Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Кар'єра: як не залишитися на все життя на початкових позиціях?

Правильно кажуть: стартувати корисно з позиції стажиста або асистента. Але пам'ятайте: важливо не тільки виконувати свої обов'язки, а й прагнути до більшого. Якщо, звичайно, ви хочете домогтися професійного та кар'єрного зростання та реалізувати свої амбіції.

Завоювати довіру
Додам до вже сказаного: не просто виконувати свої обов'язки, але виконувати їх сумлінно. Не затримувати завдання по термінах (і самому на роботу не спізнюватися), здавати їх в тому вигляді, в якому вам доручили, а не як вийде, не кидати процес, якщо виникли якісь труднощі, а шукати способи їх вирішення. Так ви проявите себе як людина, яка відповідально ставиться до своєї праці і на яку можна покластися, не перевіряючи за нею постійно.

Як бути, якщо завдання не піддалося з першого наскоку? Не боятися перепитати! Одна зі зручностей початкової позиції - від вас не чекають, що ви вже у всьому розбираєтеся. Тому немає нічого соромно або неправильного, щоб уточнити, чи вірно ви всі зрозуміли, чи правильно буде, якщо ви зробите так або так. Якщо формулювати питання коректно, а саме, відразу пропонуючи варіант відповіді, а не в дусі "а як це зробити?", то будете справляти враження співробітника, який хоче вчитися та набиратися досвіду, і перспективного фахівця. А не просто виконавця.

Якщо ж проект виявився не по плечу, що ж - треба мати сміливість визнати свою помилку. Як часто кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить. Озвучте самі керівництву, що і чому пішло не так і що тепер ви плануєте зробити, щоб виправити ситуацію. Бракує кваліфікації - попросіть поради. У більш досвідчених колег, з якими у вас добрі відносини, або у самого начальника - якщо, звичайно, його персона до цього розташовує.

Проявляти потенціал
Часто цитують Воланда з його "нічого не просіть, особливо у тих, хто сильніший за вас - самі все запропонують і самі дадуть". У мене чимало прикладів саме таких асистентів перед очима: які чесно виконували доручення, але жодного разу не запропонували свою участь у більш складному проекті. Тому як були впевнені, що це керівництво має розглянути можливості співробітника і запропонувати нові можливості. Не дивно, що через кілька років такі люди залишають свої робочі місця, та ще й з образою!

Фахівці з працевлаштування в один голос рекомендують не соромитися бути ініціативним. У розумних межах, звичайно ж. Не варто претендувати на те, щоб очолити програму, в тонкощах якої ви не розбираєтеся від слова "зовсім". Однак попросити когось із трохи більше вищестоящих, ніж ви, поділитися частиною її втілення - там, де ви впевнені у своїх силах - спробувати варто.

Зазначу, що мова не про прийняття на себе додаткових посадових обов'язків за ту ж саму зарплату. Однак якщо те, що ви і так виконуєте, можна, так би мовити, надбудувати, таким шансом має сенс скористатися. Наприклад, спробуйте ходити на зустрічі з тими, хто займає сходинку вище - і досвіду наберетеся, і знайомства, які можуть знадобитися в майбутньому, заведете. Або ви відповідаєте за підготовку звітів - намагайтеся не тільки збирати воєдино дані, але і перевіряти їх на предмет помилок або невідповідностей. Так ви зможете поліпшити свої знання про сферу діяльності і звернете увагу те, що ви можете більше, ніж просто копіювати таблички (а помилки в звітах майже завжди бувають!).

Займатися самоосвітою
Друга вища або курси з освоєння суміжних навичок в обраній сфері діяльності: теоретичні викладки та практичний досвід зайвими не бувають ніколи - як знати, де що знадобиться!

Немає можливості (за часом або фінансової) на платні семінари - не біда. В інтернеті можна знайти безліч цікавих і корисних статей і досліджень, які зачіпають найрізноманітніші аспекти всіляких професій. Слідкуйте за новинами вашої індустрії та за діяльністю інших компаній: та ідеї почерпнете, і на нараді у відповідь на чергову пропозицію саме ви зможете попередити, що аналогічну кампанію зараз розвиває організація-конкурент.

І навіть якщо не вийде застосувати впізнане на поточному місці роботи, далі в майбутнє ви вирушите з уже накопиченим багажем. Який, якщо правильно приладнати до нього ручку, не раз послужить вам добру службу.

А найголовніше, що потрібно, - це віра в себе і розуміння обраного шляху. Зрештою, кар'єра не завжди буває вгору. Часом не менш (а то і більше) цінно розвиватися горизонтально. І не прагнути всенепременно здійснити ланцюжок "асистент" - "молодший менеджер" - "старший менеджер" - "заступник начальника відділу", а стати справжнім докою у своїй справі.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099