Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Ваучер підвищить вашу конкурентоспроможність на ринку праці

Якщо Ви бажаєте отримати у центрі зайнятості ваучер на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні чи для підвищення кваліфікації, то Вам потрібно знати про:

1. Вікові обмеження: ваучер видається як безробітним, так і працюючим особам, яким більше 45 років, але вони не досягли пенсійного віку (стаття 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).


2. Страховий стаж не може бути меншим 15 років.


3. Особа повинна мати професійно-технічну чи вищу освіту.


4. Вибір форми та місця навчання з переліку навчальних закладів, що мають ліцензію на діяльність з надання освітніх послуг, здійснюється особою.


5. Право на отримання ваучера є одноразовим.


6. Ваучер видається, якщо людина не проходила перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом 5 останніх років; не виявила бажання пройти професійне навчання за направленням центру зайнятості (для зареєстрованих безробітних).


7. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на даний період – 11470 грн.).


8. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.


9. При пошкодженні чи втраті ваучер відновленню не підлягає.


У рамках професійно-технічної освіти: можлива перепідготовка з однієї професії на іншу, підвищення кваліфікації, продовження професійної освіти до рівня молодшого спеціаліста (наприклад, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування може довчитися до молодшого спеціаліста – монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд). Форми навчання: денна, вечірня.

У рамках вищої освіти: перепідготовка з однієї спеціальності на іншу, спеціалізація, підвищення кваліфікації, продовження вищої освіти з бакалавра на спеціаліста. Форми навчання: денна, вечірня, заочна, екстерном.

Які документи потрібно подати, щоб отримати ваучер?
Для отримання ваучера до центру зайнятості потрібно подати заяву, паспорт, трудову книжку, свідоцтво або диплом про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків. Із цих документів знімаються копії, які підписує їхній власник. Якщо трудова книжка зберігається у роботодавця, одержувач ваучера подає її копію, засвідчену роботодавцем. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» ті, хто бажають скористатися ваучером, також повинні надати письмовий дозвіл на оброблення персональних даних. Після отримання рішення про видачу ваучера особи впродовж п’яти робочих днів мають звернутися за ним до центру зайнятості. Цей термін може бути продовжений лише за наявності поважних причин неявки, підтверджених документально. Також упродовж 90 днів особі необхідно укласти договір з навчальним закладом.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099