Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Питання працевлаштування переселенців - пріоритет влади

  • Переглядів: 294
  • Дата: 11 лютого 2015
Питання працевлаштування переселенців - пріоритет влади

Відбулася науково-практична конференція на тему «Проблеми внутрішньо переміщених осіб у сфері зайнятості та роль соціальних партнерів і державної служби зайнятості в їх розв’язанні».

У конференції взяли участь Міністр соціальної політики Павло Розенко, виконуючий обов’язки директора Державного центру зайнятості Ярослав Кашуба, народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Федерації профспілок України, Державної служби зайнятості, громадських організацій, експерти міжнародних організацій, провідні вчені та волонтери.

«Дуже добре, що на заході присутні представники громадянського суспільства, волонтерських організацій. За останній рік ми побачили становлення нового прошарку активних громадських ініціатив, які стали активними та ефективними, інколи навіть заміщаючи владні організації, доповнюючи наші зусилля», - зазначив Міністр.

Павло Розенко підкреслив, що Україна за останній рік зіткнулася з тими ризиками, до яких держава та органи влади не були готові: «У мирний час ми не готувалися до того, що будемо мати справу з майже 1 млн. внутрішньо переміщених осіб, які в середині країни будуть шукати соціального захисту, житло, роботу тощо. Вже на сьогодні ми маємо більше 950 тис. переселенців, які обліковані в управліннях соціального захисту населення. Це понад 670 тис. сімей».

Міністр повідомив, що за останні декілька місяців на соціальний захист цих родин держава виділила додатково до пенсійних, соціальних виплат майже 0,5 млрд гривень.

«Окрім того, ми намагаємося зробити все, щоб люди, які перемістилися на підконтрольну українській владі територію, окрім цих соціальних виплат, отримували у повному обсязі всі пенсійні виплати, соціальні допомоги, які здійснюються відповідно до законів України», - підкреслив Павло Розенко.

За його словами, на сьогодні, за даними Пенсійного фонду, уже близько 900 тис. пенсіонерів із частини Донецької та Луганської областей, яка не підконтрольна українській владі, отримують пенсійні виплати.

«За дослідженнями, які проводяться обласними структурами, потребують працевлаштування близько 90 тис. осіб. Найбільше навантаження відчувають Київ, Київська, Харківська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька області», - поінформував Міністр.

Як зазначив Павло Розенко, на законодавчому рівні Міністерство намагається допомогти вимушеним переселенцям не втратити роботу, зберегти робочі місця: «На минулому тижні у Верховній Раді України були внесені зміни до трудового законодавства, які дають можливість працівникам, які оформлені в зоні АТО або в прилеглих територіях, брати відпустки без збереження заробітної плати. Це, з одного боку, дає можливість працівнику не втратити робоче місце, з іншого боку – під час такої вимушеної перерви займатися пошуком роботи».

Читайте також

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Працевлаштування українців без дозволу на роботу в Польщі спростили
Польща розширила можливості для іноземців з працевлаштування без дозволу на роботу. Відповідні зміни набрали чинності в рамках нової редакції розпорядження міністра праці та соціальної політики республіки від 21 квітня 2015 року.
15 Червня 2015 | Переглядів: 278

Президент підписав закон щодо сприяння працевлаштування переселенців
Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб».
20 Квітня 2015 | Переглядів: 242

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Кожен другий роботодавець готовий працевлаштувати переселенців
Більше половини компаній в Україні готові працевлаштувати або вже працевлаштували переселенців зі східних регіонів. На позаконкурсний відбір біженцям розраховувати не доводиться, але й упередженого ставлення до них теж немає.
08 Червня 2015 | Переглядів: 192

Тільки третина переселенців зареєструвалася в центрах зайнятості
Із загальної чисельності офіційних внутрішньо переміщених осіб працездатного віку в центрах зайнятості зареєструвалося 32%, повідомив голова Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба.
10 Квітня 2015 | Переглядів: 244

Всі новини