Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Працевлаштування після закінчення вишу

Кожен випускник, незалежно від спеціальності, мріє про гарну, перспективну роботу. На жаль, ніхто не може гарантувати, що всі без винятку молоді фахівці таку роботу знайдуть. Однак, якщо діяти розумно та цілеспрямовано, починаючи працювати вже під час навчання, то шанси помітно збільшуються.

Навчання роботі не перешкода
Вже на цьому етапі у молодих людей є шанс зацікавити потенційного роботодавця. Провідні міжнародні компанії давно стикнулися з проблемою боротьби за кращого кандидата. Одним з рішень є підготовка кадрового резерву - робота зі студентами. Багато міжнародних компаній не один рік проводять в Україні програми відбору, навчання та найму студентів. Пошук студентів-учасників таких програм, як правило, проводиться самими компаніями без залучення кадрових агентств.

Первинне працевлаштування учнів вишів і ПТУ на даний момент недостатньо підтримується державою.

Необхідно безпосередньо підвести до освіти бізнес і виробничі процеси. Необхідна структура, яка б доводила молодих фахівців до виробничої діяльності. Є підприємства, які домовляються з завідувачами кафедр про те, щоб запропонувати кращим студентам місце в компанії. Але, на жаль, це досить нечисленні прецеденти.

Починати доведеться з малого
Молодим людям треба бути готовим до ролі стажиста або стартової позиції. У великі компанії, де відкритий масовий набір, випускників беруть на початкові позиції. Наприклад, на такі посади, як страхові агенти, консультанти з банківських продуктів, торгові представники. Досить рідко компанії приймають випускників без досвіду роботи на позицію бухгалтера.

Молоді фахівці можуть претендувати на стартові фінансові позиції - асистент аудитора, асистент фінансового аналітика, а також на початкові позиції юристів (спочатку на стажування, яке потім може перерости в постійну роботу). Банки охоче беруть молодь у відділення на роботу з фізичними особами.

Важливу роль відіграє мотивація, бажання молодого фахівця розвиватися та послідовно будувати кар'єру саме в цій компанії. У такому випадку компанія готова вкладати кошти в розвиток і навчання молодого співробітника.

Що ж до індустріальних спеціальностей, на ринку сьогодні особливим попитом у роботодавців користуються молоді кадри таких спеціальностей, як інженер-технолог, інженер-механік, інженер-електрик, токар, фрезерувальник. Також високий попит на підсобних робітників, операторів поточно-механізованих ліній, водіїв авто-і електронавантажувачів.

Якщо говорити про адміністративні позиції, то молоді спеціалісти можуть працювати секретарями на ресепшн, секретарями відділів - як правило, це кандидати з лінгвістичною освітою, а також студенти, що перебувають в процесі отримання освіти і працюють частину дня.

Терпіння та труд
Слід пам'ятати, що побудова кар'єри вимагає часу, тому головним пріоритетом має бути придбання професійного досвіду та вміння ефективно працювати в організації. Пропрацювавши на початковій позиції 1-2 роки можна претендувати на більш відповідальну посаду в компанії або на ринку.

З іншого боку, молодий спеціаліст, який «бігає» по ринку праці в пошуках щастя, ризикує викликати настороженість у потенційного роботодавця частою зміною роботи.

Важливо не тільки отримати роботу, а й утриматися на ній. Важливо вміти на практиці застосовувати свої професійні знання, при цьому мати ентузіазмом, лояльність, гнучкість, а також вміти схоплювати на льоту нову інформацію, бути здатним швидко влитися в колектив і адаптуватися до корпоративної культури. Саме цього чекають від молодого фахівця.

Знайти свій напрямок
Для молоді, яка бажає домогтися успіху в роботі, дуже важливо поєднувати навчання з роботою, і, бажано, за тим профілем, яким людина хоче займатися надалі. Навіть якщо в даний момент не виходить працювати в улюбленому напрямку, все одно треба шукати сферу, максимально близьку до того, чим ви хочете займатися у своєму житті.

Часто випускники шкіл вступають до вишу, ще не маючи точного уявлення про те, чим вони будуть далі займатися, що їм подобається. І виш повинен допомогти в цій сфері, а не просто підготувати людину до захисту диплома.

Інформація, що отримується у виші, повинна надалі допомагати в роботі. Якщо ставитися до навчання як до мети, як до інвестиції в своє життя, то слід шукати користь у кожному занятті.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099