Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Складаємо правильне резюме

У багатьох молодих людей написання резюме викликає паніку. "Яке ж це резюме, коли в ньому вказана тільки освіта і особисті якості?", - махне рукою вчорашній студент. І буде неправий. Ті, хто не перший рік працює з молоддю, розуміють, що розповідь про себе ви вмістите в трьох рядках. Проте, хороше резюме буде необхідним при працевлаштуванні.

Не полінуйтеся і врахуйте вимоги до його складання, це додасть вам "очок"!

Прочитавши резюме, роботодавець повинен зрозуміти, чого ви хочете від майбутньої роботи. Мабуть, це головна вимога. Хороше враження про кандидата складається тоді, коли він чітко визначив свою мету - аж до зазначення відділу і посади, де випускник хотів би працювати! Це позитивно характеризує людину, яка знає, чого прагне.

Важливо вказати мету, завдяки цьому ваше резюме виграє навіть за відсутності стажу! Коли на співбесіді у вас запитають, що ви зробили задля її досягнення, підготуйте гідну відповідь: узяв участь у такому проекті, досяг того-то, вивчив те-то. Повірте, симпатії роботодавця опиняться на вашому боці!

На цій пораді, напевне, можна б було зупинитися. Якби в резюме молодих спеціалістів так часто не закрадалися помилки - від найбезневинніших до таких, що викличуть розчарований вигук...

Помилки в резюме бувають різними - від орфографічних до неправильного написання назви компанії. Ці дрібниці можуть зіпсувати резюме навіть дуже хорошого кандидата. Частіше вони виникають через неуважність.

Порада - виробіть звичку перечитувати і коригувати всі документи, адресовані роботодавцю.

Ще одна поширена помилка - недоречні для резюме вислови, наприклад, "комунікабельний до непристойності".

Дотримуйтеся політкоректності, адже ви пишете розповідь про себе для дорослих серйозних людей, а не для молодіжного глянцю. Резюме - не місце для демонстрації дотепності. Наприклад, мало хто оцінить "навик володіння діроколом на рівні просунутого користувача".

Чого не варто писати в резюме:

- "Хобі: біг, музика, секс". 
- "Навик виїзду за кордон (2 рази)"
- "Надсилаю своє резюме, щоб одержати про себе Ваше уявлення на предмет можливості використання в регіональних вакансіях"
- "Робив замовлення по нужді відділу продажів"
- "Причина звільнення - криза жанру"
- "Родичів судимих закордоном не маю"
- "Грамотність, інтелігентність, автомобільність"
- "Латиною володію класно, розмовної практики, на жаль, не було"

Трапляються і курйозніші випадки. Наприклад, кандидат не вказав своє ім'я - він ретельно працював над резюме, вирішив додати прізвище в останню мить... і забув! Добре, якщо він залишив свої координати. До речі,контактну інформацію багато хто дійсно часто пропускає. Трапляється, що в резюме немає ані телефону, ані електронної адреси. Кандидат може бути дуже перспективним, а роботодавець не зможе з ним зв'язатися.

Думки роботодавців про те, яким має бути "правильне" резюме молодого спеціаліста, розходяться. Хтось вважає, що форма подачі інформації може бути вільною. Інші, навпаки, радять надати особливу увагу структурі викладу.

Hе варто зловживати кольорами і розфарбовувати резюме в стилі арт-деко або використовувати десяток різних шрифтів. Відчуття міри доречне у всьому. Тим більше в резюме!

Ще більше розбіжностей виявляється, коли постає питання про те, чи потрібно вказувати досвід роботи, який не має стосунку до спеціальності. Одні спеціалісти вважають, що зазначати місця тимчасового підробітку потрібно обов'язково. На їхню думку, це означає, що ви не жили за рахунок батьків, а прагнули заробити самі! Якщо у вас є той чи інший досвід - його не потрібно соромитися, можливо, ви володієте тими навиками, які необхідні кандидатам. Інші стверджують, що якщо ви працювали зовсім недовго і не за фахом, можливо, про це не варто згадувати. Потрібно бути мудрим і передбачити, що захоче прочитати HR.

Резюме повинно бути зовнішньо привабливим та правильно оформленим. На перегляд окремого "Резюме" роботодавець витрачає дуже мало часу, тому в тексті повинні кидатися в очі ваші ключові здібності, досягнення, досвід, а в оформленні - такі прийоми, як акуратні проміжки, рівні поля, наявність абзаців.

Резюме повинно бути стислим і продуманим. Оптимальний об'єм - одна сторінка, зміст повинен повністю відповідати напрямку роботи, на яку ви претендуєте і бути викладеним грамотно, без другорядних деталей .

Резюме повинно бути доведеним і точним. Надайте результати вашої роботи (навчання), використовуючи числа та відсотки. Уникайте загальних фраз та зайвих визначень.

Резюме повинно бути акуратним і симпатичним. Використовуйте якісний папір, бажано білий або кремовий, шрифт- в діапазоні від 12 до 14.

Резюме повинно бути простим та коректним. Не захоплюйтесь графічними рисунками, різними рамками, віньєтками, аббревіатурами. Користуйтесь стислими фразами і не вживайте довгих словосполучень.

Резюме повинно бути бездоганним та читабельним. Не довіряйте комп'ютерному редакторові, а перевірте весь текст самі, щоб запобігти помилок та двозначностей. Памятайте, що нерозбірливе резюме частіше всього залишається непрочитаним.

Резюме повинно бути офіційним. Не перевантажуйте його відомостями особистого характеру (вага, зріст, здоров'я, дані про рідних), не надавайте своє фото.

Резюме повинно бути закінченим. Необхідно визначити розмір (бажаного, ймовірного) матеріального відшкодування роботодавцем використання ваших професійних можливостей, здібностей. Роботодавці можуть вимагати від вас рекомендацій щодо підтвердження всього вище приведеного, тому необхідно в кінці резюме їх надати (частіше всього тільки прізвища, ініціали та посади відповідних осіб).

Враховуючи всі ці вимоги та побажання, радимо вам у довільній формі скласти своє резюме, вказавши:

- свою стать та вік;
- довузівську освіту;
- робітничу професію;
- майбутню інженерну спеціальність;
- вміння працювати з ПК;
- знання іноземних мов;
- трудову діяльність під час робочих семестрів;
- свої загальнолюдські риси характеру;
- тему дипломного проекту, його впровадження в виробництво та очікуваний економічний ефект;
- свою адресу і т. п.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099