Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Українці знизили зарплатні побажання

  • Переглядів: 471
  • Дата: 17 Липня 2015
Українці знизили зарплатні побажання

Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця. 

За даними дослідження кадрового порталу HeadHunter Україна, половина тих, кого вже скоротили, готові стримати фінансові апетити з метою швидше знайти роботу. Навіть у галузях, які найменше постраждали від кризи, спостерігається зниження зарплатних очікувань серед претендентів.

У першу чергу, мова йде про працівників сфери IT. Їм менше за інших знижували зарплату, вони задоволені матеріальним винагородою і практично завжди можуть претендувати на більш високооплачувану роботу. Однак аналіз конкурсної запитів показав, що IT-фахівці тепер претендують на зарплату менше 17 тис. грн - для порівняння, в аналогічний період минулого року середні побажання становили майже 20 тис. грн. Так само, як і IT-шники, своєю зарплатою задоволені працівники медіа та страхування. Однак, на відміну від сфери IT, знайти роботу з підвищенням окладу тут значно важче. Розуміючи це, шукачі готові йти на зниження вимог до зарплати.

Цікаву тенденцію можна спостерігати в банківській сфері. Незважаючи на масові звільнення і зростаючу конкуренцію, зарплатні очікування претендентів дещо зросли. Це пояснюється тим, що висококваліфіковані банківські працівники добре обізнані в ситуації на валютному ринку, тому прагнуть дістати зарплату з прив'язкою до курсу долара. Згідно з даними опитування, три чверті банківських співробітників впевнені, що зможуть знайти роботу з підвищенням зарплати у своїй галузі.

Виправдано знизили свої зарплатні очікування автотрейдери та працівники нафтогазового сектора. Розмір зарплати перших завжди визначався відсотком від обсягу продажів, які з настанням кризи значно впали. Складні часи переживає і нафтогазовий сектор. Його робота безпосередньо залежить від фінансово-економічної та політичної ситуації в Україні і в світі. Потрясіння в цій галузі позначаються на настрої шукачів, які за рік знизили свої зарплатні побажання більш ніж удвічі.

Серед працівників усіх проф. областей традиційно найвищі побажання по зарплаті у IT-фахівців. У цій галузі четверта частина шукачів з найнижчими зарплатними вимогами вказують суму в розмірі 6 тис грн. Резюме з найвищими заробітними платами починаються від 18 827 грн. Працівники у сфері страхування, медіа, банків і автотрейдери позначають нижню межу бажаної зарплати в районі 4500 - 5000 грн. Верхня межа в середньому знаходиться в межах 11 000 - 14 000 грн. Істотно нижчі запити у працівників нафтогазового сектора (4000 грн перший квартиль і 9414 грн - третій квартиль). Зовсім непроста ситуація у лікарів і фармацевтів. Тут шукачі з найнижчими зарплатними побажаннями в середньому претендують на 3 000 грн.

Читайте також

65% українців хотіли б змінити професію
Дослідження, проведене кар'єрним порталом rabota.ua, показало, що лише четверо з десяти українців працюють за фахом.
01 Липня 2015 | Переглядів: 236

Умови праці негативно позначаються на здоров'ї українців
Зручність робочого місця, режим дня і навіть взаємини між колегами позначаються на здоров'ї співробітників, а значить, і на якості їхньої роботи.
20 Травня 2015 | Переглядів: 205

Українці згодні працювати на двох роботах
Соціологи з'ясували, що робитимуть українці, якщо виникне потреба в грошах. Більша частина українців в разі нестачі грошей на життя збираються шукати додаткову роботу, рідше - готові змінити її на нову, більш високооплачувану.
30 Березня 2015 | Переглядів: 259

Працевлаштування українців без дозволу на роботу в Польщі спростили
Польща розширила можливості для іноземців з працевлаштування без дозволу на роботу. Відповідні зміни набрали чинності в рамках нової редакції розпорядження міністра праці та соціальної політики республіки від 21 квітня 2015 року.
15 Червня 2015 | Переглядів: 259

Майже половина українців використовує іноземні мови на роботі
Майже половина всіх працівників використовують іноземні мови при виконанні професійних обов'язків. Про це йдеться в опитуванні порталу rabota.ua. 45% застосовують іноземні мови.
08 Травня 2015 | Переглядів: 216

Українці часто відмовляються від співбесіди
Дев'яти з десяти рекрутерів доводилося стикатися з відмовою шукачів пройти співбесіду. У 62% випадків шукачі самі надсилали резюме, але отримавши запрошення, відмовлялися від зустрічі.
20 Березня 2015 | Переглядів: 209

Всі новини