Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Каверзні питання на співбесіді

Якщо рекрутер на співбесіді ставить вам каверзні питання, то це зовсім не від бажання зробити капость або прагнення збити вас із думки. Це — всього лише спосіб краще зрозуміти особливості вашої особистості, спосіб вашого мислення, а заодно й визначити, чи легко ви зорієнтуєтеся у складній, незнайомій ситуації. Є кілька типів «каверзних» питань, до відповідей на які краще приготуватися заздалегідь. Як на них відповідати — коментує експерт Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Маріанна Ярош.

1. Про захист конфіденційних даних

Наприклад, якщо ви — менеджер із продажу, вас можуть попросити надати базу клієнтів колишнього роботодавця. Якщо ви маєте стосунок до бухгалтерії, HR може мимохідь запитати про фінансові показники компанії або попрохати принести звітність бухгалтерії «на благо» нового роботодавця. Таким чином рекрутер перевіряє вашу порядність — чи будете ви зберігати конфіденційну інформацію цього роботодавця після того, як зміните місце роботи?

Як відповісти. Навіть якщо ця посада дуже вас цікавить, у жодному разі не варто погоджувати на такі пропозиції. Краще скажіть, що ця інформація має конфіденційний характер, і ви не маєте права її розголошувати.

2. Задачки на кмітливість

Не поодинокі випадки, коли рекрутери на співбесіді просять пошукача розв’язати просту задачку на логіку й кмітливість. Наприклад, «Якщо півтори курки несуть півтора яйця за півтора дні, то скільки яєць знесуть шість курей за шість днів?». Тих, хто не розв’язував подібних задачок зі шкільної лави, такий поворот подій може спантеличити й вибити з колії. Швидше за все, HR хоче перевірити, наскільки логічно ви мислите і як будете поводитися, опинившись віч-на-віч із новою, незрозумілою і некомфортною задачею.

Як відповідати. Не поспішайте і не хвилюйтеся. Не варто також обурюватися або відмовлятися від завдання, це може переконати рекрутера в тому, що ви легко здаєтеся перед обличчям труднощів і не будете надійним працівником. Найімовірніше, від вас не очікують миттєвого розв’язання. Візьміть аркуш паперу й ручку і спробуйте спокійно розв’язати задачу. Якщо не вийшло — відреагуйте з гумором і пообіцяйте вирішити головоломку вдома. До речі, регулярно вправлятися з такими задачками дуже корисно для мозку, а відповідь на згадане завдання — «24».

3. Розкажіть про найважчу робочу ситуацію, або про найбільшу помилку

У цій ситуації рекрутер хоче зрозуміти, чи здатні ви до спокійного аналізу своїх промахів і чи адекватно оцінюєте причини й наслідки того, що відбувається.

Як відповідати. Не нітіться, у всіх бувають і помилки, й складні завдання, і невдалі проекти. Постарайтеся розповісти про ваш досвід спокійно та врівноважено, і пам’ятайте, що більше за все цінуються не ті банкіри, які завжди були успішними, а ті, в кого є досвід банкрутства. Якщо ж ви не можете пригадати випадок, що відповідає темі, попросіть рекрутера повернутися до цього питання пізніше або розкажіть не найбільш драматичну й складну історію про те, як ви зіштовхнулися зі складнощами у роботі й мужньо їх подолали.

4. Яким вашим проектом ви пишаєтеся більше за все

Таким чином роботодавець перевіряє, чи ставитеся ви до своєї роботи з пристрастю, чи горять у вас очі, коли ви розповідаєте про улюблену справу. Якщо з усіх своїх проектів ви не можете виділити жодного цікавого — цей бал не на вашу користь. Досвідчений HR також зверне увагу на те, як ви описуєте ситуацію: привласнюєте всі заслуги, чи згадуєте про колектив, який працював над задачею разом із вами.

Як відповідати. Згадайте, яка справа була для вас найбільш значущою, що ви в неї вклали, яким результатом задоволені, пишаєтесь. Зробіть акцент на своїх діях і заслугах, але, якщо робота була колективна, згадайте і про це.

5. Уявіть собі ситуацію…

І далі опис будь-якої ситуації, яка може не стосуватися безпосередньо роботи. Наприклад: «Ви опинилися на безлюдному острові, у вашій кишені люстерко і складаний ніж, що ви робитимете?». Тут багато що залежить від описаної ситуації. HR може перевіряти ваші лідерські якості, фантазію, вміння швидко знаходити вихід із ситуації, винахідливість.

Як відповідати. Не варто вигадувати героїчні подвиги, будьте чесними. Розкажіть, як би ви вчинили за умови, коли би справді опинилися в такій ситуації

6. Розкажіть про нашу компанію

З великою імовірністю рекрутер може попросити вас розповісти про компанію, в яку ви прийшли на співбесіду. Роботодавцю важливо знати, що ви його вибрали усвідомлено, з низки серйозних причин, а не просто тому, що «дуже потрібні гроші».

Як відповідати. Пошук роботи — теж робота. Перед кожною співбесідою бажано ретельно ознайомитися із сайтом роботодавця, зрозуміти, яка місія і цінності компанії, чим вона заробляє гроші. Подумайте, що саме подобається вам у цьому роботодавцеві, що приваблює (крім зарплати). Повірте, обізнаність із інформацією про компанію — великий плюс, здатний суттєво підняти вашу оцінку в очах HR-а.

7. Чому ви звільнилися з останнього місця роботи?

Тут важливо поєднувати чесність і хитрість. Ваша відповідь повинна бути «соціально бажаною».

Як відповідати. Скажіть: «Я зробив для цієї компанії все, що міг, і хотів би розвиватися далі». Або ж зазначте, що ваш «функціонал змінився, і вам стало нецікаво працювати над певними завданнями».

Якщо ж ваше звільнення було проблемним, не варто в деталях розповідати про конфлікт, який його спричинив. Спишіть усе на розбіжності в поглядах, ваше бажання перейти на новий рівень роботи або прагнення змінити сферу діяльності. Але пам’ятайте, вашу розповідь легко перевірити, просто зателефонувавши вашому попередньому роботодавцю.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099