Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Працевлаштування за кордоном: як уберегтися від можливих ризиків

Поїздка за кордон може бути і цікавою, і корисною, але для цього необхідно дотримуватися певних правил, які зроблять поїздку і працевлаштування безпечними і максимально ефективними. Зневажливе ставлення до власної безпеки може мати незворотні наслідки - від обмеження права на подальший виїзд за кордон до ризиків для здоров'я і навіть життя.

Краще заздалегідь підготуватися до поїздки, щоб не опинитися в скрутному становищі, перебуваючи за кордоном.

1. Оцініть усі переваги та недоліки пропозицій працевлаштування за кордоном.
Замість того щоб сліпо довіряти привабливим картинкам, які малюють вам посередники з працевлаштування або знайомі, реалістично оцініть перспективи потенційної роботи за кордоном. Підрахуйте, скільки ви готові витратити на підготовку до виїзду за кордон: витрати на оформлення документів для поїздки, оплату візових і консульських зборів, оплату послуг посередників з пошуку роботодавця та допомога в оформленні документів, вартість проїзду/перельоту, придбання медичної страховки та інші схожі витрати. Оцініть, чи не перевищать витрати на поїздку ваших потенційних заробітків за кордоном.

2. Переконайтеся, що робота, яку вам пропонують, легальна.
НЕ ВІРТЕ всьому написаному в оголошеннях компаній, що пропонують працевлаштування за кордоном. Деякі з них розміщуються шахраями і рясніють неправдоподібними обіцянками. В Україні і в світі діють злочинні угруповання, що продають людей у рабство під прикриттям обіцянок легального працевлаштування. Заманюючи в пастку, найчастіше пропонують високу заробітну плату, оформлення візи, оплату проїзду, забезпечення житлом та харчування за рахунок роботодавця.

НЕ ВІРТЕ, якщо вам обіцяють швидке і безпроблемне працевлаштування за кордоном. Будьте готові до того, що процес легального працевлаштування може зайняти у вас багато часу і зусиль. Легальне працевлаштування за кордоном вимагає дотримання багатьох процедур, передбачених законодавством країни працевлаштування. Наприклад, отримання дозволу на роботу може зайняти від трьох місяців до року.

НАЙГОЛОВНІШЕ: зберіть інформацію про агентство, що пропонує послуги працевлаштування, і дізнайтеся, чи має компанія-посередник ліцензію Міністерства соціальної політики України на ведення діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Цю інформацію можна отримати, зателефонувавши до Міністерства соціальної політики за телефоном (044) 289 50 97 (пн.-чт. з 17:00 до 18:00, Пт з 17:00 до 17:45). Обов'язково уточніть, на які країни розповсюджується ліцензія посередника.

ЗНАЙТЕ, що законодавство України (п. 7.1. Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва № 155/534 від 19.12.2001 року) гарантує вам право не платити посереднику до моменту отримання послуг у повному обсязі (тобто до підписання договору з іноземним роботодавцем). Підпишіть договір з посередником про надання послуг з працевлаштування за кордоном, попередньо уважно ознайомившись з усіма пунктами цього договору.

Не залишайте країну до тих пір, поки не отримаєте вичерпної інформації про місце працевлаштування та проживання. Обов'язково залишіть всю контактну інформацію рідним і близьким людям!

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультації мігрантів
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
Пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00.

0-800-505-501 - безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні;
527 - безкоштовні дзвінки з номерів life, Київстар, Beeline та MTС.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 256

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 701

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 490

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099