Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

9 з 10 українців вважають, що їм недоплачують

Експерти радять спочатку зрозуміти, наскільки ви цінний працівник, а потім просити більше грошей.
Але при цьому більшість співвітчизників швидше почне шукати нову роботу, ніж піде просити у шефа надбавки до зарплати.


Краще звільнитись, ніж просити про надбавку?
Більше половини працюючих українців вважають, що їхня заробітна плата не відповідає знанням і вмінням, а кожен четвертий безапеляційно стверджує: його заробітки до непристойності малі! Такі результати були отримані в результаті опитування, проведеного порталом rabota.ua.,

При цьому опитані провели деякий аналіз своїх доходів, що дозволило більшості з них (61%) стверджувати: вони отримують зарплату, яка набагато нижче середньоринкової пропозиції для фахівців їхнього рівня! Лише кожен п'ятий працюючий українець вважає свій оклад адекватним ринковим стандартам.

Виявилося, що про підвищення зарплати мріє 92% наших співвітчизників. При цьому 15% українців переконані, що їх оклад повинен бути вдвічі вищим, а ще 15% хочуть підвищення відразу на 75-100%. І тільки кожен п'ятий задовольнився б підвищенням всього в півтора рази.

Дослідження вивело цікаву тенденцію: незважаючи на таке невдоволення доходами, більшість співробітників навіть не думають про те, щоб попросити шефа про надбавку. Тільки чверть співробітників піде до начальства з цим питанням, а для 70% простіше приступити до пошуків нової роботи.

Аналізуючи ситуацію
Між тим експерти впевнені, що переконати шефа підняти вам зарплату - цілком реальне завдання.

- Підвищення зарплати - це природний і абсолютно необхідний процес, - говорить провідний експерт українського ринку праці, керуючий партнер рекрутингової компанії SM Consulting Сергій Марченко. - Інфляція з'їдає більшу частину додаткової виплати, а вже при стабільній зарплаті добробут співробітника взагалі погіршується з кожним роком! Якщо вам щорічно не підвищують зарплату на 10-15%, то ви стаєте реально біднішими.

Всім, хто не збирається чекати, поки шеф сам запропонує надбавку, і має намір почати з ним цю важку розмову, експерт радить звернути увагу на наступні моменти:

1. Зарплатна політика компанії. Є організації, в яких підвищення зарплати за бажанням співробітника неможливо в принципі - наприклад, великі транснаціональні компанії, банки з жорстко прописаними тарифними сітками, держслужби та бюджетні організаціі. Шанси на надбавку мізерно малі.

2. Стан справ в компанії. Наївно розраховувати на підвищення, якщо ваша фірма збиткова. І навпаки: чим краще справи у компанії, тим більше шансів, що вона з вами "поділиться".

3. Прецеденти. Напевно домовитися про підвищення зарплати намагався хтось до вас, і результати цих спроб не є секретом. Перед розмовою з босом проаналізуйте їх і оцініть, наскільки ви цінний співробітник в порівнянні з тими, хто отримав надбавку.

4. Ваша особиста цінність. Якщо ви - всього лише один з багатьох, можна відразу забути про підвищення зарплати. Середньостатистичних працівників ніхто не цінує, а їхня думка нікого не цікавить. По-іншому йдуть справи з тими, на кому тримається компанія. Причому ключові співробітники є в усіх ланках, включаючи прибиральниць і вантажників. Їх відсутність відразу помітна, тому їх цінують, бережуть і намагаються зберегти. Якщо ви належите до таких людей, надбавка у вас в кишені.

5. Особистість боса. Керівники бувають різні: те, що один сприйме як розумний аргумент, інший вважатиме тиском і нав'язливістю.

Приступати до рішучих дій

Проаналізували ситуацію? Вирішуйте, йти до боса за надбавкою чи не варто. Врахуйте, що розмова може обернутися зовсім в іншу сторону. Якщо керівник якраз шукає зручний привід для скорочень, то вимога підвищити зарплату буде йому на руку.

Щоб не залишитися без роботи через невдалу розмову про підвищення зарплати, підстрахуйтеся. Спробуйте запропонувати себе ринку праці. Якщо ви знайдете прийнятний варіант, то на прийомі у начальства будете почувати себе набагато впевненіше.

Пам'ятайте: від правильного вибору часу розмови залежить чи не половина успіху! Про те, що відповідний момент настав, можуть свідчити завершена вдала угода, зростання прибутку компанії, вихід на ринок сильного конкурента, а також особистий "стрибок вище голови".

А, наприклад, американські соціологи з'ясували, що просити надбавку до зарплати краще в середу - "прохання" у цей день частіше закінчувалися успішно.

- Наскільки результати дослідження застосовні до українських реалій, сказати складно. У кожному разі спробувати можна, але все ж не варто занадто розраховувати на задоволення свого прохання лише на тій підставі, що вона прозвучала в середу, - говорить психолог Марина Деркач. І додає рада від себе: - Не слід звертатися до шефа з проханнями в самий розпал роботи, а також просити прибавку в день зарплати.

Чого не варто робити
* Розповідати шефу про свої борги та інші фінансові проблеми.
* Посилатися на колег, яким вже підняли зарплату.
* Тиснути на жалість ("пашу як проклятий", "два роки не був у відпустці" і т.д.).
* Загрожувати звільненням.
* Шантажувати дійсними і уявними пропозиціями фірм-конкурентів.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099