Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Як правильно зрозуміти текст оголошень про вакансії

Багато претендентів роботи в оголошенні про вакансію звертають увагу лише на дві речі: пропоновану посаду та рівень заробітної плати, цим здійснюючи велику помилку і часто витрачаючи свій час на абсолютно невідповідні їм пропозиції. Необхідно розуміти, що за кожним словом в описі будь-якої вакансії або вимог до кандидатів ховається свій сенс, часом не завжди зрозумілий з першого погляду. Про те, як грамотно розшифровувати оголошення на порталах з працевлаштування, щоб правильно розуміти, кого саме шукає роботодавець і що ховається часом за нешкідливими формулюваннями, поговоримо в цій статті.

1. Заробітна плата.
Якщо в оголошенні про вакансію позначена зарплатна вилка, наприклад 3000 - 6000 грн., то новачкові напевно спочатку запропонують зарплату в 3000 грн, а для подальшого її підвищення необхідно буде виконати певні умови (які саме, варто уточнити ще на етапі співбесід). Відповідно якщо вас влаштовує зарплата в 3000, (ну максимум 4000 грн.), варто надсилати на дану вакансію своє резюме, якщо ж вас цікавить більш висока оплата, то варто пошукати іншу компанію.

Якщо ви знайшли вакансію із заробітною платою, що істотно перевищує середню на ринку праці (особливо якщо опис даної посади не містить великих вимог до кандидатів), ви напевно натрапили на шахраїв, тому, незважаючи на ваше величезне бажання, ми не радимо надсилати своє резюме в цю компанію, чудес не буває.

2. Досвід роботи, навички, освіту.
Тут необхідно проаналізувати чи відповідають пропоновані до претендентів вимоги рівню відкритої посади. Якщо, наприклад, на вакансію керівника відділу шукають людину з мінімальним досвідом роботи або без вищої освіти, слід зробити висновок, що й оплата на цій посаді буде мінімальною, а відповідно якщо ви фахівець з п'ятирічним досвідом роботи та відповідними вимогами до оплати праці - вам не варто скидати своє резюме на дану вакансію.

Якщо, наприклад, у вимогах на посаду секретаря або офіс-менеджера є такий пункт, як знання 1С-бухгалтерії, необхідно зробити висновок, що крім своїх прямих обов'язків, даний співробітник буде змушений виписувати товар або формувати накладні, а відповідно, якщо навіть ви знаєте цю програму, але не хочете бути ще й помічником бухгалтера, не варто відправляти своє резюме в дану компанію.

Якщо вимоги до співробітника на цікаву для вас посаду дуже великі, слід зробити висновок, що там шукають людину, готову "орати" для процвітання компанії, а в разі, якщо вони не підкріплені обіцяною високою заробітною платою, очевидно, що там з людини вичавлять все соки і в недалекому майбутньому з ним попрощаються.

У протилежному випадку, якщо вимоги до кандидатів на вакансію мінімальні, робіть висновок, що там шукають не надто досвідченого фахівця, готового працювати за маленьку зарплату.

3. Обов'язки.
Цьому пункту також варто приділити особливу увагу. Якщо, скажімо, в обов'язки менеджера з продажу входять постійні відрядження або в обов'язки керівника філії - продажі товарів, перш ніж відправляти своє резюме добре подумайте, чи підходить особисто вам дана посада.

4. Особисті якості.
Напевно, ми здивуємо більшість пошукачів роботи, але це також досить інформативний пункт вимог. У разі, якщо в описі вакансії позначені такі пункти, як стресостійкість, націленість на результат тощо - ця вакансія підійде для лідера, а також людини, яка готова займатися активними продажами.

У разі, якщо у вимогах до кандидатів стоять такі пункти, як працьовитість, відповідальність, пунктуальність - можна зробити висновок, що компанії необхідний рядовий виконавець і на кар'єрне зростання або цікаву творчу роботу тут розраховувати не доведеться.

5. Занадто креативне опис вакансії.
У разі, якщо ви натрапили на зайво креативний опис вакансії або посаду, на якій обіцяють "золоті гори", швидше за все компанія відчуває труднощі з підбором персоналу на дану вакансію, а це може означати погані умови роботи, низьку зарплату тощо.

6. Вільний графік роботи.
Деякі роботодавці замість ненормованого графіка роботи (наприклад, по 10 - 12 годин день) вказують вільний, відповідно ми радимо уточнювати це питання по телефону, перш ніж відправлятися на співбесіду.

Також вільний або неповний графік роботи часто вказують у своїх оголошеннях шахраї. Якщо, крім цього дана вакансія - це посада продавця-консультанта або офіс менеджера, варто бути подвійно обережним.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 700

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099