Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику

  • Переглядів: 733
  • Дата: 20 Липня 2015
Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику

Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?

Кого звільняють?
Вищий ризик у тих, хто працює у великих компаніях. Тут штат оптимізують рішучіше. Ситуація у компаніях із чисельністю персоналу до 100 осіб сприятливіша. Хоча ця закономірність досить умовна: багато залежить від сфери діяльності компанії та її "запасу міцності", щоб пережити скрутні часи.

Не завжди оптимізація персоналу означає звільнення. Багато працедавців змінюють систему мотивації персоналу. Оплата стає гнучкішою: зарплата все більше залежить від досягнутих успіхів, які вимірюються об'єктивними показниками. Критерії оцінки фахівця стали жорсткішими: сьогодні дуже складно просто «числитися» в штаті і створювати видимість діяльності.

Працедавцеві потрібний результат, і найголовніший критерій його досягнення – це прибуток.
Зарплати за останні півроку скоротилися в середньому на 20%. При цьому обсяг роботи фахівців збільшується: завдання звільнених співробітників лягають на плечі тих, хто залишився. Брати на себе додаткові завдання при скороченні рівня оплати чи ні – рішення індивідуальне, але найчастіше фахівці вважають за краще зберегти роботу, нехай ціною додаткових зусиль, і це, мабуть, відповідає здоровому глузду й ситуації.

У скрутному становищі опиняються випускники вишів. У їхньому випадку пошук роботи ускладнюється відсутністю досвіду. В умовах високої конкуренції шукати роботу ще важче. Більше шансів у молодих фахівців, які встигли отримати досвід під час стажування і можуть вказати в резюме реальні результати роботи.

Сфери, де ситуація найменш сприятлива – банківський сектор, оптова торгівля, промисловість, логістика, телекомунікації, автотрейдинг.

У критичних умовах доводиться шукати роботу бухгалтерам, юристам, економістам, HR-менеджерам, фахівцям із маркетингу та реклами.

Хто знаходить роботу легко?
Назвати сфери, де ситуація сприятлива і стабільна, дуже складно. Навіть у IT-компаніях, які традиційно вважалися найбільш динамічними, адаптивними і стабільними, спостерігається скорочення штату внаслідок закриття малорентабельних проектів.

У вигідному становищі сьогодні перебувають фахівці, котрі працюють за принципом аутсорсингу. Багато компаній віддали на аутсорсинг колл-центри, бухгалтерію, колекторні послуги, завдання з IT, діловодство, проектний менеджмент.

Високий попит на робочі спеціальності та фахівців аграрної сфери.

Розумна стратегія поведінки на ринку праці сьогодні
Стратегія поведінки випливає з перерахованих тенденцій. Можна продовжувати думати про кар'єру і вимагати перегляду заробітної плати, якщо на те є підстави – ніхто не відмінив кар'єрні можливості; багато залежить від професійної сфери, регіону, кваліфікації й досвіду самого фахівця.

Але на перший план все-таки виходять такі критерії, як стабільність і наявність роботи.

Тому фахівці з кадрів рекомендують:
- спокійно поставитися до збільшення робочих завдань, перегляду системи мотивації,
- за можливості брати на себе додаткові функції – це важливо зробити до того, як буде поставлено питання скорочення,
- якщо ви працюєте в стабільній компанії, яка вчасно виплачує зарплату – це вже великий плюс – не варто чекати на журавля у небі,
- у пошуках роботи розумно знизити очікування від зарплати, особливо, якщо пошук затягується.

Читайте також

Ринок IT: боротьба за веб-розробників і зарплата більша, ніж за кордоном
Незважаючи на твердження, що криза в країні торкнулася практично всіх сегментів ринку, динаміка вакансій і резюме на порталі rabota.ua дозволяє стверджувати, що все не так погано.
08 Липня 2015 | Переглядів: 452

Що ринок праці нам готує
Нині економіка нашої держави переживає нелегкі часи. Позначається це й на ринку праці, і, на жаль, не в бік збільшення робочих місць та вакансій. Хоч як це прикро, але звільнення з роботи за скороченням штату нині — не дивина.
25 Травня 2015 | Переглядів: 228

Український ринок праці пожвавився
Позитивна динаміка на ринку праці спостерігається вперше за кілька місяців.
18 лютого 2015 | Переглядів: 241

Як змінився ринок праці в 2015 році
Незважаючи на економічні потрясіння, кількість вакансій в першому кварталі 2015 залишалася стабільною. В середньому за місяць на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна публікувалося 8,5 тис. вакансій.
10 Червня 2015 | Переглядів: 214

За останній рік ринок праці IT-сектора змінився
Багато висококласних фахівців залишили країну - не без допомоги компаній-роботодавців, які в 2014 році вивозили співробітників в інші локації.
27 Квітня 2015 | Переглядів: 224

Хто хоче працювати - роботу знаходить
Для кожної молодої людини важливо визначити свій правильний шлях у житті, обрати ту професію, яка була б до душі й давала задоволення від праці й усвідомлення своєї потрібності. Наскільки цей шлях непростий, скільки перепон буває на ньому може розповісти кожна доросла людина, яка самореалізувалась.
24 Жовтня 2014 | Переглядів: 2185

Всі новини