Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Як працевлаштуватися, не маючи досвіду роботи

Якщо переглянути більшість оголошень про прийом на роботу, то легко можна помітити, що однією з основних вимог є досвід роботи. Добре, якщо він є, а от як бути, якщо немає?

Знайти роботу в такій ситуації досить складно, оскільки не так вже часто роботодавці готові брати новачків і навчати їх за свій рахунок. Крім того, роботодавці побоюються, що недосвідчений працівник просто не впорається з покладеною на нього відповідальністю повною мірою. На щастя, незважаючи на все це, вирішення проблеми працевлаштування без досвіду роботи є.

Якщо мова йде про працевлаштування за фахом після закінчення вишу, то щоб знайти відповідне місце роботи, можливо, доведеться спочатку дечим пожертвувати. Молодому спеціалісту без досвіду роботи навряд чи хтось запропонує відразу солідну посаду і високий оклад, але влаштуватися на роботу, яка потребує високої кваліфікації, і все ж пов'язану з основною спеціальністю, буде набагато легше.

Рекомендуємо майбутнім випускникам вишів заздалегідь замислюватися про працевлаштування і вже на 3-4 курсах підшукувати собі місце роботи. Варто пробуватися на ті вакансії, які не вимагають тривалого навчання. Наприклад, можна влаштуватися на роботу асистентом менеджера, асистентом у відділі персоналу, програмістом-стажистом - залежно від напрямку професійної сфери.

Якщо влаштуватися на роботу без досвіду потрібно без «прив'язки» до певної спеціальності, то варіантів можна знайти досить багато. Так, завжди для шукачів без досвіду роботи доступні вакансії секретарів, консультантів, помічників фахівців. Ще на роботу без досвіду можна піти офіціантом, працівником фаст-фуду, продавцем-консультантом - такі працівники завжди затребувані і подібних вакансій зазвичай багато.

При пошуку роботи без досвіду претендент повинен складати своє резюме набагато ретельніше, ніж фахівець, у якого необхідний досвід є. Справа в тому, що при вивченні резюме роботодавці можуть відразу ж «відкидати» кандидатів, які не мають необхідного досвіду, тому завдання ускладнюється: недосвідченому шукачеві потрібно максимально «зачепити» своїм резюме роботодавця, щоб потрапити на співбесіду.

До слова, при проходженні співбесіди шукач без досвіду роботи теж має чимось «зачепити» роботодавця, інакше він просто загубиться на тлі досвідчених конкурентів. Потрібно максимально добре розкрити свої професійні здібності і готовність працювати, щоб у роботодавця не залишилося ані найменших сумнівів: саме цей кандидат як ніхто інший підходить на вакантну посаду.

Багатьох шукачів ярлик «без досвіду роботи» пригнічує, вони опускають руки і готові погодитися на першу-ліпшу пропозицію, незалежно від умов роботи та окладу. Але насправді досвід роботи - це ж ще далеко не все в працевлаштуванні. Так, корисними «бонусами» для шукача стануть його додаткові навички, такі, як володіння ПК, наприклад, або знання іноземної мови.

Якщо не зациклюватися на досвіді роботи і при працевлаштуванні реально оцінювати свої можливості, співставляючи їх з бажаним рівнем зарплати, то варто зазначити, що влаштуватися на роботу без досвіду в цьому випадку буде набагато легше. І нехай тимчасово оклад буде нижчим, ніж хотілося б, а посада не надто високою, проте через кілька років можна буде претендувати вже на дійсно гідну роботу, яка сповна компенсує всі докладені раніше зусилля.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099