Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Як пройти випробувальний термін? Раз і надовго!

Почути довгоочікуване "можете виходити на роботу", безумовно приємно. Але на практиці це означає всього лишень - "ну добре, спробуйте". "Вилетіти" під час випробного терміну - справа нехитра і доволі часто розповсюджена. Щоб цього не трапилося і з Вами, не повторюйте, як мінімум, чужих помилок. Три історії про неправильну поведінку під час випробувального терміну.

Не вписався в поворот
Антон Сергійович ніколи не сумнівався, що спілкуватися з людьми він вміє як ніхто інший. У своєму рідному дослідному інституті він пропрацював майже двадцять років, і якби не скорочення відділу, не пішов би навіть незважаючи на маленьку зарплату. Нову роботу шукав довго - вік "за 45", в послужному списку - не надто густо, похвалитися особливо немає чим. Зате вчений.

Антон Сергійович влаштовувався на роботу у відділ нових проектів одного успішного хіміко-технологічного підприємства. Але через півтора місяці шеф викликав його до себе і запропонував допомогу у подальших пошуках роботи: "Ви, мабуть, непоганий спеціаліст, але нам Ви не підходите. Для нас надто важливе вміння працювати в команді".

Для Антона Сергійовича ця новина стала величезною несподіванкою. Він, не вміє працювати в команді? Ну так, люди тут і справді трохи дивні, але я тут до чого?

Колектив Антона Сергійовича незлюбив одразу ж. Всі інші працівники відділу були молодші від нього, і цей факт дозволив новому працівнику відчувати над ними перевагу. Антон Сергійович постійно цікавився всім, що робилося в відділі і одразу ж давав поради, рекомендації і вказівки. Він давав приклади історій зі свого досвіду, постійно розповідав про НДІ. Антон Сергійович постійно повчав. Захисна реакція одразу спрацювала - його перестали слухати і взагалі перестали брати до уваги. Ніхто більше не розповідав йому про власну діяльність і не вислуховував з ввічливою посмішкою поради "бувалого". Його просто ігнорували. Відділ працював практично без нього, а Антону Сергійовичу намагалися довіряти лише незначні завдання. Природно, що через деякий час це стало помітно і керівництву.

Мораль: Звільнення з причини того, що працівник не вписався в колектив - явище набагато більш поширене, ніж вважають. Успішна соціалізація не менш важлива, ніж професійна відповідність. І тут важливо не переборщити з крайностями: не зачинятися в собі і боятися сказати зайве слово, але в той же час не нав'язуватися зі своїми стереотипами корпоративного спілкування.

Ще одна причина для можливих проблем - різниця у віці з іншими працівниками. Різниця у віці, незалежно від того, старші ви чи молодші, не дає жодних підстав для того, щоб вчити жити, або навпаки, чекати, що жити навчать Вас. Потрібно спробувати відчути себе рівноправним і важливим членом колективу, і тоді вікові відмінності згладяться і не стануть наріжним каменем.

В першу чергу колектив?
Лариса знайшла роботу швидко, звільнившись зі старої лише після того, як підшукала нову. Вона влаштувалася бухгалтером у відділ з шести людей. Своїм основним завданням вважала сподобатись всім і "влитися" в колектив. А тому спостерігала, наслідувала, активно сміялась над жартами нових колег, пила чай і ходила зі всіма курити. Часу для цього було більше ніж потрібно - роботою її не перенавантажили, дали лише архівну папку зі словами "ознайомся, коли будеш мати вільну хвилинку". "Ну, якщо у вільну хвилинку - значить, завжди встигну" - думала дівчина. На попередній роботі Лариса звикла, що робота у відділі кипить два рази на місяць - у звітні періоди. А весь інший час - тихо і спокійно. Тому дівчина вирішила, що і в новій організації справи ідуть так само.

В кінці першого тижня начальник відділу підійшла до Лариси і строго спитала: "Все нормально? Як робота? Питання є?" Лариса злякалася і у відповідь якомога дружелюбніше защебетала, що все чудово, і колектив прекрасний, і взагалі їй все подобається. Начальниця стиснула плечима: "Ну, тоді добре". На початку наступного тижня вона викликала Ларису і попросила до 12 підготувати "платіжки". На годиннику було 11. "А я ж не знаю, як це у вас тут прийнято. Я не встигну..." - здивувалася Лариса. "В нас тут прийнято працювати. Чому ти не вивчила документи в архіві? Чому досі не попросила показати тобі, як це робиться?" - тон начальниці був надсерйозним. "Я чекала, доки мені пояснять..", - виправдовувалась Лариса. "Ти цілий тиждень нічого не робила, і навіть не полистала документи, нічого не спитала! Я ж питала, чи все добре, і ти відповіла, що прекрасно! Якщо для тебе прекрасно - нічого не робити, то доведеться тобі пошукати іншу роботу!"

Мораль: Спілкування з колегами важливе, але все ж таки вторинне по відношенню до основної причини, з якої ви отримуєте посаду - роботі. Тому найважливіше для випробувального терміну - це показати свій професіоналізм і виправдати рішення взяти саме вас.

Одна з найпоширеніших проблем під час випробувального терміну - пасивність. Часто буває, що нові працівники поводяться як першокласники, і від віку така інфантильність зовсім не залежить. Вони наївно вважають, що хтось їх візьме за руку, все покаже і розкаже. Для працедавця такий співробітник в кращому випадку не представляє жодної цінності, оскільки він безініціативний. А в такій ситуації, як наведено вище, і взагалі здається неробою.

Пригальмуй…
Ігор вірив в себе, а ще в те, що інші теж повірять - коли краще будуть його знати. Він довго шукав роботу і, зрештою, обрав позицію менеджера в відділ продажу великої міжнародної компанії. "От там вже точно є де розвернутися!" - думав він, коли терпляче проходив етапи співбесіди.

В перший робочий день він вивчив всі документи за цей рік, а додому пішов останнім. Начальник дав йому завдання на тиждень. Ігор працював і в офісі, і вдома, і зрештою зробив його за 2 дні. "Дуже добре", - сказав шеф. І дав йому друге завдання. Коли в кінці тижня Ігор здавав друге, начальник додав, що в попередньому той зробив багато помилок, і наступного разу краще витратити більше часу на якість, ніж додавати зайвої роботи колегам. Новоспечений працівник покивав, але продовжував виконувати все достроково - він був впевнений, що швидкість і є основною вагою хорошого працівника. "Чому Ви йдете з роботи так пізно?" - спитав його одного разу начальник. "Я просто затримуюсь, працюю", - з гордістю відповів Ігор. Скоро молодого працівника, який постійно припускався якихось помилок, закріпили за більш досвідченим Андрієм, і новачок сприйняв це як образу. Він не брав до уваги порад колеги, не намагався виправляти помилки, на які той йому вказував. І все тому, що Андрій займав таку ж посаду, і з точки зору Ігора, не було жодної потреби перед ним старатися. Андрій доповів про результати шефства начальнику, порадившись, вони вирішили, що той неперспективний працівник, і звільнили його.

Мораль: Бажання вислужитися, довести, показати, на що здатен, часто викликає нерозуміння і незадоволення керівництва, обертаючись звільненням. Особливо поширена подібна ситуація, коли працевлаштовуєшся після довгих пошуків роботи, і втримати місце здається дуже важливим, або коли це перший досвід, хочеться швидше почати "робити кар'єру", або якщо раптом випало щастя зайняти дуже хорошу посаду. Але замість того, щоб поводити себе адекватно своїй посаді і рекомендаціям керівництва, новачки часто намагаються взяти на себе більше, ніж потрібно, а справляються з цим погано.

Як би не складалися умови ваших перших днів, основне правило - не розслаблятися, адже найважливіше - попереду. Виконувати, слухати, спостерігати, аналізувати, бути гнучким і адекватним - ось, власне, і все, що необхідно від новачка. А характер можна показати і потім.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 222

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 495

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 390

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 733

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 518

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099