Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Достроковий вихід на пенсію

Доволі поширена ситуація: людину звільнили з роботи, причому не з власної вини. До пенсії ще якихось рік-півтора, є сили й бажання працювати, проте знайти іншу роботу самостійно не виходить. Утім, вихід із ситуації є: центр зайнятості може посприяти тому, щоб людина вийшла на пенсію раніше за визначений термін. Яким чином, «Кур'єру» розповіла начальник відділу організації реєстрації, надання матеріального забезпечення Державного центру зайнятості України Любов Бершадська.

У статті 49 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено особливу гарантію для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв'язку із змінами в організації виробництва та праці. Це стосується осіб, трудовий договір з якими розірвано за ініціативою роботодавця, зокрема у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників (пункт 1 статті 40 Кодексу законів про працю України).

Стосується це також військовослужбовців, звільнених із служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію. На день звільнення таким особам має залишитися не більше як півтора року до пенсійного віку, визначеного в статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до законів України «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність». У статті зазначено: за умови реєстрації таких осіб у територіальному органі служби зайнятості та відсутності підходящої роботи гарантовано право на достроковий вихід на пенсію, якщо вони мають страховий стаж, потрібний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі (згідно з абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Необхідний вік і стаж
Чоловіки можуть скористатися такою гарантією в 58 років 6 місяців, оскільки в статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років. Право дострокового виходу на пенсію мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», становить: для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років. Наявність потрібного страхового стажу підтверджує довідка управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі в місті, управління в місті та районі (пункт 23 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. № 198).

Територіальний орган служби зайнятості надає безробітному за його особистою заявою клопотання про достроковий вихід на пенсію в управління Пенсійного фонду України. У разі відмови управління Фонду призначити пенсію особі, якій видано таке клопотання, вона має право зареєструватися в територіальному органі служби зайнятості повторно на загальних підставах.

Отже, якщо ви після звільнення за скороченням штату (не раніше як за півтора року до досягнення пенсійного віку) зареєструєтеся в службі зайнятості, матимете не менш як ЗО (35) років страхового стажу, то в разі якщо не буде підходящої роботи, зможете скористатися гарантією дострокового виходу на пенсію.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099