Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

"Кадровий фільтр" - пробний день

Іноді, щоб зрозуміти, наскільки підходить робота шукачеві, а шукач - компанії, потрібен лише пробний день, а не випробувальний термін на тиждень, місяць, два. Таку практику все частіше почали використовувати не тільки самі кандидати, а й часто в деяких організаціях це свого роду умова, тестування, так сказати, людини в «польових» умовах.

Причому відразу обмовимося: не варто плутати цей пробний день з тим «халявним» днем безкоштовної праці претендентів, який використовують нечесні фірми. Зазвичай їх досить просто обчислити: від вас вимагатимуть написати/надрукувати/розібрати/розвезти/зібрати якийсь обсяг чогось, причому вас не будуть знайомити ані з колективом, ані з робочим процесом як таким - ось це має насторожити. Серйозна компанія влаштовує пробний день лише як додатковий «фільтр» на вибірку від кадрового відділу. Адже людський фактор ніхто не відміняв. Людина, яка чудово зарекомендувала себе на співбесіді і має відмінний послужний список в резюме, може опинитися в реальних умовах зовсім не тією. І зовсім не тому, що вона погана, - просто менеджеру з персоналу вона представлялася в іншому світлі.

Роботодавцю такі пробні дні влаштовувати вигідно. Навіть домовлені з оплати за цей один день: це краще, ніж потім оплачувати випробувальний строк кандидату, який не підійшов, а проблема у фахівці залишиться, гроші за невдалу спробу виплачені, а результату не буде.


Для шукача пробний день також має свій плюс. Тільки в реальних робочих процесах можна оцінити, наскільки відповідає дійсності ті заяви про рівень компанії, які були вказані в оголошенні про вакансію. Невеликі компанії люблять прикрасити, як і умови праці, так і мотиваційні інструменти. Безумовно, за один пробний день дізнатися все не вдасться, але познайомитися з колективом, з яким ви будете безпосередньо працювати, і відчути атмосферу, дізнатися специфіку обов'язків - це все можливо. І, оцінивши все це, можна точно зрозуміти, чи влаштовує вас все це, чи відповідає вашим сподіванням.


Пробний день - це не випробувальний термін, так. Погоджуватися на нього - особиста справа кожного. Ймовірно, гра коштує свічок, якщо вакансія - дуже приваблива для вас через низку причин, а компанія, що пропонує її - вельми солідна й авторитетна, яка дорожить своєю репутацією.


Багато компаній, до речі, пропонують оплатити навіть пробний день. Якщо ж ваш пробний день роботи передбачає більше ознайомчий характер з обсягом завдань і функцій, щоб ви змогли оцінити власні сили – чи потягнете ви цю посаду - можливо, мова про оплату не зайде. Проте особисто для вас це день буде безцінний в якості адекватного усвідомлення, що являє собою ваш майбутній функціонал і чи не переоцінили ви свої можливості.


Тобто можна сказати, що підсумок пробного дня дасть практичні результати як для кандидата, так і для роботодавця: буде відразу видно, чи підходить людина для пропонованої вакансії, а шукач зможе точно зрозуміти - чи підходить йому ритм роботи, стиль управління в компанії , чи не дратує його прямий бос.


Така практика пробного дня цілком обгрунтована і набагато ефективніше, ніж випробувальні терміни. Хоча і їх ніхто не відміняв. Просто пробний день - ще один додатковий «кадровий фільтр», який допоможе набрати команду справжніх профі.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099