Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Модна чи потрібна?

У гонитві за дипломом про вищу освіту значна частина випускників шкіл обирає для подальшого навчання спеціальності, що не користуються попитом на сучасному ринку праці. Більшість вважає, що престижні професії, наприклад юриста чи економіста, завжди будуть користуватися популярністю. Але вони помиляються. Випускники вищих навчальних закладів після навчання дуже часто не можуть знайти роботу за фахом.

Випускники шкіл нині готуються до ЗНО і певно вже знають, яку спеціальність оберуть. "Хочу в майбутньому стати кваліфікованим юристом", – говорить учень 11 класу однієї з чернівецьких шкіл Юрій Михайлюк. "Батьки мене підтримують, бо знають, як я захоплююся правознавством, проте попередили, що після вишу роботу буде важко знайти", – каже Юрій.

Як свідчать сумні реалії, сьогодні чимало людей з однією чи навіть двома вищими освітами змушені працювати не за спеціальністю. Ігор Ткачук трудиться на місцевому ринку вже чотири роки. "Я філолог, але вчителів української мови та літератури зараз – хоч відбавляй. Щоправда, трохи попрацював за спеціальністю в сільській школі, але через деякий час був змушений піти "у бізнес", торгую одягом, бо з учительською зарплатнею важко забезпечити сім'ю", – розповідає чоловік.

Відтак нині саме на базарах шукають заробітку юристи, географи, спортсмени, навіть співаки й музиканти… Тож як треба підбирати професію, аби потім можна було за фахом знайти роботу?

Звичайно, щось мудре можуть підказати дитині батьки, вчителі, які знають, як вона вчилася в школі, до яких предметів має схильність. "Дітям потрібна розумна допомога рідних людей", – говорить психолог з Чернівців Аліна Римар. – Потрібно врахувати, чим захоплюється дитина, її особисті якості, риси характеру, зрештою, чи дозволяє стан її здоров'я обрати ту чи іншу спеціальність. Часто буває так, що батьки примушують вступати, до прикладу, в медичний заклад, лише тому, що їм самим подобається ця професія або в сім'ї хтось був медиком. Але така позиція не є правильною, адже не кожен зможе бути лікарем. Важливо почути ще й думку самої дитини, зважити на те, які мрії й плани має вона сама, і, в разі потреби, розумними аргументами підкорегувати її вибір, підказати якісь інші варіанти", – радить пані Аліна.

Лілія Фолошня працює кухарем вісім років і задоволена своєю професією. "Мені допомогли обрати професію працівники центру зайнятості", – говорить Лілія. – Пам'ятаю, як не хотіла йти вчитися на кухаря, але сьогодні дякую всім, хто підказам мені звернути увагу саме на цю професію. Раджу нинішнім випускникам не тільки слухати себе, але й враховувати думку старших, більш досвідчених людей. Нині я йду на роботу як на свято, люблю свою роботу, а це дуже важливо в житті", – розповідає жінка.

Сьогодні на допомогу здобувачам фаху реально приходять працівники центру зайнятості, котрі допомагають не тільки знайти роботу, але й правильно зорієнтуватися в розмаїтті професій. За даними Чернівецького обласного центру зайнятості, сьогодні на ринку праці популярні такі професії, як кухар, перукар, електрозварник, швачка, продавець, водій, майстер ресторанного бізнесу, слюсар, тощо. Проте визнаймо, що нині не кожен випускник школи готовий обрати саме такі, суто "земні" професії, бо звертають увагу перш за все на престиж фаху.

Роботодавці ж переконують молодих людей до обрання професії підходити більш практично й меркантильно. "З власного досвіду раджу випускникам не обирати професії через їхню престижність чи моду, – говорить приватний підприємець ресторанного бізнесу Микола Герман. – Краще тепер добре подумати, аніж потім сидіти без роботи".

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 700

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099