Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Вивчайте резюме конкурентів

Це так само важливо, як переглядання вакансій - причому навіть у тому випадку, якщо робота у вас є. Важливо завжди бути в курсі ситуації на ринку праці.

Зізнатися чесно, автор статті сам давно не практикував моніторинг резюме конкурентів. Тим яскравішими були враження.

Перша реакція - емоційна. Читаючи резюме колег, мимоволі себе з ними порівнюєш. Комусь програєш, і відчуваєш досаду. У порівнянні з кимось явно виграєш і це надихає.

Насправді мета - не погладити себе за те, що ти такий хороший на тлі інших. І не побити себе вухами по щоках, якщо порівняння не на твою користь. Дозволяємо схлинуть першій хвилі емоцій і починаємо міркувати раціонально.

Що я бачу в резюме своїх колег?
Широка спеціалізація
Багато фахівців-універсалів. Назва одного резюме виглядає так: «Копірайтер, аналітик, SMM-менеджер, верстка сайтів...» і щось ще. Начебто добре, коли людина вміє так багато. З іншого боку, будь я роботодавцем, я б засумнівалася, що одна людина однаково добре пише статті, верстає сайти та робить аналітичні звіти. Якщо я шукаю верстальника, навряд чи запрошу цього фахівця на співбесіду. Якщо серйозного аналітика - теж навряд чи. Якщо копірайтера, який може адмініструвати сайт і за необхідності змінювати елементи верстки - так. Тобто багато що залежить від того, кого я шукаю.
Питання: чи варто в одному резюме вказувати всі свої кваліфікації? Роблю висновок, що не варто. Розумніше створити декілька резюме, по одному на кожну спеціалізацію. Зробити відповідні акценти в описі досвіду роботи і у списку ключових навичок. Якщо спеціалізації суміжні, можна їх об'єднати в одне резюме. А щоб роботодавець оцінив мою універсальність - а вона є - можна вказати в розділі "Про себе": Маю навички та досвід у... (і вказуємо інші професійні галузі).

Так резюме виходить цільовим, при цьому і універсальність в ньому теж відображена.

Вузька спеціалізація
Деякі мої колеги, навпаки, «дроблять» спеціалізацію. Припустимо, «автор статей на теми туризму та подорожей». Резюме явно розраховане на вузьке коло роботодавців. Роблю висновок: це хороший хід, якщо шукаєш роботу з конкретними завданнями, але немає гострої необхідності ані в роботі, ані в грошах - адже при вузькій спеціалізації і великої кількості пропозицій не буде.

Одразу виникає ідея. Зробити вузькоспеціалізоване резюме в якості доповнення до загального. Причому вказати спеціалізацію не тільки вузьку, але й затребувану! Наприклад, «Автор текстів технічної тематики». Копірайтери адже в більшості своїй - гуманітарії, і про верстати, підводні човни і газбетон пишуть неохоче... Відмінна можливість виділитися на тлі колег. А про затребуваність технічних текстів я знаю, оскільки стежу за ринком вакансій.

Загальні висновки
Переглядаючи резюме конкурентів, я бачу явні недоліки - помилки і очепятки, невиразний опис досвіду роботи, відсутність мети пошуку. Бачу резюме, які ніколи б мені не запам'яталися. Бачу ті, які "чіпляють", і відразу зазначаю, чим саме чіпляють, і як я можу використовувати схожі прийоми...
Переглядання резюме конкурентів схоже на підключення до колективного розуму: можна підглянути, як треба робити і як не треба. Якщо у вас є бажання поліпшити своє власне резюме і підвищити шанси на працевлаштування - подивіться, як роблять інші.

Крім того, ви отримаєте загальні уявлення про ситуацію на ринку праці: хто ваші конкуренти, у чому вони сильніше, а в чим сильніше ви. Це допоможе знайти свою нішу і зрозуміти, як виділитися на тлі інших претендентів.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099