати працездатності чи безробіття, прирікає на мізерну пенсію на схилі літ. Змусити роботодавця чесно і прозоро вести бізнес, офіційно виплачувати заробітну можна, на жаль, лише тоді, коли працівники самі усвідомлять ризики нелегальної праці і вимагатимуть оформлення трудових відносин.

В значній мірі заохотити роботодавця створити робоче місце і офіційно виплачувати заробітну плату покликана послуга служби зайнятості. Так, роботодавцю, який створив нове робоче місце, прийняв на роботу працівника з числа соціально-уразливих громадян, чи проводить діяльність в пріоритетних видах економіки, гарантується покриття витрат на сплату єдиного соціального внеску впродовж року. Інша можливість - повернення половини сплаченого роботодавцем єдиного соціального внеску при створенні нових робочих місць з рівнем оплати праці не менше 3 мінімальних зарплат протягом другого року. Усвідомлюючи вигідність цієї пропозиції чимало роботодавців скористалися послугою компенсації єдиного внеску і працюють у законодавчому полі.

Учасники робочої зустрічі також відмітили, що останнім часом набули розвитку нестандартні форми найму робочої сили, які знаходяться поза межами державного контролю та дозволяють роботодавцям уникати довгострокової відповідальності за працівника, використовуючи його працю як товар. Широко використовується така форма регулювання трудових відносин, як укладання цивільно-правових договорів між роботодавцем та найманим працівником, яка взагалі не регулюється чинним трудовим законодавством. Тому оформлені таким чином працівники втрачають право на своєчасну та не нижче мінімальних гарантій заробітну плату, здорові, безпечні умови праці, можливість користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства.

- Виходячи з повноважень робочих комісії, найважливішим результатом роботи їх є підвищення соціальної свідомості, як суб’єктів господарської діяльності, так і самих найманих працівників, - зазначила Ліліана Герасимчук, заступник голови робочої групи. - У 2013 року з метою легалізації тіньової зайнятості та тіньової заробітної плати обстеженнями робочої групи міста було охоплено 334 суб'єкти господарювання, виявлено 88 порушень. Порушників трудового законодавства було запрошено на засідання комісій. У поточному році планується збільшення кількості перевірок, у першу чергу, суб'єктів підприємницької діяльності. Результатами таких заходів має бути реєстрація трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками, застосування існуючих важелів впливу на порушників трудового законодавства, притягнення осіб до відповідальності за "тіньову" діяльність.

По завершенню заходу сторони домовились, що робота щодо створення та легалізації робочих місць буде продовжуватися. Хочеться вірити, що поширення серед населення інформації про плюси офіційних трудових відносин та мінуси праці на «пташиних правах» спонукає багатьох задуматись над тим, чи варто ризикувати, працюючи нелегально. Роботодавці та самі працівники повинні більш серйозно ставитись до питання офіційного працевлаштування, адже від цього залежить добробут громадян нашого міста та району.

Читайте також

Тимчасова зайнятість дає переваги
14 жовтня в Луцькому районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар з орієнтації на громадські та інші роботи тимчасового характеру, в якому взяли участь 12 безробітних.
14 Жовтня 2014 | Переглядів: 347

Зайнятість улітку наближує молодь до усвідомленого вибору професії
Літо для свідомих, активних учнів і студентів — це не лишень пора відпочинку, а й шанс отримати свій перший досвід «дорослої» роботи, покращити фінансовий стан, налагодити зв’язки з потенційними роботодавцями.
04 Липня 2014 | Переглядів: 351

Історії працевлаштування безробітних Волині. Наполегливість та прагнення отримати роботу дали результат
Сучасний ринок праці непередбачуваний. Умови сьогодення вимагають від претендента не тільки професіоналізму, але й уміння орієнтуватись у різних сферах діяльності та швидкого адаптування до умов, які часто змінюються.
17 Травня 2014 | Переглядів: 288

Робочі п'ятихвилинки позитивно впливають на результати операційних бригад
Вчені з Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі провели огляд досліджень, присвячених передопераційним нарадам, і дійшли висновку, що робітники п'ятихвилинки підвищують ефективність роботи хірургів, і цю практику необхідно формалізувати, поширювати і посилювати.
05 Серпня 2014 | Переглядів: 161

Історії працевлаштування безробітних Волині. Результат професіоналізму
Мешканець смт. Іваничі Петро Козачук у червні 1981 року закінчив Любомльський ДТСААФ та отримав професію водія. Родом Петро Миколайович із с. Рівне Любомльського району з багатодітної сім’ї. Бажання до водіння автотранспортними засобами надихнув його старший брат, який також працював водієм.
13 Червня 2014 | Переглядів: 159

Набули чинності нормативно-правові акти з питань підтвердження результатів неформального професійного навчання
Інформуємо, що 28.01.2014 набув чинності наказ Міністерства соціальної політики від 23.12.2013 № 886 «Про затвердження Переліку робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями»...
05 Березня 2014 | Переглядів: 224

Всі новини