Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Що ніколи не варто обговорювати з колегами

Є речі, про які не можна говорити на роботі, інакше ви ризикуєте зіпсувати відносини з колегами і заробите погану репутацію.

Головне правило спілкування в колективі - відкритість, позитив і цікаві більшості нешкідливі й нейтральні теми.

Так, на думку провідного консультанта кадрового агентства «Візаві Консалт», яке спеціалізується на підборі менеджерів середньої та вищої ланки на території СНД, а також далекого закордону, Тетяни Мустафи, якщо ви плануєте довго працювати в компанії, то розповідати про себе треба відкрито та щиро, оскільки емоційна середовище всередині колективу є сполучною ланкою у відносинах між співробітниками і передбачає спільність інтересів, цінностей та ідей.

«Це досвід, навички, традиції, самі процеси комунікації людей, які можуть бути корисними один одному. Проте слід пам'ятати, що обмеження в відвертості є навіть з найближчими людьми. Колеги по роботі не повинні перейматися стосунками з вами і відчувати себе «жилеткою» для скарг і сліз. Коли постає питання про підвищення на посаді, скорочення, збільшення заробітної плати, то ваші друзі-колеги можуть стати ворогами, використовуючи приховану інформацію про вас проти вас самих», - нагадує експерт.

Професійні плани
Якщо ви ведете пошук нової роботи, то якими б довірчими не були відносини з колегами - не варто ділитися з ними своїм наміром. Хтось може випадково проговоритися про ваш пошук, знайдуться й ті, хто спеціально повідомить керівництву про те, що ви незадоволені компанією.

Обговорення керівництва
Ті чи інші дії керівництва нерідко дивують, дратують або виводять з себе - це факт. Проте краще не обговорювати це з колегами: ви не можете бути впевненим у тому, що секретну інформацію, довірену колезі, він не використовує проти вас же. Крім того, обговорення керівництва - питання порядності.

Службові романи й особисте життя
Пікантна та дуже цікава тема, на яку завжди хочеться і поговорити, і «погріти вуха», коли пліткують інші. Проте безпека розмови і відсутність непотрібних наслідків - понад усе.

Критика минулого місця роботи
Про колишню роботу, як самі знаєте про кого, - або добре, або ніяк. В ідеалі - максимально витримано та нейтрально. Конкуренція на ринку праці зросла в півтора рази.

Зарплата
Однією з головних тем, яку не варто обговорювати з колегами, є рівень заробітної плати. У багатьох робочих організаціях ця тема є табу. Не вивідувати інформацію про оклад колег і не хвалитися своїм - ось головне правило на думку експертів.

Ваші власні оригінальні ідеї
Є цікава ідея, якою ви плануєте поділитися з керівництвом і, можливо, отримати підвищення? Колеги не повинні бути в курсі.

Політика та релігія
А також інші гострі соціальні теми - не кращий предмет для обговорення за обідом з колегами. Принаймні, в наш час. Особливо це актуально щодо політики.

Здоров'я
Нікому не цікаво слухати про хвороби чужих людей - і співчуття буде, як мінімум, черговим.

Зовнішність колег
Обговорювати зовнішність колег, і взагалі, людей - непристойно.

Про що тоді говорити?
Спорт, подорожі, новини, хобі, кіно, виставки, цікаві та смішні історії з практики, прийдешні події у професійній сфері - на ці теми можна базікати, жартувати скільки душі завгодно. І без непотрібних неприємних наслідків. Головне - щоб на роботу залишався час.

Звичайно, все залежить від корпоративної культури і від конкретного колективу. Чим ближче члени команди один до одного за інтересами та поглядами, тим більше спільних тем. У невеликих колективах з розвиненими навичками взаємодії можна розмовляти практично на будь-які теми. Але врахуйте, що ви повинні дуже тонко відчувати колег і загальні настрої, інакше незручні ситуації та інші проблеми гарантовані.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099