Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Куди піти вчитися, щоб багато отримувати

Який виш обрати сьогодні, щоб через п'ять років бути затребуваним фахівцем?

Я в айтішники піду
Той факт, що найбільш перспективними є професії в IT-сфері, сьогодні не викликає сумнівів ні у кого. Уряд, побоюючись витоку мізків з країни, регулярно намагається "нагодувати" айтішників якщо не преференціями та пільгами, то принаймні обіцянками. Хоча на зарплати IT-фахівцям скаржитися гріх - вже не перший рік вони є найбільш високооплачуваними співробітниками на ринку праці.

Зрозуміло, що це стосується тих, хто працює, але і тут у дипломованих програмістів все в шоколаді: без роботи вони залишаються рідко. По-перше, айтишник сьогодні - це обов'язкова ланка будь-якого офісу. По-друге, на ринку працює досить багато профільних компаній. І, нарешті, попит на айтішників, крім внутрішньої потреби, пояснюється ще й тим, що закордонні компанії, користуючись відносно невисокими розцінками на послуги, розміщують в Україні свої замовлення, і вітчизняні IT-компанії наймають під них фахівців.

Де ж можна отримати настільки потрібну і перспективну професію?
- На мій погляд, четвірка лідерів у підготовці IT-фахівців у Києві - це університет "КПІ", університет ім. Шевченко, "Могилянка" і НАУ, - розповіла "Комсомольській правді в Україні" керівник освітніх програм компанії ЕПАМ Системс (Київ) Олена Сирота. - Хоча до нас приходять хлопці з різних вишів, і я можу сказати, що гарні випускники є скрізь.

За словами експерта, виші дають необхідну базу, але для конкретної роботи молодих фахівців-айтішників потрібно доучувати. Тому для випускників вишів поряд із фундаментальними знаннями важливі вміння вирішувати поставлені завдання і готовність працювати в команді.

До речі, всі "правильні" айтішники з самого початку орієнтовані на постійне донавчання - це та сфера, де вчитися треба, без перебільшення, все життя. І вкладення в навчання неодмінно окуповуються, адже в підсумку нові навички та професійне зростання істотно підвищують "вартість" самого фахівця.

Майбутнє - за аграріями та енергетиками
Якщо говорити про довгострокову перспективу - п'ять і більше років, то, на думку провідного експерта українського ринку праці, керуючого партнера рекрутингової компанії SM Consulting Сергія Марченка, - чудові шанси мають випускники сільськогосподарських вузів: грунтознавці, тваринники, технологи переробної промисловості тощо. Пояснюється це тим, що Україна - аграрна країна з великими традиціями та блискучими перспективами в цьому бізнесі.

Також, на думку експерта, через п'ять років варто чекати високого попиту на теплоенергетиків та представників інших професій, пов'язаних з енергозбереженням. В Україні багато енерговитратних виробництв, будівель і домоволодінь. Тому, враховуючи майбутнє подорожчання енергоносіїв, інтерес до енергозберігаючих проектів протягом багатьох років залишатиметься стабільно високим і попит ще довго буде перевищувати пропозицію.

- Також ключовим драйвером виступить активізація відносин з ЄС, - продовжує експерт. - Набагато більше роботи буде у лінгвістів, юристів-міжнародників, логістів.

Хочеш стати економістом - будь ним!
Є низка традиційних професій, затребуваних завжди, тому без роботи навряд чи залишаться випускники медичних, торгово-економічних вишів. І, незважаючи на те, що останнім часом багато говорилося про надлишок економістів, експерти впевнені, що інтерес до Києво-Могилянської академії, Київського національного торговельно-економічного університету, Європейського університету, Університету економіки та права "КРОК" збережеться.

- Сьогодні ми живемо в такий час, коли важлива не стільки обрана спеціальність, скільки кваліфікація - кваліфіковані фахівці завжди в ціні, - погоджується директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. - Так що велике значення має і сам навчальний заклад, і особисті якості молодого фахівця.

Є ще такий важливий показник, як зарплата через рік після закінчення вишу, продовжує економіст. Наприклад, зрозуміло, що випускник Гарварду має кращі початкові умови і більш високу стартову зарплату. Але якщо він не підтверджує свій рівень кваліфікації, то швидко скочується вниз, і розповіді про те, що він закінчив Гарвард, навряд чи допоможуть.

Рейтинг на допомогу
Очевидно, що основним критерієм вибору вишу є наявність у ньому цікавої спеціальності. Але одна справа, якщо людина з дитинства мріє стати кондитером - тут їй пряма дорога до Національного університету харчових технологій. А ось юристів чи економістів сьогодні випускає мало не кожен виш!

Чи допоможуть абітурієнтам рейтинги вишів?
- Кращими визнаються ті виші країни, які традиційно є найпрестижнішими, - говорить психолог Вікторія Єгорова. - Іміджі лідерів даного рейтингу формувалися десятиліттями, сюди стікалися кращі викладацькі кадри, тут формувалися ефективні традиції, в них вливалися певні інвестиції. А тепер уже авторитет працює на виш. Втім, будь-які рейтинги відносяться до популярного читання для широкого кола користувачів, і зовсім не обов'язково, що цей перелік відображає реальний стан речей. Тому порада: користуйтеся різними джерелами інформації, аналізуйте!

Диплом проти досвіду
У той час як за кордоном для подальшої кар'єри дуже важливо закінчити хороший виш, в нашій країні склалася зворотна ситуація. Досить часто при прийомі на роботу освіта не має великого і тим більше вирішального значення. За даними Сергія Марченка, сьогодні не менш 40 відсотків фахівців, які вважаються кваліфікованими, не мають профільної освіти. Але українські роботодавці закривають на це очі, оскільки для більшості з них головне - вписатися в зарплатний бюджет. Крім того, не так давно дипломованих маркетологів, рекламістів, логістів просто не було - виші не готували достатньої кількості студентів за такими спеціальностями. Експерти ринку праці констатують, що сьогодні для багатьох сфер бізнесу набагато більш важливий досвід успішної роботи, ніж диплом певного вишу. Але при цьому говорять, що останнім часом ситуація змінюється на краще і провідні виші поступово повертають колишній імідж в очах роботодавців.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099