Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

З професійною кар'єрою - по життю

Професійна кар'єра — ріст знань, умінь, навичок. Кар'єру як траєкторію свого професійного руху людина будує сама, поєднуючи головним чином зі своїми власними цілями, бажаннями й установками.

Виділяють кілька принципових траєкторій руху людину в рамках професії або організації, які приведуть до різних типів кар'єри:

- вертикальна кар'єра — посадовий ріст;
- горизонтальна кар'єра — просування усередині організації, наприклад, роботи в різних підрозділах одного рівня;
- швидкі перегони із щабля на щабель (діагональний ріст).

А. Останній тип (діагональний ріст) — самий динамічний спосіб побудови кар'єри. Можна швидко виявитися на верхівці, переходячи з компанії в компанію, з кожним «стрибком» займаючи усе більш високу посаду. Головне — постійно стежити за появою нових можливостей і вибирати з них найбільш перспективні. Потрібно озброїтися навичками справжнього слідопита, щоб розпізнати серед можливостей, що відкриваються, такі, які принесуть корисні вміння, досвід і підтримку.

Але в такого способі кар'єрного просування є й істотні недоліки:

а) по-перше, стрибаючи занадто швидко, можна придбати славу «літуна»;
б) по-друге, доводиться стежити, щоб кар'єрні можливості не випереджали реальні, тобто необхідно відповідати посаді, яку займаєш.

Б. Схема вертикального росту — це переміщення по кар'єрним сходам у рамках однієї компанії. Плюси такого росту очевидні: досвід роботи в рамках однієї компанії дозволяє досконально розібратися в роботі; так можна заробити авторитет і зробити свою думку більш вагомою. Головний мінус — дуже повільний темп. Звичайно ніхто не поспішає розставатися з перевіреним працівником. Не варто забувати й про «топ-стелю» (топ-менеджери не завжди готові ділитися «насидженим» місцем).

В. Існує також можливість збільшення доходів без одержання більш високої посади — це так званий горизонтальний ріст. Якщо ви відмінний співробітник, професіонал своєї справи й робота вас повністю влаштовує, а от бажання стати більшим начальником, зваливши на себе нові турботи, у вас немає, то в цій ситуації найкраще знайти такого роботодавця, який за аналогічну роботу заплатить вам більше. Інший варіант, коли варто вибрати горизонтальну кар'єру,- необхідність набратися професійного досвіду й сил для наступного стрибка.

Висновки. Однак слід пам'ятати: чим вище й швидше злетиш — тем болючіше падати. Чудес не буває, і будь-який успіх потрібно заслужити важкою працею. Як сказав засновник Toyota, його робота складається з 99% помилок і невдач, тобто відбувався процес накопичення досвіду, і на 1% з успіху й везіння.

Виходячи із принципів кар'єрної стратегії, можна сформулювати правила кар'єрної стратегії. Ці правила корисно знати й враховувати, маючи мету зробити професійну кар'єру.

Правила кар'єрної стратегії:
- ставити перед собою тільки реальні цілі;
- вірити у свої можливості;
- не втрачати часу на роботу з безперспективним начальником, а стати потрібним ініціативному керівнику;
- готуватися зайняти більш високооплачуване місце, яке незабаром стане вакантним;
- пізнати й оцінити інших, які можуть сприяти кар'єрному зростанню;
- розширювати свої знання, здобувати нові навички;
- складати план на добу й на весь тиждень, у якому резервувати місце для улюблених занять;
- пам'ятати, що все в житті міняється: ми, наші знання, навички, ринок праці, організація, навколишнє середовище;
- не можна жити одним минулим;
- треба звільнятися, як тільки переконуєшся, що це необхідно;
- у пошуках нової роботи необхідно сподіватися насамперед на себе;
- в організації слід заявити про себе.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 168

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 700

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099