Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Як українцю влаштуватися на роботу в Польщі

На сьогоднішній день виїзд за кордон у пошуках роботи вважається своєрідною нормою. Щороку безліч українців залишають рідні домівки, аби заробити на життя в Польщі. Що ж потрібно для того, щоб легально влаштуватися на роботу в цій країні?

До українських заробітчан у Польщі склалося особливе ставлення. У рядах емігрантів — як висококваліфіковані спеціалісти, так і громадяни без освіти, що стають найманими робітниками. Західна сусідка приваблює, перш за все, близькістю розташування, спорідненістю мов, порівняно високою заробітною платою та достатньою лояльністю польського законодавства стосовно українських працівників.

Зі вступом Польщі до Євросоюзу для українських емігрантів відкрилися нові горизонти. У 2007 році Польща була змушена спростити систему працевлаштування для українців, росіян, білорусів, молдаван, грузинів та вірменів через масовий відтік польських працівників до країн ЄС. Це дало потужний ефект, адже за п'ять років кількість українців, які легально працюють у Польщі, збільшилася в чотири рази. На сьогоднішній день на території Польщі законно перебувають 38 тисяч українських громадян, що становить 31% з усієї кількості іноземців. Окрім цього, є дуже багато українців, які працюють у Польщі нелегально, але встановити їх точну кількість неможливо.

Найбільш затребувані спеціальності для українців у Польщі належать до будівельної та сільськогосподарської галузей. До них належать токарі,слюсарі, електрики, збирачі ягід, помічники на фермі тощо. Великим попитом користуються також професії зі сфери обслуговування: доглядальниці,покоївки, офіціанти, касири. Серед представників інтелектуальної праці найбільше цінуються програмісти. Відкриті також вакансії для вчителів, бухгалтерів,лікарів, особливо стоматологів (щоправда, процедура працевлаштування для лікарів є дещо ускладненою).

Першим кроком у працевлаштуванні в Польщі є пошук роботодавця, який зможе надати офіційне запрошення на роботу. Зараз існує безліч польських сайтів із працевлаштування. До найпоширеніших належать наступні: www.gazetapraca.pl, www.praca.pl, www.praca.interia.pl, www.pracuj.pl,www.praca.wp.pl, www.praca.onet.pl, www.jobs.pl, www.jobpilot.pl, www.praca.gratka.pl. Після того, як місце роботи знайдено, потрібно укласти договір з роботодавцем, а потім зайнятися оформленням візи на півроку з правом на роботу. Звісно, пошук роботи та процедура оформлення документів забере набагато менше часу й зусиль, якщо звернутися за допомогою до ліцензованих фірм, які допомагають працевлаштуватися за кордоном. Перелік таких організацій подається та постійно оновлюється на офіційному сайті Державної служби зайнятості.

«Найскладнішим моментом у процедурі влаштування на роботу є запис до візового центру, — зазначає спеціаліст із працевлаштування, приватний підприємець Івано-Франківська Любомир Горбей. У Західній Україні потрібно записуватися щонайменше за місяць, але навіть це не дає стовідсоткової гарантії, що все вийде. Людині, яка сама їде на роботу в Польщу, краще звернутися до посередника. Хоч це і значно дорожче, однак час і нерви набагато цінніші».

Якщо плани про роботу в Польщі визрівають у вас іще в юному віці, то варто подумати про здобуття польської освіти, адже в подальшому це набагато полегшить пошук високооплачуваної роботи за фахом.

«Якщо ви не маєте права працювати в Польщі, то влаштуватися за спеціальністю майже нереально, — розповідає Інна Шпигун, жителька Кракова,працівник американської компанії «Brown Brothers Harriman». — Найпростіше українським студентам, які тут навчаються і мають карту поляка або карту постійного перебування. У Кракові дуже багато міжнародних корпорацій, які шукають молодих людей зі знанням іноземних мов. Українські студенти підходять тут за всіма параметрами, бо знають англійську, польську, українську і російську мови. Якщо ви не маєте дозволу на працю, а маєте просту студентську візу, то можна працювати не більше ніж 20 годин на тиждень або знайти якусь студентську практику, яка оплачується приблизно 12 злотих на годину».

У 2014 році Польща ускладнила видачу дозволів на роботу для іноземців. Відтепер українцям, які легально працюють у Польщі, доведеться подавати оригінал письмового дозволу з роботодавцем (раніше дозволялася копія або довідка про працевлаштування). Також оригіналом треба підтверджувати виплату соціальних внесків у рамках угоди. Для отримання дозволу на роботу потрібно пропрацювати мінімум три місяці в одного роботодавця та на одній посаді.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 223

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 496

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 396

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 735

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 578

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 519

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099