Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Питання роботодавця, на які не можна неправильно відповісти

Як би ви не готувалися до співбесіди, є питання, на які просто не існує правильних відповідей. Вони можуть багато розповісти про вас. Тому відповідати на них потрібно з обережністю.

Уявіть, що ви на співбесіді. Ви можете стикнутися з питаннями-головоломками: «Чому каналізаційні люки круглі?», «Скільки м'ячів поміститься в автобусі?» тощо. Або з досить класичними: «Які ваші сильні та слабкі сторони?», «Чому ви пішли з останнього місця роботи?». До цих питань можна підготувати соціально-прийнятні відповіді, які роботодавець порахує правильними, хоча однозначної відповіді на них і немає.

Але існують питання і поскладніше. Їх спільна мета - дізнатися більше про вашу особистість, стиль роботи, цінності, можливі перспективи, і як працює ваш мозок. Дізнатися безпосередньо про такі речі не можна. Проте, до них теж можна підготуватися, щоб виставити себе в кращому світлі. Однак, варто попередньо вивчити компанію, щоб приблизно знати про її цінності і переваги в персоналі. Work.ua підготував кілька таких питань і рекомендації до відповідей.

Наскільки ви гнучкі в роботі?
Підготуйте історії, які демонструють, що ви можете адаптуватися до різних умов і потреб. Розкажіть про те, як змінювали свій графік роботи залежно від обставин, як підбудовували свою роботу під потреби керівництва або колег. Такі навички підтверджують, що навіть у складних ситуаціях з вами можна дійти компромісу. Люди часто не можуть знайти спільну мову один з одним, якщо з вами це зробити легко, то це великий плюс.

Ви амбітна людина?
Мало хто насправді знає, чого він хоче досягнути, і де він буде через 5 років. Але ви ж можете приблизно описати кар'єрний шлях, який вас цікавить? На яких позиціях вам хотілося б працювати, які обов'язки виконувати? Ви бачите це хоча б туманно, або розраховуєте тільки на випадковості? Ви можете розповісти, в якому напрямку маєте намір рухатися? Що ви зробили для кар'єри до цього дня? Чи зможете ви з поточними знаннями та навичками рухатися далі? Постарайтеся відповісти самому собі на ці питання. Це допоможе скласти структуровану відповідь на питання роботодавця про ваші амбіції.

Простіше кажучи, ви повинні сформулювати бачення власного професійного майбутнього і донести його до співрозмовника.

Ви комунікабельний? Добре ладнаєте з людьми?
У багатьох описах вакансій можна зустріти згадку про комунікабельність кандидата. Цю ж навичку часто пишуть і в резюме. Вона перетворилася на стандартний пункт, про значення якого багато хто навіть не замислюються, а просто вносять в текст. Однак, вміння спілкуватися і ладнати з іншими дуже важливе в роботі. І роботодавець перевірить цю навичку на співбесіді.

Подібні питання спрямовані на те, щоб перевірити вас в дії. Чи наведете Ви приклади з минулого про те, як налагоджували контакти зі складними клієнтами або колегами? Чи будете брати активну участь у діалозі з інтерв'юером або будете давати короткі відповіді? Зрозумієте ви, коли час зупинитися у своїй розповіді?

Підготувати відповіді на популярні питання - це добре. Але потрібно пам'ятати і про манеру поведінки, ваш портрет, як професіонала й особистості. Для цього потрібно пропрацювати багато нюансів, змінити деякі свої звички тощо. Але це дасть результат.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 222

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 495

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 390

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 733

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 518

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099