Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Випускникам: як знайти роботу, якщо вона не знаходиться?

Де взяти роботу, якщо її немає? І чи варто подаватися в промоутери, щоб заробити?

Є далекоглядні і кар'єрно-орієнтовані студенти, які отримують роботу ще під час навчання. А якщо ні? Ви отримали диплом, відсвяткували цю подію. Розвісили на job-сайтах резюме... і зрозуміли, що за вами не стоїть черга з роботодавців. Несподівано, прикро і попри безгрошів'я. Особливо прикро, якщо в виші регулярно розповідали, яка у вас потрібна і затребувана професія.

Є два шляхи, якими може піти молодий спеціаліст:

Перший. Влаштуватися на роботу абикуди
Аж до роботи промоутером, баристою або консультантом в call-центр. Щоб не сидіти на шиї у батьків, відчувати себе при ділі, мати коло спілкування і тощо.

Така стратегія як тимчасова паличка-виручалочка - можливо. Головне, щоб кар'єра промоутера не затягнулася надовго. За цей час частина знань загубиться, у вашій спеціальності з'явиться щось нове, ви відстанете. Якщо вирішите піти цим шляхом, у всякому разі, не втрачайте професійні контакти, якщо вони є, і не втратьте зв'язок зі своєю спеціальністю. Інакше навіщо ви вчилися 5 років?

Другий. Пошукати роботу серед знайомих і друзів
У вас напевно є знайомі власники бізнесу. Або люди, які очолюють підрозділи в бюджетних організаціях (ми говоримо загалом, оскільки спеціалізацій дуже багато, і тільки ви самі можете визначити напрям пошуку).

Почніть працювати на волонтерських засадах. Краще 3 місяці пропрацювати безкоштовно за фахом, ніж цей же час - в кафе. Тому що:
ви отримаєте досвід за фахом, і це плюс;
ви напишете в резюме, що працювали за фахом, і це краще, ніж випадкова робота «аби працювати»;
ви отримаєте нові контакти, завдяки яким будете розвиватися професійно та кар'єрно.

Звичайно, якщо будете тримати очі і вуха широко відкритими.

Важливо: працюючи на волонтерських засадах, не упустити момент, коли час починати працювати за гроші. Поговорити про оплату можна, коли ви відчуєте, що приносите роботодавцю реальну користь. Тут є ризик, що роботодавець відмовиться. Так тому і бути. Знову доведеться шукати роботу. Але ми пропонуємо подивитися на ситуацію більш оптимістично.

Починаючи працювати на «дружніх» засадах, цілком можна отримати стабільну роботу, хороший колектив і компетентного керівника.

Є й третій варіант - терміново опановувати нову спеціальність. З нашої точки зору, це виправдано тільки в тому випадку, якщо до професії, якій ви 5 років вчилися у виші, ви абсолютно байдужі, і вчилися ви тільки заради диплома.

Якщо ж професію ви вибирали усвідомлено, і вона вам подобається, не поспішайте її відбраковувати. Особливо тому, що вона виявилася непрестижною і немодною. Подумайте, що для вас важливіше: займатися улюбленою справою або гнатися за статусом (нехай навіть він приправлений стресами і щоденними переступаннями через себе).

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 256

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 701

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 490

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099