Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Материнство та робота

Скільки коштує матусин борщ? Навряд чи над цим питанням хтось достеменно задумувався. Мова йде зовсім не про фінансові затрати. Прання, догляд за дітьми, приготування їжі — це вважають суто жіночими обов’язками. Проте ніхто не переймався тим, що й ці обов’язки мають свою ціну. Позитивні зміни в суспільстві дали змогу привернути увагу самих жінок до цієї ситуації.

Почасти кар’єрне зростання жінки завершується після появи первістка. Природно, що її світогляд змінюється, життя набуває іншого забарвлення. Постає питання подальшої занятості. Не секрет, що чимало роботодавців не вельми радіють змінам у житті своєї працівниці. Часом навіть створюють умови, аби та, народивши дитину, не поверталася на своє робоче місце. Тому й не дивно, що в такий спосіб зникає бажання продовжувати трудовий шлях. А якщо по-справжньому, то боротися за робоче місце. Зрештою, загострюється проблема, як поєднати материнство і роботу.

За таких обставин, підсумовують психологи, частина жінок здає позиції. У них знижується самооцінка. А це неправильно. Адже не поборовшись за своє, не спробувавши інших варіантів, не можна сказати, що саме так я вчиняю правильно. Проте для цього жінка ще має заручитися суспільною підтримкою. Чи легко її знайти? Виявляється, за бажання можна.

— У рамках проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки для догляду за дитиною», — розповіла Наталя Кравченко, менеджер із регіональної співпраці проекту, — започатковано проведення тренінгів для цільових груп, зокрема батьків, працівників державних структур, які дотичні до повернення батьків на роботу після відпустки для догляду за дитиною. Цікавим вийшов результат експерименту. Приміром, коли працювали в Києві, група слухачів складалася з жінок, які перебували на обліку в центрах зайнятості. До тренінгу частина жінок твердо стояла на своєму: «На роботу після декрету ані ногою». Після занять їхня думка змінилася. Замість песимістичних настроїв про втрату роботи і неможливість її знайти з’явилися більш перспективні. Викладачі, а це переважно психологи, допомогли повірити в себе, у свої можливості.

Як вважає Наталя Кравченко, не менш важливим є завдання переконати роботодавця в тому, що працівники з малими дітьми — це надійно. Бо коли в сім’ї з’являється маля, збільшується відповідальність батьків за завтрашній день. Такий працівник є сумліннішим. Так, є недолік — лікарняні. Проте і вони не є такими страшними. До участі в проекті долучилися підприємці з Києва, Житомира, Вінниці, Луцька, Дніпропетровська. Як виявилося під час тренінгів, проблема що в малого, що в середнього бізнесу одна — брак молоді. Є над чим поміркувати.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 256

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 701

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 490

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099