Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

8 професій, які потрібно освоїти для успішного працевлаштування

1. Будьте «продавцем»: погана презентація - відсутність продажів
Коли Ви хочете продати якийсь товар чи послугу, Вам необхідна презентація - опис переваг пропонованої Вами продукції. Презентація Вас як цінного фахівця - хороше резюме. Хоча сьогодні у відкритих джерелах можна знайти багато корисної інформації щодо написання резюме, з досвіду багатьох HR-служб неінформативні, безграмотні та інші «недорезюме» становлять від 30 до 50% всіх вступників резюме. Така самопрезентація - вже привід до того, щоб Ваше резюме ніколи не було прочитано, а вакансія пішла до іншого «продавця».

2. Будьте «продавцем»: проявляйте ініціативу
Ви розіслали резюме в десяток компаній і чекаєте дзвінка? Навіть якщо Ви - чудовий і цінний фахівець, не забувайте про конкуренцію на ринку праці. Якщо Ви зацікавлені в роботі, візьміть ініціативу в свої руки: дзвоніть HR-менеджеру, потенційному керівникові, нагадуйте про себе, домовляйтеся про зустріч або про терміни рішення по Вашій справі. Швидкість і цілеспрямованість завжди мають значення.

3. Будьте аналітиком: створіть систему!
Пошук роботи - це теж робота. А значить, у ній потрібна певна системність. Визначте для себе підходящі медіа-майданчика для розміщення Вашого резюме: якщо Ви цінний фахівець з досвідом роботи понад 10 років, не має сенсу публікувати свою «самопрезентацію» на дошках оголошень, адже для цього існують спеціалізовані сайти з працевлаштування. Визначте частоту оновлення і відвідуваність подібних ресурсів, розміщуйте своє резюме тільки на сайтах з хорошою згадуваністю в пошукових системах. Аналогічну роботу проведіть з друкованими спеціалізованими виданнями. Використовуйте максимум шляхів пошуку, займайтеся цим системно кілька годин на день і обов'язково ведіть облік контактів.

4. Будьте дипломатом: дійте у власних інтересах з максимальною повагою до рекрутера
У HR-а надто багато вакансій, щоб пам'ятати про всіх кандидатів і тому навряд чи він буде зацікавлений у конкретно Вашому працевлаштуванні. Зате в Вас, як у цінному фахівцю, напевно більше зацікавлений потенційний керівник. Вийти безпосередньо на нього і вигідно проявити себе з ділової точки зору - найправильніший і далекозорий хід, однак рекрутер - зовсім не «непотрібний посередник». З ним потрібно вести себе так, щоб він став Вашим союзником.

5. Будьте психологом: ходіть на співбесіди як на розвідку
Які асоціації викликає слово «розвідник»? Напруження нервів, постійний розумовий процес, крайня обережність ... Розвідник - в першу чергу психолог, і якості саме цієї професії потрібно мати для ефективного працевлаштування: приходячи на нове місце роботи, Ви повинні мати про компанію максимум інформації, щоб розуміти своє місце в ній. Особливо актуально це для такого етапу розвідницькой діяльності, як співбесіда. Не потрібно ставитися до нього як до проміжної фази, що сполучає Інтернет-знайомство і вихід на роботу. Дійте за правилами, встановленими майбутнім роботодавцем і правилами етикету: пунктуальність (чітко обумовити час приходу і не запізнюватися), обов'язковість (не можна переносити співбесіду в останній момент), повага до співрозмовника (ким би він не був, адже в день співбесіди Ви познайомитеся не тільки з рекрутером, а й з охоронцем або працівником ресепшна, можливо - з майбутнім безпосереднім керівником). В цей же час Ви можете провести «розвідку боєм», спостерігаючи за життям в офісі, атмосферою, обстановкою. З розмов співробітників можна скласти для себе картину про реальну діяльність компанії, обстановку на ринку. Будьте дуже уважні до дрібниць, оскільки саме вони і стануть основним емоційним і матеріальним фоном Вашої майбутньої роботи!

6. Будьте рекрутером: співвідносьте свої амбіції і реалії ринку праці
На жаль, факт незаперечний: «зірки» не шукають роботу, вона знаходить їх сама. А значить, якщо Ви надсилаєте резюме і домагаєтеся співбесіди, Ви вже до категорії «зірок» не відноситеся. У розмові з рекрутером прийміть цю істину як даність і поставте себе на його місце: в ситуації, коли людина шукає роботи, завищені кар'єрні амбіції, занадто високі зарплатні очікування недоречні. Однак, як майже-рекрутер, намагайтеся дізнатися максимум про перспективи.

7. Будьте піарником: працюйте з негативом
У роботі будь-якої компанії бувають якісь дрібні недоліки, які Ваші конкуренти постараються зробити надбанням громадськості. Трудові обов'язки піарника в тому числі передбачають і роботу з негативом: грамотне переосмислення реалій, презентація доконаних фактів з незвичайної точки зору врятували репутацію не однієї компанії. У Вас були темні плями у трудовій репутації? Можливо, Ви зі скандалом пішли з минулого місця роботи? Вам прямо поставили запитання про те, чи правда, що на Вашому минулому місці роботи було так вже погано? Уважно аналізуйте те, як Ви подаєте факти. Негативний настрій по відношенню до минулого роботодавця, приховані образи - чи є у рекрутера гарантії того, що Ви не будете відгукуватися погано і про майбутнє роботодавця?

8. Будьте святим: не брешіть!
За статистикою, людина щодня бреше більше 50 разів. Необхідність перебільшувати або перекручувати якісь факти пов'язана з людською потребою бути улюбленим і хорошим - звичайно, нас не можна судити строго! Але постарайтеся зробити так, щоб ні один з цих 50 раз не відбувся в той час, як Ви складаєте резюме або перебуваєте на співбесіді. Чесність - найкраща політика, а все таємне стає явним.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 256

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 701

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 490

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099