Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Навіщо готуватися до співбесіди

За результатами опитування, з'ясувалося, що більше третини претендентів не обтяжують себе підготовкою до співбесід. З цих 35% більшість погодилася з твердженням «Навіщо готуватися, я так можу про себе розповісти». Озброєні самовпевненістю, такі кандидати приходять на інтерв'ю, щоб, вдало зімпровізувавши, з легкістю отримати жадану роботу.

Насправді все виходить не так легко та просто. Марк Твен, безсумнівно, був правий, коли сказав: «Жодна імпровізація не дається мені так добре, як та, яку я готував три дні». Звичка покладатися на випадок може підвести в самому несподіваному місці. Як правило, ми хвилюємося на співбесіді, а хвилювання посилює наші промахи.

Наприклад, я неодноразово зустрічала імпровізаторів, які геть забували дати роботи на одному з попередніх місць. Як правило, для фахівців з досвідом кожна робота і кожен рік стажу на рахунку. І ось в резюме написано 2011-2013, а рекрутеру належить здогадатися, це три роки або один. Пряме запитання «А з якого місяця 2011 року за який місяць 2013 ви пропрацювали в компанії М?» Викликає у кандидата спочатку посмішку, а потім легкий ступор - він не пам'ятає дат! І у рекрутера є два варіанти - або кандидат не готовий до зустрічі або перехвилювався, або він не працював у цій компанії, і стаж липовий. Обидва варіанти, на жаль, не на користь кандидату.

Друга ситуація. На імпровізації дуже добре викладається емоційно забарвлена інформація, а роботодавець все ж хотів би отримати факти і цифри. Нехай з емоційним забарвленням, але системну, чітко структуровану інформацію. Але, на жаль, імпровізація та самопрезентація мало схожі між собою.

На практиці це виглядає, наприклад, таким чином. Приходить на інтерв'ю кандидат у програмісти 1С - довгоочікуваний, досвідчений фахівець. Заради нього запрошуємо на співбесіду головного бухгалтера - вона головний замовник майбутнього проекту з автоматизації.

Починаємо зустріч. Поки ситуація розвивається у форматі «питання-відповідь», співбесіда рухається досить гладко. Але на одному з питань про виконані проекти кандидата «тягне» на імпровізацію. І він починає згадувати про всі великі проекти, в яких він брав участь. На жаль, більшість з них припадає на початок вісімдесятих років і не представляє для нас, як для роботодавців, ані найменшої цінності. Спроби повернути його в наш час практично марні. Час головного бухгалтера коштує дорого, вона не хоче витрачати його на спогади кандидата. У результаті кандидат виговорився, але роботу не отримав. Головбух резюмувала - потрібен адекватний і не балакучий. А кандидат хотів довести свій авторитет і профпридатність.

Тому, напевно, шансів на позитивну відповідь роботодавця більше у кандидатів, які готуються до зустрічі. Їх багато - за даними того ж опитування, 66% опитаних готують приблизні відповіді на питання, 41% респондентів складають коротку розповідь про себе, а 20% - репетирують свою промову. Мова при цьому повинна бути гнучкою - її не потрібно «заучувати напам'ять» і лякатися, забувши вдалу фразу, і замовкати надовго. Простіше скласти конструктор із фраз, які можна змінювати, спираючись на попередні дані про компанію, вакансії та питання рекрутера.

Підготовка до співбесіди корисна тим, що не дає забути про деякі важливі факти біографії, а багатьом кандидатам додає впевненості в собі. На моїй пам'яті завдяки ретельній підготовці до інтерв'ю було зроблено пропозиції про роботу двом молодим фахівцям. Так, у них не було стільки підходящого досвіду, скільки потрібно було у вимогах до вакансії, але їх працьовитість і готовність до співпраці, їх підготовленість були настільки гарні, що роботодавець оцінив їх по достоїнству.

Підготуйтеся до інтерв'ю і дозвольте роботодавцю оцінити вас гідно.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 700

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099