Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Ринок IT: боротьба за веб-розробників і зарплата більша, ніж за кордоном

  • Переглядів: 433
  • Дата: 08 Липня 2015
Ринок IT: боротьба за веб-розробників і зарплата більша, ніж за кордоном

Незважаючи на твердження, що криза в країні торкнулася практично всіх сегментів ринку, динаміка вакансій і резюме на порталі rabota.ua дозволяє стверджувати, що все не так погано. 

Принаймні, в сегменті інформаційних технологій. Навіть у часи традиційного спаду в травні-червні та січні-лютому, кількість вакансій було достатньою, в інші періоди галузь демонструвала стабільність, а в останні місяці - стійкий позитивний тренд.

Що стосується резюме в сфері IТ, їх динаміка відповідає загальному тренду ринку праці - традиційні спади на травневі свята і перед новим роком, січневий сплеск і бізнес-сезони в жовтні-листопаді і лютому-березні цього року.

Якщо говорити про структуру вакансій, за останні два роки лідери ті самі. Посилилася конкуренція за фахівців у сфері веб-розробки та дизайну, але меншим попитом почало користуватися системне адміністрування і тестування.

Фахівці відреагували на тренд і збільшили свою активність у сфері веб-розробки. Судячи з негативної динаміки системних адміністраторів, можливо, саме вони вирішили перейти в програмісти. Стабільність процентної частки резюме демонструють дизайнери і IТ-директори.

Підводячи підсумок аналізу сегменту ринку праці у сфері IТ, можна сказати, що він демонструє стабільну позитивну динаміку. Звичайно, як і на кожному ринку, є приклади успішного росту і невдалого стартапа, криза внесла свої корективи в мотиваційні програми і бажання роботодавців перекуповувати дорогих фахівців. Тим не менш, важливим трендом можна вважати, що в топ-5 найбільш високооплачуваних вакансій місяці вперше за багато років заробітна плата, що пропонована львівським роботодавцем програмісту, «перемогла» закордонні пропозиції щодо зарплати.

Читайте також

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 699

Як змінився ринок праці в 2015 році
Незважаючи на економічні потрясіння, кількість вакансій в першому кварталі 2015 залишалася стабільною. В середньому за місяць на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна публікувалося 8,5 тис. вакансій.
10 Червня 2015 | Переглядів: 202

У березні середня зарплата збільшилася до 3,9 тис. грн
У березні середня заробітна плата збільшилася в порівнянні з лютим на 6,3%, або на 230 гривень до 3863 гривні на місяць.
22 Травня 2015 | Переглядів: 111

Жінок-керівників в Україні вчетверо менше, ніж чоловіків
На керівні посади в Україні чоловіки претендують частіше, ніж жінки. Співвідношення резюме в професійній сфері "вищий менеджмент" - чотири до одного на користь чоловіків.
12 Червня 2015 | Переглядів: 315

Що ринок праці нам готує
Нині економіка нашої держави переживає нелегкі часи. Позначається це й на ринку праці, і, на жаль, не в бік збільшення робочих місць та вакансій. Хоч як це прикро, але звільнення з роботи за скороченням штату нині — не дивина.
25 Травня 2015 | Переглядів: 210

За останній рік ринок праці IT-сектора змінився
Багато висококласних фахівців залишили країну - не без допомоги компаній-роботодавців, які в 2014 році вивозили співробітників в інші локації.
27 Квітня 2015 | Переглядів: 215

Всі новини