Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Типовий сценарій співбесіди

Саме співбесіда дозволяє визначити на скільки кандидат відповідає необхідним вимогам. І саме співбесіда викликає найбільше хвилювання, пом'якшити яке допоможе уявлення про те, що вас буде чекати.

Співбесіди бувають різними, і в чомусь кожна унікальна по-своєму. Але всіх їх можна умовно розділити на три основні етапи: питання по резюме, особистісні якості, виявлення мотивації. Цю схему найчастіше використовують інтерв'юери, задаючи питання кандидату. Залишається лише бути готовими до них.

Знайомство

«Розкажіть трохи про себе» - найчастіше бесіда починається саме з цього питання. Намагайтесь відповідати коротко і зрозуміло: «Мене звати ... Мені ... років. Навчався в ... по спеціальності ... До цього працював у ... на посаді ... Шукаю роботу у зв'язку з ... Якщо вас цікавить щось конкретне, то із задоволенням відповім». Цього цілком вистачить, щоб представитися і показати, що ви відкриті до спілкування.Типовий сценарій співбесіди

Формальності
Формальні критерії відіграють важливу роль. Зазвичай вони озвучуються ще в оголошенні про вакансію: наявність досвіду, водійського посвідчення, автомобіля, володіння мовами, комп'ютером і т.п. Це не скаже нічого про ваш професіоналізм, але це той мінімум інформації, яким продовжиться бесіда.

Вік. Це питання відноситься до області дискримінації прав людини, але тим не менше воно майже завжди лунає на співбесіді. І навіть, якщо роботодавець відкрито не скаже вам про невідповідність віку їх вимогам, він у підсумку озвучить інший привід для відмови вам.

Наявність досвіду. 
Мається на увазі саме наявність досвіду роботи, а не його якість. У формальній частині бесіди достатньо знати, чи є досвід роботи в даній сфері в принципі, і чи варто від вас чекати надалі більш розгорнутої інформації.
Значущість досвіду та особистісні якості

Від формальностей розмова перейде до конкретних досягнень, прагнень і досвіду.

Кар'єра. 
У вашому резюме описані всі попередні місця роботи і посади. Будьте готові трохи розповісти про них і про свої обов'язки. Бажано, щоб ваш кар'єрний шлях виглядав логічно, спостерігалося зростання. Навіть, якщо якась давніша посада була менш значущою, ніж попередня, ви можете збільшити її вагу, приділивши їй більше уваги.

Прогалини в трудовому стажі. 
Слід правильно пояснити перерви в стажі, якщо такі є. Аргументуйте їх, розкажіть, чим займалися в цей період. Найгірше буде сказати, що ви нічого не робили. Це буде розцінено, як відсутність мотивації до роботи.

Терміни та обов'язки. 
Занадто короткі терміни перебування на одному місці праці можуть наштовхнути на думки про вашу непостійність, непрофесіоналізм або конфліктність. Якщо у вас були невеликі за термінами періоди роботи, то слід логічно і акуратно пояснити їх, заздалегідь спростувавши можливі негативні характеристики. Опишіть ваші обов'язки якнайточніше: не говоріть, що ви працювали з паперами, а перерахуйте документи, з якими ви стикалися і т.п.

Досягнення. Добре, інтерв'юер знає, з чим ви стикалися, тепер йому буде цікаво дізнатися, як добре ви з цим справлялися. Розкажіть про свої досягнення, саме цифри і факти зможуть охарактеризувати вас як фахівця. Роботодавцю важливо знати, який внесок ви внесли в розвиток бізнесу на попередніх місцях роботи, і як ви можете оцінити свої сили. Знову ж таки, більше конкретики і прикладів з особистого досвіду.

Причини звільнення.
 Гірший варіант - сварка з керівництвом, розбіжності з колективом та невідповідність вимогам. У таких випадках не варто говорити про це прямим текстом. Опишіть ситуацію м'яко, виключіть випади в бік колишніх колег і начальства. Якщо звільнення пов'язане з особистими обставинами, переконайте роботодавця, що всі питання вирішені і це вже не повториться. Будьте готові, що інтерв'юер може попросити контакти ваших колишніх наймачів, щоб підтвердити інформацію та почути рекомендації. Можете заздалегідь надати ці контактні дані в резюме.

Передувати бесіді може коротка телефонна співбесіда, заповнення різних анкет. Ви можете потрапити на стресове інтерв'ю, вирішувати завдання-головоломки та інше. Але каркас самої бесіди часто передбачуваний. Готуйтеся заздалегідь, і у вас все вийде!

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 700

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099