Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Що писати у розділі "Досягнення" в резюме?

Головне - конкретика
Для прикладу розглянемо резюме керівника відділу продажів, що обговорювалося на нашому порталі. Читаємо опис досягнень кандидата на останньому місці роботи - в представництві міжнародного концерну по виробництву ПВХ-профілю.

"Основні досягнення:
- забезпечення стійкого зростання обороту в регіоні;
- збереження усіх ключових клієнтів в кризу;
- підвищення ефективності роботи регіонального відділу продажів;
- впровадження діючої системи збалансованих показників".

Автор не розуміє: чому рекрутери не запрошують його на співбесіди? Досвід роботи в продажах у нього серйозний - без малого 15 років, є вища освіта і навіть міра MBA. А річ у тому, що, складаючи резюме, претендент припустив дуже поширену помилку - зробив його занадто типовим. Резюме зі списком типових для цієї посади обов'язків і досягнень нічим не виділяється серед десятків або сотень аналогічних CV. Як же рекрутеру розгледіти за безліччю слів, що перед ним дійсно цінний фахівець?

Щоб притягнути увагу менеджерів по підбору кадрів, треба максимально переконливо розповісти про свої професійні досягнення. При цьому головне - конкретика: називайте конкретні цифри, наводьте реальні приклади ваших ініціатив. Не треба загальних фраз ніби: "стійке зростання продажів"; "підвищення ефективності роботи відділу". Набагато корисніше привести конкретні підтвердження того, наскільки результативно ви працювали. Три-чотири пункти(але переконливих) буде досить, щоб резюме заграло.

Наприклад, керівник відділу продажів може вказати в розділі "Досягнення", наскільки йому вдалося підняти рівень продажів за певний період роботи в компанії, скільки клієнтів було ним притягнений, які тендери на постачання товарів або послуг були виграні. Менеджер по PR - скільки згадок про компанію в ЗМІ сталося при його участі, як збільшився цей показник за увесь період роботи, скільки прес-конференцій було організовано, приміром, за останній рік, яка була їх ефективність. Керівникові відділу IT варто згадати, наприклад, про успішне впровадження з нуля нової системи автоматизації виробництва, яка на 30% прискорила роботу конструкторського відділу. Журналістові - про перемогу в творчому конкурсі, про велику активність читачів при обговоренні його статей і тому подібне.

Ось приклад вдалого опису професійних досягнень в резюме на позицію директора по продажах:
- побудова служби продажів послуг компанії з нуля;
- річне зростання продажів в 2012 році - 350%, в 2011 році - 270%;
- залучення більше 100 клієнтів, у тому числі 40 компаній з чисельністю персоналу понад 150 чоловік;
- перемога в 15 тендерах".

Нехай комерційна таємниця залишиться таємницею
Звичайно, точні цифри ваших успіхів здатні переконати рекрутера в тому, що ви дійсно ефективний працівник. Проте чи завжди претендент має право вказувати в резюме конкретні фінансові показники? Навряд чи працедавець зрадіє, побачивши, що колишній співробітник розголошує комерційну таємницю компанії, і такий працівник навряд чи дочекається хороших рекомендацій.

Проте переконливо описати досягнення можна і не називаючи точних цифр, але все таки залишаючись конкретним. Використайте фрази типу : "на 30%", "в 2 рази", щоб показати міру вашої результативності. Бажано вказувати і період, впродовж якого були досягнуті вражаючі результати, - півроку, рік або більше.

Якщо хвалитися доки нічим
Наявність інформації про результати роботи і професійні досягнення претендента підвищує його цінність в очах рекрутера. Але що писати в розділі "Досягнення" тим, хто в силу специфіки роботи не може похвалитися "підвищенням ефективності " і "перемогами в конкурсах"? Тобто тим, чия робота полягає в щоденному виконанні одних і тих же обов'язків, наприклад, офіс-менеджерам, диспетчерам або бухгалтерам, що розраховують зарплату?

У таких випадках експерти радять зробити акцент саме на вашій надійності і умінні забезпечити безперебійну і якісну постійну роботу. Постарайтеся аргументовано довести, що у вашій роботі відсутність нештатних ситуацій - вже вагоме досягнення.

Безумовно, розділ "Досягнення" в резюме може багато що повідомити рекрутеру про кандидата. Адже за цифрами, що переконливо говорять про професійні перемоги, можна побачити і аналітичний розум претендента, і його уміння доводити свою точку зору, і цілеспрямованість. А це у свою чергу може зробити шлях до роботи вашої мрії коротше і легше.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 256

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 701

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 490

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099