Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Професії, пов'язані з економікою: яку обрати?

Економіка в широкому значенні - це основа життєдіяльності суспільства, без неї існування в сучасному світі видається неможливим. Саме тому професії економічної сфери були і будуть затребуваними. Які з них можуть обрати сьогоднішні випускники?

Список цих професій дуже довгий, люди з економічною освітою можуть спеціалізуватися на мікро- або макроекономіці, внутрішній чи зовнішній економічній діяльності, окремих галузях і т. д.. Розглянемо найвідоміші професії, пов'язані з економікою.

Найближчими до економічних спеціальностей є професії валютного касира і касира-операціоніста: перший проводить обмін валюти, а другий - різні банківські операції.

Валютні касири та касири-операціоністи - лише мала частина величезної армії банківських службовців. Визначення професії «банківський службовець» досить обтічне - це людина, яка має економічну освіту і працює в банку. Зазвичай банківські службовці спеціалізуються на певних банківських операціях, але поділ йде вже безпосередньо при прийомі на роботу, а не на стадії навчання.

Найвідоміша і затребувана економічна професія - це, звичайно ж, бухгалтер. Бухгалтер веде облік всіх господарських операцій підприємства відповідно до чинного законодавства. Він стежить за фінансовим станом підприємства, вчасно і правильно платить податки, звітує перед власниками компанії і державними органами тощо. Без бухгалтера не може обійтися жодне підприємство і організація.

Міжнародна асоціація бухгалтерів оперує терміном «професійний бухгалтер». Згідно з прийнятими цією організацією стандартами, до «професійних бухгалтерів» відносять не тільки власне бухгалтерів і головних бухгалтерів, а й аудиторів, фінансових директорів і податкових консультантів. У цьому є своя логіка, бо представники даних професій зазвичай починають свою діяльність із бухгалтерського обліку, а потім ідуть на підвищення.

Аудитор, наприклад, - це бухгалтер найвищої кваліфікації, який займається аудитом (ревізією бухгалтерських книг, документів і звітності), а також консультаційною діяльністю, яка пов'язана з налагодженням бухобліку. Щоб стати аудитором, необхідно отримати відповідний диплом (зрозуміло, що для його отримання необхідний значний професійний багаж, вчорашній випускник вузу аудитором стати не зможе). Причому навіть після закінчення навчального закладу аудиторам необхідно регулярно проходити курси підвищення кваліфікації.

Всіх людей з економічною освітою часто називають «економістами», проте у вузькому сенсі економіст - це експерт з економічних питань, що працює в галузі дослідження, планування та керівництва господарською діяльністю. В організаціях економісти зазвичай займаються розробкою бюджету та контролем його виконання, а також підготовкою і формуванням періодичної та управлінської звітності.

Також до числа економічних професій входить професія фінансиста - фахівця з фінансових операцій. Якщо максимально спростити визначення цієї професії, можна сказати, що фінансист - це фахівець, чиїм основним завданням є вигідне вкладення коштів, для чого він повинен вміти оцінити оптимальне співвідношення ризику і потенційного доходу. До фінансистів можна віднести банкірів, інвесторів, трейдерів. До речі, одна з уже згадуваних професій - фінансовий директор - поєднує в собі три ролі: бухгалтера, фінансиста та економіста.

Деякі професії у сфері економіки пов'язані з ринком цінних паперів. Це, наприклад, дилери та брокери. Дилери здійснюють операції з цінними паперами від свого імені і за свій рахунок, а брокери виступають як посередники між продавцем і покупцем.

Зрозуміло, це далеко не повний список професій, що мають стосунок до економіки. До фахівців цієї сфери можна віднести також актуаріїв, аналітиків, комерційних директорів, кредитних консультантів, маркетологів, біржових маклерів, менеджерів по роботі з клієнтами, податкових інспекторів, кошторисників, логістів, страхових агентів, товарознавців, торгових представників, експедиторів.

Вибір професій, як бачимо, широкий, але й конкуренція досить висока. Тому, якщо хочете домогтися успіхів у цій сфері, важливо подбати не тільки про диплом, але і про професійні знання, уміння і навички.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099