Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Правильні та неправильні причини змінити роботу

Під час пошуків роботи ви стикаєтеся з критичною проблемою: розгледіти довгострокові можливості для кар'єри, читаючи опис вакансії, надзвичайно складно. Винні в цьому найчастіше менеджер і рекрутер, які наймають. У пориві закрити пролом в команді якомога швидше кращим з можливих кандидатів вони, недовго думаючи, додають до фактичного опису роботи потенційні можливості.

В цьому випадку проникливій людині добре б розуміти, що за зовнішнім лоском описаної роботи, що обіцяє нові кар'єрні вершини, може переховуватися міна уповільненої дії. І вже через рік доведеться знову шукати нову роботу. Ці нехитрі кроки допомагають скласти правдиве уявлення про кар'єрні перспективи:

1. З'ясовуйте, що насправді потрібно від людини на цьому місці. Запитайте про це менеджера, що наймає, або рекрутера прямо. Задайте питання про головні цілі, досягнення яких дозволить говорити про успіх нового співробітника. З'ясовуйте очікування щодо людини на цій посаді, обсяг роботи, наявні ресурси і цінність цієї роботи в масштабах всієї компанії.

2. Перетворюйте «теорію» на «практику». Коли вас просять заповнити анкету із зазначенням ваших навичок або вирішити головоломку, запитаєте, як ці навички будуть використовуватися в роботі. Якщо ви не чуєте виразної відповіді, то це серйозний дзвінок про те, що вакансія «сира».

3. Дізнавайтеся причини відкриття вакансії. Сенс питання в тому, щоб зрозуміти: це проблемна посада або ж вільне місце - це підсумок позитивних змін в компанії.

4. Цікавтеся долею попередника. Найчастіше так можна з'ясувати здатність менеджера правильно відбирати та розвивати своїх співробітників.

5. Запитуйте, як вимірюватимуться результати. Вас має насторожити, якщо ви чуєте розпливчасту або ухильну відповідь. Сильний менеджер завжди здатний обґрунтувати очікування від людини, яку наймає.

6. Промацайте організаційну структуру. Дізнайтеся побільше про учасників команди і тих, з ким вам належить працювати. Вам слід зустрітися з деякими з них до того, як приймете остаточно рішення. Якщо ви наслідуєте команду, то поцікавтеся її якістю і можливістю її перебудувати.

7. Цікавтеся баченням менеджера щодо департаменту і відкритої вакансії. Відповідь дасть уявлення про кваліфікацію менеджера, який наймає, його устремління і потенціал зростання для вас на новій посаді.

8. Прояснюйте стиль керівництва. Керівник стежить за кожним кроком або занадто відсторонюється? Спонтанний або розмірений? Наставник або затятий технар? Переконайтеся, що ваші підходи збігаються зі стилем майбутнього керівника. Інакше вас чекає гірке розчарування через кілька місяців.

9. Дізнайтесь про реальну культуру. Запитуйте всіх, кого зустрічаєте, як приймаються рішення, наскільки великий апетит компанії до змін, наскільки складно влаштована інфраструктура і так далі. Не ведіться на банальності та фантазії офіційних заяв.

Приймаючи рішення, піти чи залишитися, уникайте спокуси керуватися силою бренду нового роботодавця або радощами, які отримуєте в перші дні після переходу. Все це втрачає актуальність через 3-6 місяців. Замість цього надавайте особливого значення тому, чим ви займетеся, чому навчитеся, з ким будете працювати і як все це ув'язується з вашою кар'єрою й особистими потребами. Такий підхід запобігає переростання «Рутини» на головний біль і знижує ризик стикнутися зі сценарієм «Шлях в нікуди», який знову змусить вас взятися за пошуки нового місця.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099