Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Успішна телефонна співбесіда: секрети і поради

Якщо вам дзвонить рекрутер - значить, ваше резюме зацікавило. Не поспішайте радіти - насправді все тільки починається, оскільки телефонна співбесіда - це лише перший крок на шляху до роботи своєї мрії. Багато рекрутерів використовують телефонне інтерв'ю в якості першого етапу процесу співбесіди. Цей вид інтерв'ю є найбільш швидким і дешевим способом попередньої оцінки кандидатів, тому його часто використовують.

Багато претендентів вважають, що телефонна співбесіда легше, ніж особисте спілкування - і помиляються. При особистому спілкуванні легше помітити, що вас не слухають, оскільки у вас є можливість прочитати мову рухів інтерв'юера.

Телефонна співбесіда може бути як короткою - коли вас просто запросять прийти на реальну співбесіду, так і довгою - протягом якої будуть перевірятися ваш досвід, знання, а також будуть задаватися різні питання. Але краще розраховувати на півгодини часу, щоб не перериватися на половині.

Найбільш популярна наступна схема телефонної співбесіди:

1. Знайомство
2. Питання по вашому резюме
3. Питання по ваших знаннях і досвіду
4. Розповідь про компанію
5. Ваші питання

На що важливо звертати увагу при телефонній співбесіді? На можливість повністю присвятити себе інтерв'ю, на управління своїм голосом і мовою і на підготовленість в цілому.

Які помилки найчастіше допускають кандидати при телефонній співбесіді:

1. Використання сленгу. Якщо телефон підсвідомо сприймається як засіб спілкування з друзями, кандидат іноді вживає вирази або слівця, які не використав би при особистому інтерв'ю.

2. Згода на телефонне інтерв'ю в невідповідній обстановці. Дзвінок від рекрутера сприймається як необхідність поспілкуватися "прямо зараз", незважаючи на невідповідні обставини. Відповідно інтерв'ю проходить в людному жвавому місці або на сходовій клітці офісу, кандидат буквально ховається від колег, нервується - і результат, як правило, плачевний. Якщо вам незручно проводити співбесіду, перенесіть час і дату, тільки будьте обов'язкові.

3. Непідходящий тон і голос. Особливо характерно для фахівців, яким за родом служби не доводиться спілкуватися по телефону. Постарайтеся потренуватися в телефонному інтерв'ю з друзями та рідними - попросіть їх задавати вам "рекрутерські" питання і, по можливості, запишіть розмову для подальшого прослуховування і тренувань. Голос ваш повинен бути звучним, доброзичливим і енергійним.

4. Розряджений телефон. Не всі кандидати готові до тривалої телефонної співбесіди. І їх телефони теж. Немає нічого гірше звуку телефону, що розряджається, або телефону, що розрядився посеред співбесіди.

5. Неправильне ставлення до таймінг співбесіди. У більшості телефонних інтерв'ю час обмежено, тому інтерв'юер може говорити швидше або частіше перебивати. Важливо не збиватися і, якщо вам знадобиться час на обдумування питання, не соромтеся сказати про це співрозмовникові, але не зловживайте його терпінням.

Поради для підвищення ефективності телефонного інтерв'ю:

1. Підготуйтеся - від часу і місця, де вас ніхто не потривожить, до роздруківки власного резюме та підготовки уточнюючих запитань і просто аркуша паперу, щоб робити позначки.

2. Постарайтеся бути в тонусі від моменту, коли ви вітаєте співрозмовника по телефону, до моменту відключення телефону. Навіть якщо співбесіда пройшла не так, було нудною або, навпаки, стресовою, у вашому голосі повинен звучати ентузіазм і, якщо доречно, усмішка. Цілком можливо, що в кінці розмови інтерв'юер запросить вас на особисту співбесіду. Якщо він цього не зробить, постарайтеся не видавати своє розчарування і уточніть ваші подальші дії.

3. Телефонне інтерв'ю - це не діалог, від уміння слухати тут залежить дуже багато чого. Слухайте уважно, якщо можливо, закрийте очі, слухаючи інтерв'юера, щоб зосередитися на тому, що і як він говорить. Постарайтеся відчути його настрій - нудно йому чи він зацікавлений, питання формальні, або він сумнівається у вашій кваліфікації?

Будь-яке телефонне інтерв'ю - праця, і досить складна. Не плануйте співбесід перед відповідальними зустрічами або нарадами - постарайтеся розслабитися після телефонного інтерв'ю. І тоді працевлаштування буде легше і вдаліше.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 699

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099