Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

10 перевірених способів провалити співбесіду

Про те, як пройти співбесіду успішно, ви знайдете тонни літератури, в тому числі в електронному вигляді. Але так вже влаштована людина — вічно нам хочеться зробити не те, що потрібно, а те, чого не можна.

Оксана Тюпа, директор Школи Рекламних Технологій, про те, що потрібно робити, щоб ніколи не пройти співбесіду.

1. Перед співбесідою ні рядка не прочитати про роботодавця.
А потім під час бесіди здивовано перепитувати, куди потрапив? Що це за компанія? Невже з виробництва цвяхів? Таке виробництво буває? Цвяхи завжди з’являються з будівельного гіпермаркету? Подібний конфуз виникає тому, що часто молоді, активні, амбіційні фахівці хочуть ділитися своїм резюме з усім світом. І коли цей самий світ у відповідь посилає наполегливих рекрутерів, спраглих свіжої крові для своїх корпорацій, починається плутанина: “Хто дзвонить? На яку роботу запрошують, в яку компанію?”.
Припиніть паніку! Навіть якщо ви вже забули, в яку 101 компанію відсилали всю правду про себе і свій професійний досвід, не губіться, вибачіться, уточніть, куди саме вас запрошують, на яку посаду і хто проводитиме співбесіду (рекрутер / HR-менеджер / безпосередній керівник).

2. Напередодні доленосного побачення з роботодавцем сходити на вечірку, втратити контроль і пам’ять.
Потім все згадати, відкривши свою сторінку в соціальних мережах, – а там фотографії брудних танців на жердині з коктейльними парасольками в зачісці (бо це неймовірно красиво). І навіть якщо у вас вистачило розуму і розсудливості не хвалився своїм незабутнім ввечері, є ще друзі, які вважають, що на танцполі ви надзвичайно гарні й такою красою треба ділиться з усіма.
Загалом, ви зрозуміли, стежте, щоб на сторінках у соціальних мережах хоча б перед співбесідою було побільше ілюстрацій професійних досягнень, а на всіх фотографіях одна лише суцільна готовність до особистісного росту і розвитку.

3. Запізнитися! – І ні збентеження, ні вибачень.
Це все затори, – за них нехай дорожні служби вибачаються і блондинки за кермом.
Спізнюєтеся, передзвоніть і попередьте. Не можете знайти офіс на вулиці із заплутаною нумерацією будинків, коли спочатку 25-ий, а потім несподівано 44-й і далі таємничий провулок, не соромтеся, дзвоніть, говорите, що заблукали, збилися зі сліду. А не бігайте від одного перехожого до іншого і не кресліть топографічні карти в своїй уяві.

4. Не дивіться в очі під час співбесіди, – і тут же будь рекрутер або HR-менеджер запідозрить у брехні і не щирості.
Дивитися в очі співрозмовнику потрібно хоча б раз на хвилину і затримувати погляд на 2-3 секунди. Як на побаченні, тільки ніяких незрозумілих натяків і низьких пристрастей.

5. Просять розповісти про себе? Розповідаєте, довго і нудно все, з моменту створення світу.
Тренуйтеся говорити про себе за 1-2 хвилини головне. І побільше інтриги, щоб рекрутер сам захотів почути, як там у вас справа кінчилася – чи всі щасливі, почали жити поживати і добра наживати?

6. Зізналися у всіх смертних гріха, нерозкритих вбивствах, і що яблуко ви Єві підсунули, – загалом, веселилися як можете рекрутера під час стресового інтерв’ю.
Питаннями: “У якому віці вперше зайнялися сексом”, “Скільки грошей програвали в казино?”, “Чому люки круглі?” вас хочуть перевірити на стресостійкість. Не потрібно тут же відповідати всю правду. Гумор вам на допомогу в таких ситуаціях. Іноді можна просто нагадати, що Ви прийшли на співбесіду по роботі і хотіли б більше поговорити саме про це.

7. Попросити високу зарплату, тому що підскочили ціни на манікюр, мохіто, бензин та інші дрібниці життя.
Є ринкові реалії, є можливості у роботодавця з одного боку. А у претендента є життєво необхідні витрати, як оренда житла, що подорожчав проїзд в транспорті, а ще потрібно щось періодично їсти. Вимоги до зарплати мають бути аргументованими і адекватними.

8. Гризти нігті, жувати жуйку, а потім її вийняти і приклеїти під стіл, щоб закріпити ефект, – і весь цей яскравий перфоменс під час співбесіди.
А щоб враження залишилися незабутніми, надіти довгі дзвінкі сережки, кільця, що крутяться, пожовану краватку. Деякі оголюють не тільки свої професійні якості, а й душу через прозорі блузки і глибокі декольте з розрізом до Південної Америки.

9. “Які у вас до нас є питання”, – запитує рекрутер. І тут же нестримний шквал: що з відпускними? Коли виплачується зарплата і чи будуть її підвищувати? Скільки можна безтурботно хворіти в оплачуваному лікарняному? Тобто ведете себе, немов вас вже взяли на роботу.
Якщо вже задають таке питання, то краще поцікавитися про посадові обов’язки і як буде оцінюватися результат праці.

10. “Мама, вони там всі ідіоти!”, – кричати вже біля ліфта в телефонну трубку після того, як закінчилася бесіда в кабінеті у роботодавця.
Запам’ятайте, співбесіду починається в той момент, коли вам тільки подзвонили і запросили на зустріч. А закінчується, — коли вийшли з офісу. До цього за вами спостерігають співробітники, камери (служба безпеки не спить!), секретарі (не сумнівайтеся, вони одразу ж повідомлять про “дивну типі”).

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 256

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 701

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 490

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099