Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Які фахівці можуть працевлаштуватися на фармацевтичному ринку

  • Переглядів: 369
  • Дата: 03 Червня 2015
Які фахівці можуть працевлаштуватися на фармацевтичному ринку

Катерина Власова, старший консультант з пошуку та підбору персоналу "Анкор Медицина і фармація", розповіла Delo.UA, як позначилася економічна і політична нестабільність на пошуку кадрів для фармринку.

Політичні, соціальні та економічні події початку 2014 р. не могли не відбитися на ринку праці. Кінець 2013 р. був відносно напруженим, але компанії ринку медицини та фармації, як і раніше, будували плани з найму персоналу на 2014 рік і на початку року відкривали вакансії і набирали персонал. До кінця січня 2014 р. розгорнулися події в Україні, які спонукали багатьох гравців ринку призупинити набір персоналу і "заморозити" непріоритетні вакансії, тому вже починаючи з лютого 2014 р. ми відзначили зниження кількості ринкових запитів на підбір персоналу.

Низка фармацевтичних компаній в минулому році використали як популярні (урізання бюджету), так і непопулярні методи стабілізації бізнесу (скорочення штату, скорочення заробітних плат). Звільнення персоналу у фармацевтичних компаніях є, але воно не несе глобальний характер.

Практика переведення персоналу фармацевтичних компаній з Криму і сходу України в інші регіони торік була досить поширена. Багато відкритих вакансій (в основному в службі продажів) були закриті за допомогою переведених співробітників. З тими співробітниками, які відмовилися від переїзду, багатьом компаніям довелося розлучитися.

З нашої практики, українські фармкомпанії фахівців в Криму не шукають, оскільки статус півострова ще не до кінця зрозумілий і, відповідно, не визначені процедури. Наскільки нам відомо, постачання лікарських препаратів з території України до Криму також призупинено.

Зростання кількості нових вакансій у 2015 році ми не прогнозуємо, адже основне завдання роботодавців на 2015 рік полягає в тому, щоб зберегти персонал і утримати обсяги ринку, тому вакансії відкриваються в основному в разі ротації персоналу (переходу в інші компанії). Деякі з роботодавців розподіляють функції звільнених співробітників серед тих, хто залишився. Істотного зростання потреби в персоналі цього року очікувати не варто. На ринку праці з'явилося багато кваліфікованих кандидатів, які з тих чи інших причин не працюють. У роботодавця з'явилася велика можливість вибору, але суттєвих змін або жорсткостей вимог до шукачів це не спричинило.

Які фахівці користуються найбільшим попитом? На робочих сайтах найбільш часто зустрічаються вакансії провізорів і медичних представників. Але, згідно з внутрішніми даними компанії, найчастіше відкриваються позиції менеджерів з продукту (Product manager) і співробітників відділу реєстрації, а от кількість запитів на пошук і підбір медичних представників і регіональних менеджерів значно скоротилося.

Що стосується заробітної плати, то загальнопоширене правило в багатьох фармацевтичних компаніях полягає в щорічному перегляді заробітної плати для співробітників. У 2015 році подібний перегляд також планується, але приріст заробітної плати очікується набагато нижче торішнього і, можливо, не пошириться на всіх співробітників. Багато компаній, які виплачують заробітну плату у валюті, зафіксували курс, і виплата заробітної плати відбувається у гривні за внутрішнім курсом, встановленим в компанії (зазвичай він нижчий ніж курс комерційного банку і коливається від 12 до 15 грн за долар).

Деякі фармацевтичні компанії, які виплачують заробітні плати з прив'язкою до курсу валют, з початку 2015 відмовилися від цієї практики і перейшли на виплату заробітної плати в гривні, перерахувавши доларові зарплати по курсу долара НБУ на кінець грудня 2014 року. Тому при зростанні курсу долара рівень заробітної плати працівника протягом року не зміниться.

Індексували заробітну плату лише ті компанії, які до кризи виплачували заробітну плату з прив'язкою до курсу. Компанії, які виплачують зарплату в гривні, індексацію не проводили і не планують.

Читайте також

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

До 2030 року роботи можуть замінити людей у вугільних шахтах
Практичне впровадження технологій роботизованого видобутку вугілля може відбутися до 2030 року. Про це розповів директор Інституту енергетичних досліджень РАН Сергій Філіппов.
22 Червня 2015 | Переглядів: 113

Які спеціалісти потрібні будівельному ринку
Весна традиційно відроджує надії на підйом будівельної галузі. Аналітики порталу rabota.ua оцінили ситуацію на будівельному сегменті ринку праці за останні півтора року.
02 Червня 2015 | Переглядів: 244

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Як змінилася конкуренція на ринку праці за 5 років
Кількість відгуків - це середня цифра по кількості резюме або листів з резюме, які роботодавець отримує на розміщену вакансію.
17 Червня 2015 | Переглядів: 250

Начальників, які працюють неповний тиждень, стає все більше
Управлінців, які свідомо обрали часткову зайнятість, мало. Але їхня чисельність постійно зростає. З 5,6 млн таких працівників у Великобританії керівників тільки 994 тис. Але в минулому році їх було на 12% менше.
22 Квітня 2015 | Переглядів: 222

Всі новини