Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

7 порад, як правильно піти у відпустку

Не кожному вдається повністю відключитися від повсякденних турбот і обов'язків і зі спокійною душею піти у відпустку. Як правило, дорожній багаж трудоголіків, крім валіз з одягом, включає і портфелі з паперами, і мобільний телефон, і ноутбук, і іншу техніку, що дозволяє підтримувати зв'язок з офісом. А даремно!

Відпустка: працювати забороняється
«Немає нічого простіше, ніж вбити собі в голову, що ніхто не впорається з нашими обов'язками краще нас, або ж нав'язати собі відчуття провини за те, що доводиться залишати справи», - говорить доктор Крит Харлі. Однак, щоб відновити сили і імунітет, необхідний повноцінний відпочинок (читай - відпустка), впевнений містер Харлі.

Тому для всіх, хто дійсно хоче відпочити у відпустці, а не просто змінити один робочий стіл на інший, доктор Харлі рекомендує дотримуватися особливих правил. Отже, перед відходом у заслужену відпустку:

1. Підготуй співробітників до своєї відсутності/від'їзду
Щоб у відпустці тебе не мучили докори сумління, внеси в офісний комп'ютер пам'ятку про те, хто тебе заміщає на час відпустки, які справи належить вирішити і в які терміни, уточни дату а час свого повернення, а також спеціальні інструкції колегам.

2. Заверши «палаючі» справи (угоди, контракти, зйомки та інше)
Нерозумно йти у відпустку, якщо через три дні має бути підписаний важливий контракт, за який ти відповідаєш. За дії за принципом «ну, я ж у заслуженій відпустці» тебе точно не похвалять.
Тому експерти радять: якщо справи, що накопичилися, завершити неможливо, необхідно передоручити їх колегам або підлеглим. Також рекомендують: відстрочити відпустку, якщо компанія переживає не найкращі часи або ходять чутки про «майбутні великі зміни».

3. Налаштуй пошту на режим «відпустка»
Використовуй електронного міні-секретаря, який вміщується в одному листі-автовідповідачі. Налаштуй його таким чином, щоб відповідь автоматично відправлялася на будь-який лист, яке приходить на твій ящик. Якщо не знаєш, як це зробити, звернися за допомогою до системного адміністратора компанії.
Зверни увагу. Лист-відповідь має бути максимально інформативним. Варіанти «Я у відпустці, буду через 2 тижні» або «А я на морі ;-)» недоречні. Подумай, з яких питань тебе турбують найчастіше, до кого можна звернутися під час твоєї відсутності, коли згадаєш про це в листі, вказавши потрібні імена та контакти.

4. Наведи лад на робочому місці
Йдучи у відпустку, «творчий безлад» на столі доведеться розібрати і розкласти по поличках, тумбочках і шухлядках. По-перше, твоє робоче місце - це так званий твій зовнішній вигляд, за яким часто судять про акуратність, зібраність, чіткість, відповідальність, старанність та інше. Не дарма кажуть: за сукнею зустрічають...
По-друге, під час твоєї відсутності за твій робочий стіл може сісти хтось із співробітників або (ще гірше) шеф, якому точно буде не дуже приємно в оточенні папірців, чашок і недогризків.
По-третє, уяви, ти повернешся з відпустки, а на столі нарешті порядок. Дрібниця, а приємно. До того ж, учені довели, що в обстановці чистоти та порядку думається, а відповідно і працюється краще, ніж у хаосі (де неможливо нічого знайти).

5. Запаси їжі роздай колегам
Щоб на твоєму робочому місці або на полиці громадського холодильника «не завелися динозаври» від твоїх страв, усіх запасів і залишків їжі, видимих і невидимих (забутих, прихованих, що випадково потрапили не в той ящик та інше) слід позбутися. Тому ретельно обстежуй всі закутки своїх поличок, скриньок і тумбочок, щоб під час твоєї відсутності не довелося викликати санепідемстанцію.

6. Домовся про те, хто буде тебе заміщати
Формально чи неформально. У першому випадку: Признач офіційного зама, і попередь про це вище начальство і колег. У другому: попроси людину, якій ти довіряєш, бути твоїми «вухами і очима», на випадок - раптом виникне ситуація HELP (наприклад, проти тебе готується змова), щоб тобі скинув sms-кою SOS.
Порада. Якщо хочеш під час відпустки «не висіти на телефоні», попередь колег, що з тобою зв'язку не буде. Наприклад, ти вирушаєш в гори, за кордон, на безлюдний острів або в підводне плавання.

7. Налаштуйся тільки на відпочинок
Присвяти частину часу, який ти зазвичай приділяєш роботі, підготовці до відпустки. Склади список необхідних речей. Не залишай в своєму багажі місця для ноутбука, iPhone та іншої техніки для роботи.
Зміни своє ставлення до життя. До і під час відпустки постав собі мету не думати про роботу та насолоджуватися життям.
Не перевантажуйте себе у відпустці. Якщо ти складеш собі занадто щільний графік екскурсій і подорожей під палючим сонцем, це буде вже зовсім не відпочинок.

Обов'язково приділи час собі. Навіть якщо ти подорожуєш в компанії, постарайся виділити день або якийсь час, щоб побути наодинці з собою. Здійсни прогулянку берегом моря, почитай книгу або просто помрій.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 256

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 701

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 490

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099