Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Родинні ферми - крок у завтрашній день

  • Переглядів: 227
  • Дата: 05 Березня 2014
Родинні ферми - крок у завтрашній день

Серйозною перспективою, що відкриває нові можливості для зайнятості мешканців сіл Волині стало створення родинних (сімейних) ферм. Цьому сприяє і наша природа, і традиції господарювання, і наявність трудових ресурсів.

Утримуючи три і більше корови, сільська родина вже може себе забезпечити. Інша справа, що доводиться добряче попрацювати і з розумом та знаннями підходити до справи. Тому далеко не зайвою стає тут підтримка держави, зокрема, й служби зайнятості. Нині на державному рівні піднімається питання про офіційне визнання статусу сімейних ферм. У Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав членів особистих селянських господарств на соціальний захист у разі настання безробіття». Прийняття цього законопроекту дасть можливість господарям родинних ферм у випадку припинення їх діяльності набути статус безробітного та звертатись до служби зайнятості щодо отримання соціальної допомоги. Саме служба зайнятості надає господарям й практичну допомогу, організовуючи навчання, семінари, сприяючи набуттю відповідної кваліфікації.

Варто сказати, що Волинська область у створенні родинних господарств випереджує інших. На Волині налічується майже три тисячі ферм, в яких утримується до 10 тисяч корів. Тому навчання для їхніх власників вже стали напрацьованою практикою.

Черговим місцем такого зібрання стало селецьке ФГ «Перлина Турії». Минулого вівторка сюди з’їхалися господарі з трьох районів - Турійського, Ковельського та Володимир-Волинського. Вони мали можливість ознайомитись з організацією роботи на тваринницькій фермі, а потім, вже у районному будинку культури, обговорили нагальні питання, послухали виступи і поради обласних спеціалістів, а також оцінку перспектив родинних ферм з вуст заступника голови облдержадміністрації Віталія Карпюка.

Участь у навчанні взяли й спеціалісти служби зайнятості.

Начальник відділу обласного центру зайнятості Олена Комар розповіла про нюанси започаткування власної справи в галузі сільського господарства й про допомогу, на яку можуть розраховувати власники родинних ферм. Вона також охарактеризувала особливості аграрного ринку праці Волині, використовуючи слайди. Назвала найбільш затребувані професії й вакансії (серед них переважають робітничі). Говорилося про механізми залучення безробітних на громадські у роботи у сільські та селищні ради, про те, що ця справа корисна для обох сторін, адже люди, які мають статус безробітних, можуть додатково заробити якісь кошти, а рада, приміром, провести благоустрій території.

Окремою темою розмови було професійне навчання. На цій царині з’явилася новинка – ваучери для осіб віком від 45-ти років. Старші люди, які втратили роботу і мають бажання отримати нову професію, можуть навчатись за рахунок Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття. Кожен ваучер – це майже 12 тисяч гривень.

Олена Петрівна зауважила, що в минулому році найпопулярнішою професією, яку обирали мешканці сіл, була професія механізатора. Позитивною практикою навчання сільських людей стали й заняття «Зимової агрошколи» при центрах зайнятості. Проводяться вони у той час, коли люди не зайняті роботою в полі. Такі заняття популяризують корисні й необхідні знання, що відповідають вимогам сьогодення.

Читайте також

Начальників, які працюють неповний тиждень, стає все більше
Управлінців, які свідомо обрали часткову зайнятість, мало. Але їхня чисельність постійно зростає. З 5,6 млн таких працівників у Великобританії керівників тільки 994 тис. Але в минулому році їх було на 12% менше.
22 Квітня 2015 | Переглядів: 203

Історії працевлаштування безробітних Волині. Перше робоче місце - впевнений крок у майбутнє
В останні роки проблема працевлаштування молоді відчувається особливо гостро. Адже більшість роботодавців при підборі кадрів надають перевагу вже досвідченим спеціалістам, вважають, що молодь після закінчення вищих та професійно-технічних навчальних закладів має лише теоретичні знання й невеликий досвід застосування їх на практиці. Тому роботу служби зайнятості в цьому плані важко переоцінити.
23 Вересня 2014 | Переглядів: 154

Історії працевлаштування безробітних Волині. Дитяче захоплення - крок до майбутньої професії
Що потрібно людині для щастя? Це, перш за все, здоров’я, сім’я та улюблена робота. Молода людина у пошуках роботи та перспектив працевлаштування – явище наболіле. Помічено, що досягає успіху у професійному житті той, у кого трудова діяльність пов’язана з дитячим захопленням або хобі.
10 Червня 2014 | Переглядів: 205

В ООН пропонують перейти на 4-денний робочий тиждень
Експерти Міжнародної організації праці запевняють, що чотириденний робочий тиждень кращий, ніж п'ятиденний, та пропонують перейти на такий режим праці.
08 Жовтня 2014 | Переглядів: 112

Працювати потрібно 4 дні на тиждень
Учені з Великобританії провели дослідження, щоб визначити, скільки часу необхідно присвячувати відпочинку. Виявилося, що стандартний робочий тиждень має бути скорочений.
28 Липня 2014 | Переглядів: 168

У Луцьку відбувся семінар на тему "Впевнені кроки до пошуку роботи"
Отримуючи освіту, кожна людина мріє якнайефективніше проявити себе в обраній професії (спеціальності), досягти успіху в професійній діяльності. Молодь має багато амбіцій, прагнень, мрій. Але цього не достатньо. Необхідно набувати знань і збагачуватись життєвою мудрістю.
29 Квітня 2014 | Переглядів: 129

Всі новини