Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Плануємо співбесіду з роботодавцем

Співбесіда є головним етапом у процесі пошуку роботи. Саме на співбесіді потенційний роботодавець формує думку про ваші професійні та особисті якості, тому, щоб результат вашої співбесіди був позитивним, до неї слід добре підготуватися.

Нині при відборі кандидатів на вакантне місце існують всеможливі форми відбору претендентів, наприклад: анкетування, тестування, різні рольові ігри, групові дискусії, вправи, тощо. А також існують, різні види співбесід: співбесіда з агентом по підбору персоналу, який здійснює первинний відбір претендентів; перша та другі співбесіди, які проводяться спочатку представником відділу кадрів, а далі тим, хто ухвалює рішення; індивідуальні, колегіальні та групові співбесіди. Найважчими рахуються колегіальні та групові: у першому випадку ви один відповідаєте на запитання цілої колегії; у другому випадку навпаки - одночасно декільком претендентам на одну посаду задають по черзі запитання. Але такі співбесіди, як правило, проводяться у потужних компаніях та на досить високооплачувані посади або у державних службах.

Ось деякі рекомендації щодо підготовки до співбесіди з роботодавцем:

Намагайтеся дізнатися якомога більше інформації про компанію, куди вас запросили на співбесіду (напрямок діяльності компанії, скільки років існує на ринку, її слабкі та сильні сторони тощо).

Дізнайтеся точне місце розташування компанії-роботодавця. Сплануйте свій час та маршрут, для того, щоб ви приїхали на співбесіду завчасно. Не плануйте нічого важливого після співбесіди, адже співбесіда може затягнутися і ви будете помітно нервуватися.

Підготуйте резюме, копії дипломів, свідоцтв, сертифікатів, письмових рекомендацій (якщо такі є) та інших документів.

Подбайте про свій зовнішній вигляд. У одязі слід дотримуватися класичного ділового стилю. Неприйнято приходити на співбесіду в джинсах, міні-спідниці, пуловері, спортивному чи супермодному одязі. Також не потрібно зловживати парфумами та макіяжем.

Підготуйте відповіді на ймовірні запитання роботодавця, що стосуються вашого професійного досвіду, особистих якостей, причини звільнення, чому саме ви прагнете працювати в цій компанії і чим ви можете бути їй корисні. Дуже важливо визначити свої переваги та сильні сторони, які потрібно правильно подати потенційному роботодавцю. При поясненні причини звільнення ні в якому разі не варто давати несхвальну характеристику вашому колишньому роботодавцю. Найбільш шанована роботодавцями причина звільнення — відсутність професійного росту.

Підготуйте запитання роботодавцю. Необхідно поцікавитися змістом роботи і умовами його успішного виконання, причиною виникнення вакансії. Деякі фахівці рекомендують уникати питання стосовно оплати праці на першій співбесіді.

Підготуйте контактні номери телефонів та прізвища осіб з попередніх місць роботи, які можуть надати вам усні рекомендації, попередньо узгодивши це з ними. Але ви маєте бути впевнені, що ці особи нададуть вам гарну характеристику.

З багатьох питань Вам не доведеться кожного разу готуватися до співбесіди заново, але все ж таки до кожної нової співбесіди потрібно підходити з урахуванням специфіки компанії-роботодавця. Для цього необхідно згаяти час і прикласти зусилля на підготовку до співбесіди. Слід пам`ятати, що, перш за все, роботодавець зацікавлений в кваліфікованих фахівцях, професіоналах. Це вам потрібно буде продемонструвати впродовж співбесіди.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 222

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 495

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 389

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 732

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 577

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 518

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099