Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Будьте обережні у виборі

Як уберегтися від наймання некваліфікованого або потенційно небезпечного менеджера?

Відповідь на це питання дає Олена Грищук, директор Executive Search агентства Forsage:

Що робити роботодавцю? Відповідь одна - шукати потрібну людину і не погоджуватися на помилкові компроміси. Але шукати грамотно і, якщо є можливість, з професійним рекрутіновим партнером.

На що варто звернути увагу з точки зору безпеки вашого бізнесу:
1. Професійна оцінка потенційного кандидата. Немає нічого краще інтерв'ю за компетенціями з оцінкою реальних проектів, які реалізувала людина. У деяких ситуаціях тести на профпридатність - must have: бухгалтери, фінансисти, юристи, технологи та ін. повинні їх у вас пройти.
2. Оцінка цінностей людини і способів поведінки в життєвих ситуаціях. Це вкрай важливо, щоб норми моралі і «правила життя» вашого провідного співробітника збігалися з нормами вашої корпоративної культури. Не обов'язково, щоб він погоджувався у всьому з вашими поглядами на життя, але в базових речах всі, з ким ми будуємо партнерські робочі відносини, повинні бути однодумцями.
3. Перевірка об'єктивних даних про людину. Зазвичай це робить служба безпеки підприємства або спеціальні організації. Йдеться про достовірність інформації, яку надає кандидат. Тут варто перевірити наявність судимостей і кримінальних переслідувань, кредитну історію, громадянство, документи про освіту та робочий стаж, відповідність посад і місць роботи, описаних в резюме, реальності тощо.
4. Перевірка рекомендацій минулих роботодавців про людину. Багато говорять зараз про перевірку рекомендацій по системі 360 градусів, коли інформацію дізнаються у керівників, колег і підлеглих людини. Я б рекомендувала з обережністю підійти до такої перевірки, оскільки рівень суб'єктивізму тут украй високий, але отримати багато інформації для подальших роздумів в процесі спілкування з колегами можна. І тут головний принцип, на мій погляд, «довіряй, але перевіряй».
Кілька слів про те, які інструменти для збору інформації про потенційного співробітника можна брати на озброєння: HR-метрики, активність кандидата в соцмережах, особисте інтерв'ю з кандидатом за компетенціями, оцінка рекомендацій.

Якщо люди не хочуть працювати у вашій компанії:
1. Треба розібратися в причинах - в цілому чи про ваше підприємство фігурує негативна інформація на ринку або таке враження у фахівців складається після відвідин вашої компанії та інтерв'ю з вами?
2. Якщо на ринку у вас поганий імідж - з цим потрібно щось робити негайно, інакше ризикуєте залишитися без гарний співробітників на довгий час. Списки негативних відгуків, чорні списки роботодавців є дуже популярними. Багато хто любить скаржитися з приводу і без, люблять критикувати на порожньому місці, багатьом людям складно змиритися з прикрощами й образами, а багато хто не може простити оточуючим їх успіх. На жаль, брехливої ​​інформації вистачає в Інтернеті, тим більше з розвитком електронних ЗМІ. Але є й правда, об'єктивна негативна реальність - тоді потрібні кардинальні зміни в поведінці компанії на ринку (якщо вона, звичайно, хоче і готова змінюватися).
3. Час, коли розвиток HR-бренда стане єдиною довгостроковій рекрутингової стратегією, вже наступає і у нас. Тому варто інвертувати в свій HR-бренд, щоб таланти прийшли у ваш бізнес.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 166

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 120

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 157

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 166

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 254

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 699

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099