Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Точки опори для старту кар'єри

На початку шляху здається, що можна пробувати, помилятися, знаходити та кидати, знову шукати... Немов пишеш чернетку. Багато в чому так і є. У молодого фахівця є фора - запас часу на спроби та помилки. Але є речі, про які розумно задуматися на самому початку кар'єри.

Питання ціни і ціна питання
Уміння продавати себе за адекватною ціною - це дуже корисне вміння, яке дається, на жаль, не всім. Поширена серед молоді помилка - продавати себе відразу задорого. Аргумент такий: якщо я не попрошу більше, вирішать, що я коштую дешево, і що я поганий фахівець.

Єдине розумне, що має сенс - отримувати оплату, відповідну вашим навичкам, досвіду; адекватну вкладу, який ви вносите в розвиток проекту або компанії.

Зараз можна було б написати: але якщо можете продати себе дорожче (припустимо, роботодавець готовий платити) – то чому ні. Продавайте, звичайно! Проблема в тому, що роботодавців, готових займатися благодійністю, в природі не існує. Вам можуть запропонувати більшу зарплату, але це, швидше за все, буде аванс. Або ваша неадекватно висока зарплата буде результатом не надто грамотних розрахунків роботодавця. У будь-якому випадку все повернеться на кола свої.

Зрештою фахівець отримує стільки, скільки він заслуговує. Так що набагато продуктивніше думати про зростання професіоналізму. А не викручуватись в самопрезентації і не приписувати собі якості і досвід, яких немає.

Репутація
Якщо молодому спеціалісту пощастить, він відразу потрапить в колектив професіоналів. Там буде стимул для плідної роботи, для професійного зростання; там будуть люди, на яких хочеться рівнятися. Менш вдалий варіант: вчорашній випускник потрапляє в колектив, де більше вміють показувати видимість роботи, ніж працювати.

Якщо доля вас ощасливить другим варіантом, утримайтеся від звички - створювати видимість роботи та результатів.

На самому початку кар'єрного шляху задайте тон своїй роботі. Нехай опорою вам служить професіоналізм, чесність, повага до колег і керівників, наявність усвідомлених цілей.

Можна схитрувати перед колегами і роботодавцем; важче хитрувати з собою. Повірте, це приємно: на співбесіді спокійно, не відводячи очей, розповідати про свою роботу, ділитися реальними успіхами і не боятися, що роботодавець захоче перевірити твої рекомендації та виявить компромат в твоєму професійному минулому.

Адже ми працюємо не для роботодавця. Ми працюємо для себе.

Відомості про успіхи
Інформацію про досягнення збирайте цілеспрямовано. Припустимо, зараз ви приймаєте участь в цікавому проекті. Через рік вам знадобиться конкретна інформація на цю тему. Подбайте про те, щоб вона у вас була. Це може бути статистика, що ілюструє ваш внесок у проект. Або відгуки ваших клієнтів, колег або керівника. Збирайте все: інформацію про результати роботи, посилання на ваші публікації та публікації, в яких ви згадували; прізвища, імена та контакти кураторів великих проектів.

До портфоліо теж варто поставитися уважно. Швидше за все, через 3-5 років ви професійно виростите і будете критично дивитися на свої роботи. Але все ж якісь з них, можливо, захочете показати майбутнім роботодавцям. Так що і портфоліо - цілеспрямовано збирайте.

Завершальну рекомендацію хочеться присвятити нетворкінгу.

Завжди тримайте під рукою блокнот, в який можна записати контакти людини, з яким вас об'єднують спільні інтереси.

Візитки, візитниця (для своїх візиток і чужих), бажання спілкуватися і розширювати коло професійних знайомств - цими атрибутами корисно обзавестися на самому початку кар'єри.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 699

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099