Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Умови праці негативно позначаються на здоров'ї українців

  • Переглядів: 212
  • Дата: 20 Травня 2015
Умови праці негативно позначаються на здоров'ї українців

Зручність робочого місця, режим дня і навіть взаємини між колегами позначаються на здоров'ї співробітників, а значить, і на якості їхньої роботи.

Більше половини офісних співробітників відчувають погіршення самопочуття у зв'язку з некомфортними умовами праці. Малорухливий спосіб життя і постійні стреси приводять до хронічної втоми, мігрені, болю у спині, погіршення зору та зайвої ваги. Про це йдеться у результатах опитування Міжнародного кадрового портала HeadHunter Україна.

Оскільки умови праці позначаються не лише на здоров’ї, але й на продуктивності працівника на робочому місці, то в інтересах роботодавців створити умови для комфортного перебування в офісі. Тим не менш, за даними hh.ua, більше половини "білих комірців" відчувають погіршення самопочуття у зв'язку з умовами праці. П'ята частина вже мають з серйозні проблеми зі здоров'ям. Ще 19% не з чуток знають, що таке сезонне загострення хронічних захворювань. І лише троє зі ста відчули поліпшення самопочуття завдяки турботі компанії про своїх працівників.

Найчастіше на погіршення здоров'я "білих комірців" впливає малорухливий спосіб життя. 37% опитаних назвали цей фактор номером один. Приблизно третина опитаних поскаржилися на нервову роботу і напружену атмосферу в компанії. Кожен четвертий боїться застудитися через протяги або роботу кондиціонерів, а кожен п'ятий, навпаки, страждає від задухи в приміщенні. Заважають сконцентруватися на завданнях незручне робоче місце та сторонній шум. Тому не дивно, що 6 із 10 офісних співробітників мріють про особистий кабінет. А ось із незручним графіком роботи і застарілим обладнанням "білі комірці" практично змирилися. На це звертає увагу тільки 13% і 12% працівників відповідно.

Малорухлива та нервова робота визначає характер захворювань, які встигли «заробити» офісні працівники. У комплексі нездужання отримали назву "офісний синдром". Двоє з п'яти "білих комірців" нарікають на хронічну втому. Також до трійки головних проблем зі здоров'ям входять болі в спині та постійні стреси. Кожен третій працівник скаржиться на погіршення зору, головний біль і «розхитані» нерви. А для кожного п'ятого гіподинамія стала причиною проблем із зайвою вагою і травленням. Замикають десятку найпопулярніших "офісних" хвороб застуди від кондиціонера та складнощі з концентрацією уваги.

Дані отримано в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua навесні 2015 року. В опитуванні взяли участь 435 респондентів.

Читайте також

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 716

65% українців хотіли б змінити професію
Дослідження, проведене кар'єрним порталом rabota.ua, показало, що лише четверо з десяти українців працюють за фахом.
01 Липня 2015 | Переглядів: 241

Працевлаштування українців без дозволу на роботу в Польщі спростили
Польща розширила можливості для іноземців з працевлаштування без дозволу на роботу. Відповідні зміни набрали чинності в рамках нової редакції розпорядження міністра праці та соціальної політики республіки від 21 квітня 2015 року.
15 Червня 2015 | Переглядів: 266

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 566

Як змінилася конкуренція на ринку праці за 5 років
Кількість відгуків - це середня цифра по кількості резюме або листів з резюме, які роботодавець отримує на розміщену вакансію.
17 Червня 2015 | Переглядів: 245

Як змінився ринок праці в 2015 році
Незважаючи на економічні потрясіння, кількість вакансій в першому кварталі 2015 залишалася стабільною. В середньому за місяць на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна публікувалося 8,5 тис. вакансій.
10 Червня 2015 | Переглядів: 210

Всі новини