Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Як одяг впливає на кар'єру

Останні дослідження довели, що ваш робочий костюм впливає не тільки на ставлення інших людей, але і на вашу здатність до концентрації і загальну продуктивність. Як саме це працює, і як застосувати це для своєї кар'єри?

Кажуть, що одягатися треба так, як ніби ви працюєте в компанії своєї мрії, щоб відповідати їй, а не тому місцю, де ви працюєте зараз. Дійсно, чи може ваш одяг вплинути на те, як ви працюєте? Наука припускає, що так.

Два правила ефективності
Раніше проводилося багато досліджень, які доводили, що одяг впливає на сприйняття людини іншими людьми, але нещодавнє дослідження Північно-Західному Університеті в Іллінойсі довело щось зовсім нове.

Дослідники Хайо Адам і Адам Галінськи з'ясували, що певний одяг може мати постійний вплив на психологічні процеси того, хто його носить. Експеримент довів, що білий халат допомагає працівникові зосередитися, але для цього повинні дотримуватися два правила.

Наприклад, якщо білий халат визначений, як халат працівника лабораторії, він допомагає збільшити концентрацію, а якщо як біла одяг маляра - ні. Крім того, якщо халат медпрацівника просто знаходиться в полі зору людини, а не надітий на неї, він так само марний для підвищення концентрації, як і одяг маляра.

Таким чином, речі впливають на рівень концентрації тільки тоді, коли вони наділені символічним значенням і одягнені на людину, а не просто лежать поруч з нею.

Зрозуміло, сидіти в білому халаті в офісі буде, м'яко кажучи, дивно. Але вам і не доведеться цього робити.

Інше дослідження Джої В. Пелучетте та Катерини Карл виявило, що люди відчувають себе більш авторитетними, яким Ви довіряєте і компетентними, коли вони одягаються в класичному діловому стилі. Коли ж вони одягаються в повсякденний, зручний одяг, або в суміш повсякденного і ділового стилю, вони почувають себе більш дружелюбними.

Чи означає це, що треба змусити всіх своїх співробітників носити діловий костюм, щоб вони виглядали більш компетентними і надійними? Зовсім не обов'язково.

Виявляється, суворий дрес-код в компанії не завжди буває ефективним, оскільки деякі працівники витрачають час і нерви на думки про те, що їхній одяг не підходить під дрес-код. Тобто, їхня увага спрямована зовсім не так на ділові питання, а на те, щоб відповідати зовні правилам своєї компанії.

Вільний вибір теж непростий
А як щодо тих компаній, де ніхто не встановлює обмежень стосовно одягу? Незважаючи на це, багато людей досить послідовні у своєму виборі робочого одягу, навіть якщо вони не повинні дотримуватися якихось норм.

Андрю Браун, директор зі зв'язків з громадськістю в компанії Regus, розповів, що коворкери компанії носять всю гаму одягу, від бізнес костюмів, до звичайних джинсів.

Його порада перегукується з висновками вчених: «Те, що ви носите, не впливає на продуктивність, на неї впливає стан розуму, яке створюється за допомогою одягу. Важливо одягатися в той одяг, в якому ви відчуваєте себе комфортно. Про яку плідну роботу може йти мова, якщо ви постійно поправляєте одяг, або видихаєте, перш ніж запхати себе в джинси?»

Браун говорить, що одна з переваг коворкінга - це потенціал спілкування. Ви не можете передбачити, з ким буде ваша наступна угода, може, з людиною, яка сидить навпроти. Так що треба переконатися, що ви виглядаєте, як потенційний клієнт або діловий партнер.

«Існує стереотипний образ фрілансера, в піжамі і домашніх капцях. Іноді це так і є, - розповідає Сара Хоровіц, засновник і виконавчий директор Freelancers Union. - Можливість вибирати, що носити під час роботи - це одне з багатьох рішень, які вам треба приймати, коли ви - незалежний працівник. І якщо ваш вибір одягу допомагає вам зробити більше, це чудово».

Сара Хоровіц розповідала про те, що говорили їй члени Freelancers Union. Напевно, багато хто з фрілансерів і коворкерів підтримають ці слова: просто потрібно зупинитися на хвилину і подумати, чи зручно тобі буде в цьому одязі спілкуватися з потенційними клієнтами. І це не означає, що потрібно прикидатися не собою. Це значить, навмисно впливати на людей, навіть не сказавши жодного слова.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099