Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Як змінився ринок праці в 2015 році

  • Переглядів: 202
  • Дата: 10 Червня 2015
Як змінився ринок праці в 2015 році

Незважаючи на економічні потрясіння, кількість вакансій в першому кварталі 2015 залишалася стабільною. В середньому за місяць на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна публікувалося 8,5 тис. вакансій.

Це практично стільки ж, скільки і в останньому кварталі 2014 року. Зауважимо також, що до кінця кварталу, в березні, кількість пропонованих вакансій навіть дещо збільшилася, намітилася незначна позитивна динаміка.

У першому кварталі найбільш активно резюме розміщували молоді фахівці, робітники, медики, адміністративні працівники. У цих категоріях загальна кількість резюме до кінця кварталу збільшилася на 6-7% в порівнянні з початком періоду. Найбільш активними шукачі були в лютому. Цього місяця була опублікована найбільша кількість нових резюме. У лютому шукачі створили на 16% більше нових резюме, ніж у січні, і на 10% більше, ніж у березні.

У свою чергу, роботодавці були більш активними в березні. До кінця кварталу рекордно, майже вдвічі, збільшилася кількість вакансій для державних службовців. Це пов'язано з відкриттям вакансій для керівних кадрів для роботи в держ. органах та підприємствах, а також з відкриттям або розширенням гуманітарних і соціальних міжнародних проектів. Також збільшилася кількість пропозицій для фахівців у сфері виробництва, медиків, керівників, фахівців у туристичній сфері. Кількість вакансій для цих фахівців за підсумками кварталу збільшилася в середньому на 20-25%. Найменш активно розміщували вакансії для банківських працівників, професіоналів у сфері автоторгівлі і сервісу, молодих фахівців, домашнього персоналу. Тут кількість пропозицій до кінця кварталу знизилася на 10-15%.

Найактивнішими у першому кварталі 2015 р. були шукачі з Волинської, Запорізької та Рівненської областей. Кількість нових резюме до кінця кварталу в цих регіонах збільшилася на 20-25%. Найменше нових резюме створили шукачі із Закарпатської, Херсонської, Черкаської областей (за підсумками кварталу кількість нових резюме збільшилася на 4-5%).

До кінця першого кварталу (у березні) в областях проведення АТО дещо збільшилася кількість пропонованих вакансій. Так, якщо в січні в Донецькій області було 187 пропозицій про роботу, то до кінця березня - 287. У Луганську кількість вакансій збільшилася з 45 до 100. Це пов'язано, в першу чергу, з відкриттям низки великих гуманітарних проектів, а також з відносною стабілізацією ситуації в зоні конфлікту. Тим не менш, ситуація в регіоні принципово не змінюється, і кількість вакансій залишається критично низькою (до початку військових дій в Донецьку в середньому публікувалося близько 2 тис. вакансій на місяць, у Луганську - близько тисячі).

Також не можна сказати, що активно зростає кількість бажаючих знайти роботу в зоні конфлікту. Динаміка приросту нових резюме в цих регіонах практично нульова. За підсумками першого кварталу, щомісяця в Донецькій області розміщують (або оновлюють) близько 3 тис. резюме, а в Луганській - близько 700. Такі ж показники спостерігалися і в попередніх двох кварталах.

Незважаючи на те, що динаміка вакансій і резюме як в регіонах, так і проф. сферах постійно змінюється, рейтинг міст і спеціалізацій в цілому змінився незначно.

Як і в попередніх періодах, найбільшу кількість резюме на hh.ua розміщували молоді фахівці, програмісти, фахівці в сфері продажів, фінансисти та адміністративні працівники.

Роботодавці найчастіше шукали програмістів, фахівців з продажу, маркетологів, молодих фахівців і адміністративний персонал.

Лідером за кількістю вакансій залишається столиця: тут опубліковано більше половини (51%) всіх пропозицій про роботу. Другий у рейтингу вже традиційно Дніпропетровськ (9%), далі йдуть Харків (9%), Одеса (5%) та Львів (5%).

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua, проведеного Дослідницьким центром в травні 2015 року.

Errormessage: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OR name LIKE '%змінився%' OR name LIKE '%ринок%' OR name LIKE '%п' at line 11