Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Вибір професії: спеціальності, пов'язані з вивченням математики

Існує поширена помилка, згідно з якою людині, яка вивчала у виші математику, судилося працювати хіба що вчителем у школі. Насправді математику не даремно називають царицею наук. Існують численні професії, пов'язані з математикою. Так що любителям чисел і формул є з чого вибрати.

Математика необхідна всім, у кого лежить душа до економічних та технічних спеціальностей; вона лежить в основі величезної кількості наук. Зрозуміло, для кожної професії важливий той чи інший розділ математики: десь необхідна математична статистика, десь - теорія ймовірностей і т. п.

Зазвичай професії, пов'язані з математикою, лежать на стику математики та інших наук. Наприклад, інженерам необхідно знати також фізику і хімію. А всі економічні спеціальності «тримаються» на математиці і, зрозуміло, економіці.

Математика може взаємодіяти навіть з лінгвістикою: при створенні систем штучного інтелекту важливі як математичні знання, так і знання мов.

Одна із найпопулярніших сьогодні професій, пов'язаних з математикою, - це професія програміста. У сучасному суспільстві без обчислювальної техніки нікуди, тому потреба в професійних програмістах не зменшується, а тільки зростає. Комп'ютерні програми підпорядковуються певним алгоритмам, а поняття алгоритму безпосередньо пов'язане з математикою.

Також математика як наука є основою інженерної справи. Інженер - дуже затребувана професія, представники якої можуть працювати в усіх галузях народного господарства. Ця професія має безліч спеціалізацій (інженер-технолог, інженер-конструктор, інженер-механік та інші), але знання математики необхідні абсолютно всім інженерам без винятку.

В економічній сфері затребувана професія аналітика. Проаналізувавши всю інформацію про поточну діяльність компанії, він формулює рекомендації щодо її подальшого розвитку. Для аналізу інформації аналітик користується, в тому числі, і статистичними методами, тому без математичних здібностей йому обійтися не можна.

Багато аналітиків починали свою кар'єру як фахівці зі статистики. Для того, щоб отримати таку роботу, потрібна математична або фінансово-економічна освіта. Статистики необхідні банкам, страховим та інвестиційним компаніям, маркетинговим і рекламним агентствам і багатьом іншим компаніям та організаціям.

Математика необхідна навіть у мистецтві, адже вона лежить в основі гармонії. Скажімо, в архітектурі та живопису важливі поняття симетрії, золотого перетину. Художники не завжди користуються математичними знаннями свідомо, але це не означає, що вони не користуються ними взагалі.

Тісно пов'язана математика і з музикою; Лейбніц називав музику «таємничою арифметикою душі», яка «обчислює, сама того не усвідомлюючи», а Стародавній Греції музику прямо вважали розділом теорії чисел.

Насправді, набагато простіше і швидше назвати ті спеціальності, які з «царицею наук» не пов'язані, ніж перераховувати всі професії, пов'язані з математикою. Практично всі технічні, економічні, наукові спеціальності так чи інакше пов'язані з математикою.

До того ж, не треба забувати, що ця наука потрібна нам в повсякденному житті, так що нехтувати вивченням математики не варто, навіть якщо вона здається нудною.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 192

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 135

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 178

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 480

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 404

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 183

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 301

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 716

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 566

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 504

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099