Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Як Майдан вплинув на український ринок праці

  • Переглядів: 152
  • Дата: 06 Березня 2014
Як Майдан вплинув на український ринок праці

Складна політична та економічна ситуація в Україні відбивається на всіх сферах діяльності. Особливо гостро це може вплинути на ринок праці, якому і без цього експерти обіцяють низьку активність у 2014 році.

Ситуація, що склалася в Україні, на думку старшого консультанта з рекрутингу компанії Brain Source International Ольги Сиротиної, негативно вплинула на ринок праці, тому що багато роботодавців зайняли вичікувальну позицію, особливо середній бізнес і компанії з іноземними капіталами. 

"Багато проектів, під які міг набиратися персонал, як мінімум, заморожені. Особливо говорячи про сектори, на які виявляється чи можливо буде залучений не просто непрямий, а прямий вплив. Наприклад, сфера телекомунікацій, при обговорюваному введенні надзвичайного стану може просто зупинитися. Передбачаючи подібну (форс-мажорну) ситуацію та подальші втрати, компанії не поспішають закривати вакантні позиції", — говорить вона.

До того ж рекрутер окремо розповіла про специфіку роботи із закордонними замовниками, які підбирають персонал в свої українські дочірні компанії.

"Часто практикується така схема, коли рекрутингове агентство знаходить кілька кандидатів, а зарубіжний замовник, приїжджаючи в Україну, вибирає найбільш відповідного своїм вимогам. Так от, така співпраця зараз також в деяких випадках заморожено, тому що іноземці просто не ризикують приїжджати в нашу країну, враховуючи все, що вони бачать і чують у новинах", — зазначає Ольга Сиротіна.

У той же час керуючий партнер консалтингового агентства "Jägger" Марина Насирова зазначає, що не можна однозначно говорити про зниження активності роботодавців. Компанії працюють в штатному режимі відповідно до затверджених раніше планів.

Такої ж думки дотримується директор з розвитку бізнесу компанії Newbreed Ірина Моргуліс. За її словами, на даний момент компанії працюють досить стабільно з погляду найму, згідно з передбаченими планами.

Швидше за все, говорить Ольга Лубенська, найближчим часом не варто очікувати якихось істотних кадрових перестановок в середньому і вищому менеджменті. Ситуація на ринку праці чимось нагадує початок кризи 2008 року: і кандидати, і роботодавці ведуть себе досить стримано і обережно.
У нас в генах закладено, що краще синиця в руці, ніж журавель у небі

"Відновлення варто чекати лише після стабілізації політичної та економічної ситуацій. Можливо, низка компаній розморозять свої заявки, внаслідок чого варто очікувати сплеску на ринку, який якщо і не повною мірою, але хоча б частково зможе компенсувати нинішні втрати операторів ринку", — зазначає Ольга Сиротіна.

У поточній ситуації працюючі шукачі роботи, які більшою мірою цікаві роботодавцям, будуть неохоче міняти місце роботи. "Багатьох зупиняє страх перед новим і невідомим, тим більше політична ситуація в країні нестабільна. У нас в генах закладено, що краще синиця в руці, ніж журавель у небі. Рекрутерам зараз доведеться проявити повною мірою свої навички переконання. Думаю, що тільки з наближенням тепла скресне крига на ринку праці", — прогнозує Марина Насирова.

Errormessage: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OR name LIKE '%Майдан%' OR name LIKE '%вплинув%' OR name LIKE '%у' at line 11