Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Які документи потрібні для працевлаштування?

  • Переглядів: 397
  • Дата: 14 Березня 2017
Які документи потрібні для працевлаштування?

Паспорт

В першу чергу Ви повинні мати при собі загальногромадянський паспорт. У разі відсутності паспорта його може замінити інший документ, що посвідчує Вашу особу, в якому є Ваша фотографія, — закордонний паспорт або водійські права.

Реєстрація за місцем перебування

Окремо варто сказати про реєстрацію за місцем перебування. Згідно з Трудовим кодексом, роботодавець не має права відмовляти у працевлаштуванні громадянину, який не має реєстрації, за винятком іноземних громадян. На практиці ж компанії рідко приймають на роботу персонал без реєстрації, особливо якщо посада передбачає матеріальну відповідальність. Радимо Вам вирішити це питання заздалегідь: з’ясування відносин на стадії оформлення на роботу — не кращий спосіб робити кар’єру.

Трудова книжка

Офіційне працевлаштування передбачає наявність у працівника трудової книжки (у відповідності зі ст. 66 ТК РФ трудова книжка повинна бути у кожного працівника, що пропрацював в організації понад 5 днів, якщо це місце роботи для нього основне). Пам’ятайте, що роботодавець не має права вимагати у Вас трудову книжку, якщо в дану організацію Ви влаштовуєтеся за сумісництвом. Якщо це Ваше перше місце роботи, спеціаліст по роботі з кадрами оформить для Вас такий документ.

ІПН та пенсійне свідоцтво

Чинне законодавство не зобов’язує громадянина, який не є індивідуальним підприємцем, отримувати індивідуальний номер платника податків. Відповідно, вимагати від Вас наявності ІПН роботодавець не вправі. Але якщо Вас все ж просять пред’явити такий документ, його можна швидко оформити в податковій інспекції за місцем проживання. А от оформлення страхового свідоцтва державного пенсійного страхування, якщо Ви влаштовуєтеся на роботу вперше, — це турбота роботодавця.

Документи військового обліку

Документи військового обліку є обов’язковими до пред’явлення для військовозобов’язаних і осіб, які підлягають призову на військову службу (в нашій країні це чоловіки у віці від 18 до 27 років). Для призовників це посвідчення громадянина, що підлягає заклику на військову службу. Громадяни, які перебувають у запасі, повинні пред’явити військовий квиток або тимчасове посвідчення, видане замість військового квитка.

Дипломи і свідоцтва

Документи про освіту, про кваліфікацію або наявність спеціальних знань потрібні при вступі на роботу, що вимагає спеціальних знань або спеціальної підготовки. У випадках, коли Ви влаштовуєтеся на роботу не за фахом, у таких документах немає необхідності.

Медична книжка

Медична книжка потрібна лише працівникам певних сфер діяльності – торгівлі, освіти, медицини, громадського харчування. Оформляється цей документ центрами державного санітарно-епідеміологічного нагляду. Пам’ятайте, що якщо Ви претендуєте на роботу в торгівлі, дитячих установах і т.п. відсутність у Вас медкнижки буде причиною для відмови в оформленні на роботу.

Нагадуємо Вам, що перелік усіх необхідних для укладення трудового договору документів закріплений у Трудовому кодексі (стаття 65 ). Вимагати від Вас які-небудь інші документи, що не входять в цей список, роботодавець не має права  

 

Читайте також

Які фахівці можуть працевлаштуватися на фармацевтичному ринку
Катерина Власова, старший консультант з пошуку та підбору персоналу "Анкор Медицина і фармація", розповіла Delo.UA, як позначилася економічна і політична нестабільність на пошуку кадрів для фармринку.
03 Червня 2015 | Переглядів: 369

Начальників, які працюють неповний тиждень, стає все більше
Управлінців, які свідомо обрали часткову зайнятість, мало. Але їхня чисельність постійно зростає. З 5,6 млн таких працівників у Великобританії керівників тільки 994 тис. Але в минулому році їх було на 12% менше.
22 Квітня 2015 | Переглядів: 222

Держслужбовці, які працюють, з 1 квітня залишаться без спецпенсій
Державні службовці, які працюють, з 1 квітня втратять свої пенсії. Про це під час прямої лінії повідомив голова правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін.
01 Квітня 2015 | Переглядів: 308

Які спеціалісти потрібні будівельному ринку
Весна традиційно відроджує надії на підйом будівельної галузі. Аналітики порталу rabota.ua оцінили ситуацію на будівельному сегменті ринку праці за останні півтора року.
02 Червня 2015 | Переглядів: 244

На ринку праці поменшало роботи для директорів
За півроку на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна пропонували понад півтори тисячі вакансій для керівників, а ТОП-менеджери розмістили майже 10 тисяч нових резюме. Про це повідомили у HeadHunter Україна.
15 Квітня 2015 | Переглядів: 181

Які професії українці вважають найбільш престижними
Найбільш престижними в 2014 році визнано професії IT-спеціаліста, лікаря і підприємця. А менш престижними є робочі спеціальності, професія водія та зайнятість у сфері послуг.
04 Березня 2015 | Переглядів: 301

Всі новини